FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

aristica dar rezultatul la bhcg nu a fost 0... ma gandesc ca poate a existat totusi o tentativa de prindere... ca altfel ar fi fost rezultatul < 0.1 (cum am avut si eu la ambele fiv-uri)... probabil de-asta sunt sangerarile astea... oricum cu siguranta te poti programa la eco si asa!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Laura sincer si sotul meu spune sa mai fac un bhcg, caci vineri l-am facut la 4 zile dupa prima pata de sange, iar el crede ca a fost prea din scurt si ca totusi e o sarcina. Eu nu vreau sa ma imbat cu apa rece, caci am facut atatea teste in acesti 3 ani si toate, absolut toate au fost negative. Prefer sa astept rezultatul de la urmatoarea lui spermograma(pana miercuri, saptamana viitoare, il avem), sa astept sa treaca si saptamana asta, apoi sa fac inca un test. Nu stiu daca ma intelegi, dar nu mai vreau rezultate negative, vreau sa vad si eu o valoare de 50-60 la bhcg sau un CM normal, dar sa stiu sigur nu sa ma tot gandesc aiurea...

seara frumoasa

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

ngh: eu, teoretic, daca totul iese bine la operatia de san, voi fi in Budapesta de pe 14 iunie pana in jur de 1 iulie. Va anunt dupa operatie daca ramane asa....


In alta ordine de idei-baba cand nu are ce face, isi face de lucru- pe mine mai nou ma bate gandul ca daca voi fi inhibata prea tare si nu mai raspund la stimulare?! Ca eu iau AC (Marvelon) de pe 1 mai pana pe 6 iunie inclusiv (adica vreo 37 zile, fara pauza)?!?!?!?! La mine va fi pentru prima data acest tip de protocol (cu AC si direct stimulare), pana acum am facut cu Diphereline de 0,1 (sau Suprefact) din ziua 21 si apoi stimulare din ziua 2 sau 3.... Voi ce parere aveti?
Pup

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

in afara de stimulare, maturarea foliculilor, am vazut ca se vorbeste si de alte medicamente si analize. pentru ce sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fetelor!!!

sonya,pe tine in mod special...si-mi pare tare rau ca nu am ajuns sa te vad....bine macar ca am dat de stire fetelor si au putut ele sa vina la tine.
sperantza e bine.

va pup si la plecare pe toate....si un pup mai special pentru gravidutza mea 3 in 1.se stie ea care e

mami laura,sa va traisaca finutza si sa va bucuratzi de ea.
vreau si eu o finutza fetita...ca ma topesc dupa hainutzele de fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

fetelor, am avut azi dimineata punctia, avem 9 ovocite, maine pana in pranz aflam cate s-au fertilizat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mama,roxi, esti foarte meseriasa! super, super, super, sa nu fii de deochi. cum a fost punctia? te doare ceva?

aristica, soarele iese...

mami, sa va traiasca finutza

sami

sonya, ce facusi de racisi? baga lamai peste lamai!

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

cristal, eu nu cred ca te poti inhiba mult de la atatea zile de AC. stiu fete care iau cate 3 luni si apoi raman natural. AC nu sunt la fel de inhibatorii ca diphereline sau suprefact. AC odihnesc ovarele, nu neaparat le inhiba. stai linistita.eu am luat AC, apoi stimulare, apoi inhibare cu ctrotide in ultimele 4 zile de stimulare. de-aia zic ca AC nu-s neaparat de inhibare, cat de odihnire.

nici nu stii cat de mult ma gandesc la tine cu operatia asta. ma sensibilizeaza foarte tare toate problemele de sani. iti tin pumnii si ma voi ruga pt tine.bafta si putere!

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Roxi, bravo, superproductie! Sa se fertilizeze toate!

Sonya, multa sanatate!

Mami, sa-ti traiasca finuta!
Adi, Sami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Cristal, bafta la operatie, sa fie usoara si sa nu fie nimic rau!

Aristica, eu tot mai sper sa fii graviduta...

Mergi la inceput