FIV 274

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Moshulik, sper sa am bafta ta!

Broscuta7 si eu la Giuli urmeaza sa fac tot cu profu...insa mi asa teama, saptamana viitoare o sa am prima intalnire cu el, sa ma vada inainte de a incepe tratamentul...tratamentul mi l-a scris deja dr Cocei, dar sa vedem ce spune si profu la eco. Eu am avut mereu senzatia ca tu ai reusit, esti o invingatoare, dar cred ca ,urmeaza sigur sa ne dai vesti bune.Legat de concediu..ti-au dat cei de la giuli, stai cateva zile acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

indra,tu nu poti trimite/primi PM ,fiindca inca esti moderata,trebuie sa ai 10 mesaje scrise sa poti/trimite PM .

La multi ani, tuturor Elenelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mirelaaaa, felicitari!!!!!! Domnul sa fie cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

broscuta7 sa fie intr-un ceas bun!
anda82 bafta multa iti doresc!
Buburuza imi pare rau pentru pierdereSarcina usoara si ai grija de puiutul invingator

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 5 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morena29 spune:

buna fetelor ...nu am mai scris de mult dar va citesc mereu...
Felicitariiiiii Mirela ....sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sau doi sanatosi si frumosi








Anul asta trebuie sa reusesc ....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salut fete,
Mireluto, cred ca de azi incepem un program virtual de bataita la fundulet...
Nu conteaza cat e de greu la serviciu, tu comportate step by step...
Nu poti sa faci cinspe lucruri deodata...
Intelege ca asta e ineresul tu si al familiei tale....
Pentru asta muncesi, pentru ati asigura un trai decent tie si copilasilor tai...
Nu muncesti sa imbelsughezi conturile bancare ale sefilor, si macar pentru o perioada, nu ai nevoie de cine stie ce cariera..
So, ia-o incet fata draga...respira pana la trei, inchide ochii...si cand ii deschizi...totul sa fie roz.

Azi am vorbit cu acupuncturistul meu si l-m intrebat asa neoficial ce plante recomanda pentru sit mea..
A zis ca gingerul, ceai sau oricum altfel..este singurul indicat pentru irigarea uterului...si care e bun si in caz de sarcina...deci in prioada de dupa trensfer...
Scortisoara de ex nu e indicata decat pana la transfer..etc...

Hai pupic...si un weekwnd placut tuturor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Anda, concediu am luat de la medicul de fam 3 zile, miercuri, joi, vineri plus week-end-ul plus ziua de luni de Rusalii. Ce tratament ti-a dat Cocei?Cati puiuti mai ai si ce probleme de ai ajuns la FIV, scuze ca nu mai stiu? Eu am avut emotii teribile, am stat la usa aproape 3 ore sa vad cati au rezistat, offfff, au trecut cu bine pana la urma. Eu am mai facut un FET in 2008 si nu au rezistat grozav, dar tind sa cred ca au mai multa grija in ultimul timp, nu stiu sau sansa fiecaruia......Trebuie sa crezi ca va fi bine. Macar unul din puiuti trebuie sa fie luptator ca tine. Mie mi-a dat profu luna trecuta ova-mit si 1 pregnyl pe care l-am facut pe 16 mai, iar pe 19 mai (ziua 18 de cm) am facut ET-ul.
Multumesc mult fetelor de incurajari, m-am emotionat un pic(a se intelege putina smiorcaiala), plus ca sunt un pic trului luli de la medicamente.
Pentru toate fetele.

Chiar daca am facut pe 19 mai si sunt embrioni de 3 zile nu ar trebui sa se prinda astazi?????De ziua mea??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Broscuta7, multumesc de raspuns.Eu inca nu am inceput tratamentul astept CM-ul si eco cu profu sa spuna ca totul e ok si pot incepe.Probleme am multe: ovar unic chirurgical, tiroida autoimuna si posibil trombofilie.Tu tot protocol scurt ai facut? Daca da, imi spui si mie cat a durat tratamentul si in ce a constat?Mai doream sa te intreb ceva legat de partea financiara dar nu ai PM activat...poate il activezi.In 2008 tot cu profu si dr Cocei ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Anda,nu am facut cu profu si cu cocei in 2008. Eu am trei FIV-uri la activ si un FET, cel din 2008. Si cel de acum. Eu tratament nu am facut acum decat cu ova mit, sa fim siguri ca avem ovulatie pentru a fi endometrul pregatit pt transfer. La doua dintre FIV-uri am facut protocolul lung, iar la al 3-lea, in ianuarie a.c. protocolul scurt care a durat cam 12-14 zile.Tu daca faci FET de ce faci protocolul scurt????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Ce parte financiara?Pe timpurile astea?Nu platim destul???Oricum nu e un tarif fix, fiecare cat poate, iar eu in ultima perioada nu am dat nimic si s-au purtat frumos.

Mergi la inceput