Sarcina si sexul ...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elda spune:

Luys, ti-am scris si pm, dar se pare ca nu l-ai primit.
Sa stii ca-s perfect de acord cu tine in privinta medicilor, la cabinetul particular se poarta frumos, asa sunt toti:(
Mi-e groaza de momentul cand va trebui sa nasc in maternitate, pe cine voi nimeri de garda ?!
Cat despre ecograf 4D, chiar nu stiam ca mai exista si alte cabinete in Valcea. Mersi mult pentru informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luys spune:

Citat:
citat din mesajul lui elda

Luys, ti-am scris si pm, dar se pare ca nu l-ai primit.
Sa stii ca-s perfect de acord cu tine in privinta medicilor, la cabinetul particular se poarta frumos, asa sunt toti:(
Mi-e groaza de momentul cand va trebui sa nasc in maternitate, pe cine voi nimeri de garda ?!
Cat despre ecograf 4D, chiar nu stiam ca mai exista si alte cabinete in Valcea. Mersi mult pentru informatii



ELDA,nu stiu de ce nu pot receptiona mesajele pe acest site,dar iti pot lasa adresa mea de mess si mail,unde-ti pot da mai multe detalii.

luys_s@yahoo.com (mail) luys_s (messenger)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elda spune:

Ok, te-am trecut in lista de mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luys spune:

Elda,ce faci,cum te simti,cum decurge sarcina?
Nu te-am mai vazut de mult timp.
Te pup si sarcina usoara !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelus_ade spune:

salut!
si eu am o dilema in ceea ce priveste medicul meu ginecolog...
am 23 de saptamani de sarcina si nu am mai fost la dr. meu de la 16 saptamani. mi-a zis k nu e nevoie sa ma vada in fiecare luna...
mi s-a parut cam ciudat si m-am dus la control la alt doctor.
a fost o altfel de consultatie din toate punctele de vedere.
dr. meu anterior nu are cabinet particular asa k ma chema la spital cand era de garda, iar eu k orice viitoare mamica ii ceream macar o "poza" cu ingerasu meu si niciodata nu avea hartie in ecograf si nici nu mi-a dat vreodata vreo hartie cu vreo masuratoare sau mai stiu eu ce.
iar in timpu ecografului imi zicea: "uite cum se misca, cum ii bate inimioara, pare a se dezvolta bine...." si nimic mai mult!
imi zicea ca totul e bine, dar totusi imi trantea un concediu medical in care scria "amenintare de avort".
asa k eu de la vreo 10 saptamani nu am mai calcat la servici k imi zice k e mai bine sa stau acasa...k doar sant insarcinata!!!
si intrebarea mea... cum naiba e totul bine dar totusi sa stau acasa cat mai mult la orizontala???
cand i-am zis asta celuilalt dr. s-a uitat cam ciudat la mine si mi-a zis k e mai bine sa urmez sfaturile dr. care mi-a urmarit sarcina de la bun inceput.
asa k tot in pom sunt!
saptamana viitoare o sa merg iar la eco 4D, deci la un al treilea dr.... mai vedem atunci de minunatii imi mai zice si asta...
iar in ceea ce priveste sexul...cred k de cand an ramas insarcinata nu stiu dc am facut de mai mult de 4 ori pt k ma doare. si cand i-am zis la dr. mi-a raspuns: "E.. nu mai faci si tu pana nasti si gata!"
DECI M-A LAMURIT....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luys spune:

Pfff...Adelus_ade,mi-e atat de cunoscuta fraza aceea : "STAI LINISTITA,TOTUL E BINE"....de nu-ti poti imagina !
Am stat atat de linistita,si-a fost atat de bine sarcina,in cat la 2 zile de la ultimul control,am ajuns in maternitate unde mi-au provocat avortul,din cauza ca pierdusem tot lichidul amniotic.Intr-un final am nascut pe cale normala,si-am plecat acasa exact cum am venit,cu mainile goale si fara bebelus.
In ceea ce priveste sexul...toti doctorii din maternitate,primul lucru care m-au intrebat,a fost : AI FACUT SEX ?????
Eu de unde sa stiu ca n-am voie,daca dr meu ginecolog nu mi-a spus nimic de genul ?!
Asa ca...mare grija la ce dr te duci,iar sfatul meu ar fi sa faci cat mai multe ecografe la doctori diferiti.Nu-i neaparat nevoie sa fie dr ginecolog,mai bine te duci la un dr care-i expert in citirea ecografiilor.Eu si acum regret c-am stat intr-un singur dr.,si-n ecografiile lui de tot rahatul.Daca mergeam si la alte clinici,la cati mai multi doctori,unu din atatia tot vedea ca am probleme cu sarcina,si nu mai ajungeam sa-mi pierd copilasul,la 20 de saptamani.
Iti doresc sarcina usoara !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elda spune:

Luys, suntem bine si eu si bebe!
doar ca in ultima vreme am intrat mai rar pe forum ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

luys

ce mai ffaci?
nu am mai vazut nici un semn de la tine pe forum, sper k esti tine si ca nu ti-ai pierdut sperantza!!!!


kmy DPN 18.04.2011
(12.04.2011 dupa morfologia fetala semII)
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia90 spune:

Buna,am avut un avort spontan acum 6 luni.Acum sunt insarcinata in 11 sapt,si vreau sa stiu daca e recomandat sexul in situatia aceasta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luys spune:

Buna.
Numai dr poata sa-ti spuna asta,daca ai liber la sex,ori nu.
Depinde de felul cum decurge sarcina,daca ai probleme sau nu.
Sarcina usoara !


Mergi la inceput