FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxi25

fetelor, a pus cineva 3 embrioni la budapesta? kovacs e ok cu asta?


Eu am pus 3 embrioni, dar e adevarat ca nu erau prea grozavi, poate din cauza asta a fost de acord.

15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura Garner, multumesc!

Mami. ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Laura Garner, multumesc!

Mami. ce mai faci?


Bine!

Iti tin pumnii din umbra



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

BUNA FETELOR !

Are cineva idee cat costa un Papanicolau la clinica?
Iar nelamurirea mea este: tb sa fac testul Pap,daca astept sa imi vina ciclu numai pot merge cu analiza la mine (ptr dureaza 10zile rezultatul)- intrebarea adresata voua este :IL INTERESEAZA PE DR PK CAND AI FACUT PAPANICOLAU (in ce perioada a cicluclui ai facut)?

Cei de la MEDLIFE au apus ca ideal ar fi sa faci testul in 9-12zi a ciclului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

paunas, il poti face cand vrei. si eu am patit la fel. adica facusem testul dar nu iesise rezultatul. am fost fara el si i-am trimis rezultatul oe e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

fetelor,

am o intrebare. Voi cu ce v-ati dus la farmacie sa luati medicamentele? Cu foia care v-a dat-o PK? E de ajuns? Ca a mea nu are semnatura si stampila pe ea, iar pe site-ul farmaciei din Tei scrie ca aceste medicamente se dau doar pe baza de reteta.

Merci!

In alta ordine de idei, azi incep AC, iar de pe 21 iunie voi fi in Budapesta.Cine mai vine atunci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui ngh21

fetelor,

am o intrebare. Voi cu ce v-ati dus la farmacie sa luati medicamentele? Cu foia care v-a dat-o PK? E de ajuns? Ca a mea nu are semnatura si stampila pe ea, iar pe site-ul farmaciei din Tei scrie ca aceste medicamente se dau doar pe baza de reteta.

Merci!

In alta ordine de idei, azi incep AC, iar de pe 21 iunie voi fi in Budapesta.Cine mai vine atunci?


ti se vor da si pe baza biletelului, chiar daca nu are stampila!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

mami_vreau, cand botezi?

Adi +10


sambata, pe 29 mai.

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

mami_vreau, cand botezi?

Adi +10


sambata, pe 29 mai.

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota



Sa fie intr-un ceas bun, sa va traiasca finuta si sa vorbeasca cu ingerasii si sa va trimita si voua unul frumos ca voi .

Eu de vineri stau in pat . Cred ca a fost perioada de ovulatie si de asta m-a durut cam tare ovarul/ operatia si colac peste pupaza... am racit bocna , nu stiu unde ca numai in casa am stat. De azi trebuia sa ma intorc la serviciu dar cum nu ma simt bine, mi- am mai luat pana vineri concediu medical

Pup toate fetele, de speranta mai stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Laura Garner felicitari pentru cuvantul "mama" rostit de pruncul vostru!
Sufletel iti multumesc, draga mea si n-o sa ma las eu asa usor.
roxy merci mult ca ai intrebat si ma yoy uit sa vad cu ce vesti bune vi azi
zapp, corina_anam, adria_42, samira33, adipapazi, tamy, alinamolnar, atena_77, violeta70 pentru suportul sufletesc!

Laura "nasicooo",pe mine ma poti scoate de pe lista de la luna iunie-iulie. Am trimis mail in aceasta dimineata, iar PK mi-a si raspuns. Noi am facut analizele pentru Budapesta si am avut surprinderea sa observam o imbunatatire magnifica la sotul meu (din 16% spermatozoizi viabili, acum are 95%, forme normale 100% si Astenospermie Usoara). Asa ca eu inca astept CM pentru a face inca o HSG la ML si daca nu se desfunda trompa scurta, incercam s-o operam, apoi sa facem o IA. Daca nu merge nici asa, in toamna facem o alta programare la PK si mergem la fiv in Budapesta, caci PK a fost de acord.

Pana atunci, n-am sa va parasesc, ooo, nuu, raman aici, sa va fac galerie dupa margine!

P.S. Pana acum, am avut 4 zile cu mici sangerari, dar nu concomitente, ci cu 2-3 zile de pauza intre ele (ca d-asta am si crezut ca sunt gravida), dar sangerari cat un varf de deget, iar Cm NU vine!!! Am facut si o analiza a secretiei pe care o voi primi la sf. de saptamana, dar din cauza acestor mici sangerari nu stiu cand sa programez un consult , credeti ca e o.k. pentru o eco si consult in starea mea?

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput