FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Eu nu ma simt prea bine, am dureri in jumatatea inferioara a abdomenului. E adevarat ca astazi dimineata am cam exagerat putin cu treburile prin casa, dar PK mi-a spus ca pot sa-mi reiau activitatile obisnuite.

Mairis. vroiam sa te intreb, tu in a cata zi ai avut sangerarea de implantare a embrionului?
Zapp, tu ai avut acea sangerare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristica,imi pare rau.
capul sus,viata merge inainte si va veni si vremea noastra.

sufletel,nu cred ca am probleme cu endometrul-la ET a fost de 10,5...cred ca ma alint eu si probabil ca am nevoie sa dau vina pe ceva pentru nereusita Fiv...asa ca am decis de la mine putere...ca pot imbunatatti grosimea endometrului.

va pup fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Samira, tu ti-ai facut analizele de trombo si imunologicele? Macar anticorpii?
Aristica, imi pare rau!
Adria, potoleste=te cu treburile, chiar daca PK a zis ca iti poti relua activitatile obisnuite. A mai zis si ca nu trebuie sa iti incordezi abdomenul, iar cand faci treaba prin casa, lucrul asta cred ca e inevitabil. Cel putin la mine asa e. Mai bine faci plimbari usoare si lasi totul pe mana sotului, chiar daca nu se pricepe f bine!
Si eu am avut dureri de burta incepand cu ziua a treia dupa transfer, dar nu am facut treaba in casa. E posibil sa nu fie neaparat o legatura, dar mai bine sa te protejezi.
Sufletico, Tu nu ai facut laparo?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

samirule pe unde te invarti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Aristica Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Adria nu cred ca e acum momentul sa te harnicesti. Relaxeaza-te, macar pana se fixeaza. Nu vreau sa zic sa stai la pat, dar gandeste-te cat ai investit moral si financiar pt. bb si ia-o mai incet. Ai grija de tine. Pupici. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tamy,nu mi le-am facut.
nu cred ca am de ce deocamdata...poate am sa le fac...nu stiu.

mire,pe aici.
tu cum esti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

azi am fost la eco, pk mi-a micsorat din nou doza, azi la 75 ui, maine 37,5 ui, maine seara ovitrelle, marti dimineata punctia

am 3 foliculi peste 15 mm si alti 5-7 intre 12-14 mm, pk se asteapta la 8-10 foliculi buni la punctie, sper sa pot ajunge la blasto

aristica, l-am intrebat daca poti ingheta in ziua 3 cativa si cu ceilalti sa mergi la blasto; se poate, dar o recomanda doar daca ai un nr mare de foliculi buni in ziua 3, in jur de 10 zicea, poate si mai putini; daca ai doar 4-5, recomanda sa mergi cu toti pana la blasto; el zice ca ai sanse mai mari daca mergi cu toti la blasto decat daca ingheti 2 si mergi cu ceilalti la blasto; cred ca e alegerea fiecareia

adria, multa sanatate si noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

tamy,nu mi le-am facut.
nu cred ca am de ce deocamdata...poate am sa le fac...nu stiu.

mire,pe aici.
tu cum esti???


eu cat un butoi, de mi spune lumea pe la birou nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

aristica, of!

adria, sezi cuminte!

mai roxi, bravo, bravo! trece roseala, stai linistita (acuma sigur a trecut, m-am trzit si io dupa 100 de ani).imi place productiunea!

sami,

atena, ma pregatesc de vara si atat. ce concedii? nu ma incumet la vitejii mari. oricum, am de scris o lucrare si tre sa ma tin de ea. bafta multa la ET! I keep my eyes on you!

bafta tuturor fetelor in focuri.

Adi +10

Mergi la inceput