FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui miro_bv


Multumesc de raspuns roxi, deci totusi a calculat bine, eu credeam ca cel putin 21 trebuie luate...Dar ce nu-mi iese la socoteala: vine CM dupa 18 zile luna aceea ? Eu am de luat tot Marvelon...


iei AC 16-18 zile; iti spune exact p.k. cate... apoi faci 3 zile pauza si incepi stimularea indiferent ca a inceput sangerarea sau nu... in cazul in care nu a aparut sangerarea in cele 3 zile de "relaxare" cu siguranta incepe in primele zile de stimulare...

tannoo eu sunt ok... cu treaba la job!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

buna fetelor !

nu am inteles un lucru :
esti in perioada de stimulare ,te afli deja in budapesta,cand faci analizele de sange (ca sa vada daca iti mareste sau scade doza) dimineata?
iar dupa analiza te intorci dupa 1ora la clinica sau te suna dr sa iti spuna ce tb sa faci in continuare?

sanatate multa va doresc la toate si mult noroc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ngh, eu am luat tot marvelon, nu mi-a fost rau de la ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

miro, in doc trimis de pk scrie ca iti vine cm la 2-7 zile de cand intrerupi ac; deci, e posibil sa-ti vina dupa ce incepi stimularea

eu am luat ac 21 zile deoarece aveam un chist; mi-a venit cm in a patra zi de la terminarea lor, era prima zi de injectare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

fetelor, mi-a raspuns pk si mi-a zis ca am avut estradiolul putin peste 2000 pmol/l dupa 5 zile de stimulare; cum vi se pare? el a zis ca a fost bine ca mi-a scazut doza

voi stiti ce valori ati avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

roxy eu am facut hiperstimulare, cu un estradiol de 8.000. Si mie mi s-a scazut doza si am ajuns la valoarea de 3.000, dar asta era deja in ultima zi. Hiperstimularea se face de la un nr. mare de foliculi, dar stii si ca-s plini. Ce-i drept e cu dus si intors, insa eu zic sa ai incredere in doctor, ca stie el ce face.

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Adrianady , artistica
Multumesc fetelor si eu cochetez cu ideea de a lua estrofem dupa punctie pentru ca la ultima incercare in ziua 9 de la ET progesteronul era in limite dar estradiolul era mult sub limita.
Sa vad ce zice si PK de estrofem , prednison stiu precis ca da.
Adrianady
cu ajutorul lui DD data viitoare va fi bine.
Adria ,
mi-ar fi fost de ajuns banca si numele titularului de cont pe care sa fac depunerea iar tu puteai plati direct cu cardul la farmacie.
S-ar putea sa fie prea tarziu pana vine roxi.
Asta este , multumesc oricum.
Tamaryllis
Ura !!!!!!!!!!!!
Ce frumos !!!!
Sa-ti traiasca samburelul !!!
Mami vreau
Bafta multa , multa , multa !!
Noi o sa fim alaturi de tine , virtual , si o sa vezi ca o sa fie bine.
Roxi ,
un rezultat frumos pana acum.
Si eu zic sa te bazezi pe PK ca stie ce face.
Fetelor ,
vreau sa va spun ca si eu am patit acelasi lucru cu PK si hidrosalpinxul.
A tinut neaparat sa imi scot trompa afectata , dar desi cealalta este infundata dar NU are hidro mi-a spus sa scot DOAR trompa bolnava.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

luck nu am reusit sa vb cu dr aseara ca nu a mai mers la clinica din cauza ca astazi pleaca din tara... de-asta am si amanat operatia... initial ea trebuia sa fie azi dar avand in vedere ca pleca din tara am amanat-o pe luna viitoare... inca nu stiu data aexacta... o voi afla sapt viitoare... probabil 10 sau 17 iunie...

de unde se poate lua estrofem de 2 mg?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Luck,a disparut chistuletul?ar fi minunat sa poti face fiv acum si sa nu trebuiasca sa mai iei AC....

cum se simte mami?multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

mami_vreau fiecare pastila alba de cyclo-progynova contine 2 miligrame de estrofem. O cutie de pastile costa 9 lei, contine 11 pastilute albe (restul sunt pastilute rosii pe care le arunci) si se gaseste la orice farmacie. Se elibereaza fara reteta. Mie mi-au fost prescrise 3 pastile albe pe zi, una la 8 ore, incepand cu ziua 2 a CM, timp de 10 zile - asta in timpul stimularii ovariene (eu cumparam 4 cutii de cyclo-progynova), iar dupa et luam 3/zi la 8 ore pana la rezultatul beta.

NU am semne ca ar aparea CM, asa ca maine dimineata facem bhcg.
Doamne-ajuta la o minune!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput