Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Greaty, o sa fie bine, important e ca ati descoperit in timp util, vei face tratamentul de rigoare si o sa recupereze bb. Ai sa vezi ca o sa fie bine

Ramo, ce mai faci? Speram ca totul e bine!

Alina 28+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

hello again
noi am fost putin la plimbare,la cumparat cateva bluzite ca iese burtica afara din toate cele care le mai aveam,si am gasit si o pereche de pantaloni care sa fie perfecti pentru burtica si totusi nu is pentru femei insarcinate.acum m-am pus pe mancat pepene cu paine,adica jumate de pepene ca ni se facuse pofta asa deodata si daca tot nu pot face tarta ca voi ma multumesc cu atat


Bianca 28+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

gata, am revenit

dl dr a zis ca am depasit criza si ca nasc la 36-37-38 saptamani, pe acolo...deci cam asta e termenul meu hainute marimea 50 scrie pe noi

colul in continuare 2.9 si cam moale, deci trebuie sa stau la pat...dar cica pot sa ma misc putintel

contractii nik , asa arata aparatul acum

aa, am intrebat de contractii...daca se intareste doar unde e bebe guguloi, e ok...cand se intareste toata burtica, atunci e contractie...

de maine renuntam momentan la gynipral, ramanem pe no-spa si nifedipin...acum am mai intrebat o data si cica nifedipinul asta e tot pentru contractii

deci zilele la pat si tratamentul si-au facut treaba...macar suntem la fel si nu s-a deschis colul

altfel stam la pat acum, cu optimism

s-a uitat putin la bebe, 1900 grame, a mai crescut 200 grame intr-o saptamana

dl doctor era optimist si parea multumit de ceea ce vede, chiar in conditiile actuale cu repaos la pat, col moale si scurt

Doamne ajuta!!!

si daca e totul e ok ne vedem saptamana viitoare, miercuri, la eco morfologica de fix 34 saptamani




Bulina 32+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

si de testul cu glucoza eu nu l-am facut,si nici nu mia zis doctorita vreo ceva trebuie neaparat??
Grety fii optimista,ai sa vezi ca totul este bine,poate sunt niste erori care in timpul sarcinii se mai intampla sa apara.
Carla bine ai revenit acasa.sa dea DD sa fie totul bine si la spital sa te mai duci doar cand trebuie sa nasti.
cu dormitul pe spate,eu chiar de la inceputul sarcinii incet incet m-am dezobisnuit stiind ca nu e bine si acum nu imi mai este greu,dar daca simt nevoia imi pun o pernutza sub partea stanga sau dreapta si stau putin inclinata.
mi-ati facut pofta de tarta,chec,pandispan de toate.m-as apuca sa imi fac dar eu cum fac ceva bun nu ma las pana nu termin


Bianca 28+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

racusor super ,sa stai cumintica in continuare si ai sa vezi ca bebe va sta sigur si pan la 38 de sapt,chiar daca tia dat voie la miscare mai bine stai la fel ca si pana acum.

Bianca 28+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am rasfoit iar albumele cu poze. Am admirat la propiu toate burticile si lucrusoarele

Alina 28+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

gata, am revenit

dl dr a zis ca am depasit criza si ca nasc la 36-37-38 saptamani, pe acolo...deci cam asta e termenul meu hainute marimea 50 scrie pe noi

colul in continuare 2.9 si cam moale, deci trebuie sa stau la pat...dar cica pot sa ma misc putintel

contractii nik , asa arata aparatul acum

aa, am intrebat de contractii...daca se intareste doar unde e bebe guguloi, e ok...cand se intareste toata burtica, atunci e contractie...

de maine renuntam momentan la gynipral, ramanem pe no-spa si nifedipin...acum am mai intrebat o data si cica nifedipinul asta e tot pentru contractii

deci zilele la pat si tratamentul si-au facut treaba...macar suntem la fel si nu s-a deschis colul

altfel stam la pat acum, cu optimism

s-a uitat putin la bebe, 1900 grame, a mai crescut 200 grame intr-o saptamana

dl doctor era optimist si parea multumit de ceea ce vede, chiar in conditiile actuale cu repaos la pat, col moale si scurt

Doamne ajuta!!!

si daca e totul e ok ne vedem saptamana viitoare, miercuri, la eco morfologica de fix 34 saptamani




Bulina 32+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!


bravo!

ce ti-am spus ca se poate daca stai cumintica!


mai ai putin hai ca se poate!

Anca +27s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, bravo pentru vestile bune! Ai insa grija si fara prea mare efort, chiar daca ai voie la nitica plimbarica.
Bianca, nici eu nu am facut testul de glucoza- nu mi-a zis doctorul, asa ca nu te necaji.

Cristina 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Sheri felicitari pt gagici!!!sunt grasunele!!!mai da' tu conduci??pai si pusul de frane sunt un efort,apesi pe acceleratie,viraje bruste,soferi incompetenti in trafic,nervi,pai asta iti trebe tie???asa ca stai si vegeteaza in patut pana la sf lu' iunie ca fetele trebuie sa stea pana atunci!In rimtul asta o sa aiba peste 2500gr.Vor fi super ok!!!!!Bravos!!!Dar colul e si scurt si deschis?

Dragaica exact asa mi-a facut si mie testul de glucoza.Mi-a zis ca relevant e rezultatul nr 2,deci deci dupa 2 ore.Gretos a fost oricum.Mie mi-a dat intr-o ora rezultatul.Cand il primesti???Oricum bafta muuulta!!!

Carmen draguta dar de ce nu amani pe maine?nu te poate lua maine la eco tinand cont de vreme?sa nu-mi spui ca tu conduci?

Florentina,Maurice stand pe spate sarcina preseaza pe vena cava si astfel nu se alimenteaza bebe bine!Acelasi lucru si cu statul pe dreapta ca vad ca multe mai dormiti asa.Pe dreapta e vena cava care trimite sangele la bebei!!De aceea toti dr spun sa stam si sa dormim pe stanga.Cum zicea Carmen o data,cam 80% pe stanga si 20% pe dreapta e ok.

Racusor cum esti mama?ai fost la eco?

Eu azi am iesit din spital,am dormit o tura si v-am citit.Stau cuminte la pat si ma gandesc ca as fi vrut sa spal eu si sa calc hainutele bebeilor,dar acum nu mai am voie.I-am dat la mami comanda.Stiti ce imi face ?praji cu visine ca asta e in trend acuma!

Mirela bafta muuulta!eu zic ca-i bebe clar!ai citit ce ti-am scris acum 3-4 zile?

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
28+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -9 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


cred ca am citit.....dar e mult de atunci
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

nici eu nu am mai facut analize la sange de la inceputul sarcinii!

dl dr mi-a spus ca le repetam la 32!

Anca +27s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html,

Mergi la inceput