FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Retam, multumesc! E minunat!

Artistica, Doamne ajuta! Nu-ti pierde credinta, orice ar fi!

Adria, felicitari pentru embrionasul super! Sa dea Domnul sa fie totul bine pana la capat!

Referitor la Utrogestan - si mie imi spusese Kovacs sa-l pun doar pana in saptamana 9, dar nu l-am ascultat (cred ca a fost singura chestie cu care nu l-am ascultat). Din sapt 12 am redus cu 1 buc/zi/saptamana - adica in sapt 12 sau 13, nu mai stiu cum am calculat, am folosit 5 pe zi, in loc de 6, in saptamana urmatoare 4 si tot asa pana la 1 pe zi in ultima saptamana (parca saptamana 16), dupa care am oprit. Asta am facut-o de capul meu, dupa ce am citit pe forum ca ar fi bine sa faci asa. Rau nu face oricum si e mai bine, se pare, sa fie redus treptat. Ginecologul meu de aici imi spusese sa il iau pana in saptamana a 12'a. La 15 saptamani am avut o sangerare mare si foarte inspaimantatoare. Doctorul de la urgenta din noaptea respectiva mi-a spus ca am facut bine sa reduc treptat progesteronul. Sangerarea nu a fost legata de asta insa.

Pupici si bafta! Sunt cu ochii pe voi!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

buna dimineata.........pe unde sunteti unguroaicelor..
nimic vesti al orizont?????


AMR 6 zile pana la operatieeeeeeeeeee

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Laura aseara m-am intalnit cu o graviduta in 20 de saptamani, care a primit progesteron in semestrul 2. Ea are acces la tratate de medicina si s-a documentat, afland ca progesteronul este indicat chiar si in semestrul 2, dar despre administrarea lui si reducerea lui treptata, chiar nu stiam.

toate fetele, in special pe Laura pentru noul capitol.

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Felixutz...sunt cu gandul la tine, multe de la noi
un mic pt outzele tale

*************************************************
Madutz
sufletul meu
iar www.tickerclub.com/cache/9b3824f75b.png" target="_blank">sunt optimista www.ticker.7910.org/as1cJIBJmf-0000MDAwNzI1OWJ8MDAwMDQ1ZGJ8cGFuYSB2aWkgYWNhc2EgY29waWxhc2gsIHN1bnQ.gif" target="_blank">
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

adria felicitari! Doamne-Ajuta sa stea la mami in burtica 9 luni!

Sami
Tamy de ce nu stai mataluta cuminte? nu stii ca stresul poate face mult rau?
mami_vreau bafta la interventie si-mi pare rau de rezultatul nu tocmai bun de la rmn.
tannoo25 ce face Bety? sunteti bine?

Pupici la toate fetele

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Pogonici,nu am retinut, cu ce dr faci operatia si unde?Te intreb pt ca si cumnata mea are hidrosalpinx pe trompa dreapta si a fost
la Medlife ,a vazut-o dr Albu si a zis ca trebuie scoasa trompa pt a putea reusi sa aiba un bebe.Voi ce parere aveti,asa se procedeaza?
Tu tot pt treaba asta te operezi?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

adria, felicitari pt embrion; sa ramana cu tine 9 luni!

eu am ajuns aseara tarziu la budapesta, acum m-am intors de la eco; se pare ca am in jur de 12 foliculi de 8-12mm; dr pk mi-a scazut doza la 112,5 ui gonal de la 150 ui ca sa nu fac hiperstimulare, ma duc sambata la o noua eco

sper sa creasca in continuare foliculii, mi-e putin cam frica ca mi-a scazut doza; ati avut dreptate fetelor, vineri fac si prima injectie de cetrotide

multumesc fetelor pt gandurile bune, va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Bravo roxy la asemenea productie sper sa-ti ramana si sa pui la congelat!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

eu fac operatie cu dct Onofriescu de la lasi de la spitalul cuza voda..tot el ma operat si acum 2 ani..atunci am avut hidrosalpinx lateral ..la trompa stanga iar la dreapta am avut aderente...

problema e ca la mine sa refacut iar acum sunt nevoit sa le scot..dct kovacs nea recomandat sa le scoatem si apoi sa fac FIV ...
om vedea dupa operatie

AMR 6 zile operatie

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

eu sper sa ajung cu ei la blasto; daca am si de congelat, m-as bucura si mai mult

inca nu ma bucur f tare, desi incerc sa fiu optimista; la una dintre inseminari aveam vreo 6 foliculi la inceput, doctorita mi-a zis ca-i e frica de sarcina multipla, in final din 6 a ramas 1, inseminarea nereusita; cred ca dozele au fost problema atunci

pk a zis ca imi poate mari doza sambata daca nu evolueaza cum trebuie; sper sa nu fie cazul de data asta

fetelor, azi mi-au luat sange pt estradiol si progesteron, dar nu stiu cum sa aflu rezultatele; voi cum ati procedat?

Mergi la inceput