FIV 274

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Fetelor, am bagat Menopurul la frigider, decat sa stau cu grija. Si asa acasa nu am aer conditionat si cred ca o sa creasca temp mai mult de 25. L-am tinut 2 zile afara si sper sa nu fie nici o problema.
Multumesc celor care mi-au raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

anda82 nu s-au transformat in chisturi acei foliculi restanti. Daca dr. ti-a zis ca e ok, stie ce spune, nu te mai gandi la asta. Multa bafta iubita!
Bytzi si eu mi-am pus aceleasi intrebari, daca nu ar fi bine sa mai astept, insa din cate am tot citit niciodata nu se stie cand e cel mai bun moment. Eu cred ca mai ales pentru ca avem rezerva ovariana mica, trebuie incercat acum, nu mai tarziu. Eu mi-am propus cel putin 3 luni de FIV pe natural si daca tot nu gasim un ovocit de buna calitate, atunci sa vedem ce mai facem. Dr. mea zicea ca ar vrea sa-mi dea si o stimulare usoara, Clomifen combinat cu o fiola de Menopur pe zi, insa eu deocamdata refuz orice tratament atata timp cat am ovulatie. Si eu astept sa-mi vina CM si pe urma sa ma programez pentru eco in z10 si punctie. Multa bafta si nu lasa timpul sa treaca, iubita!
pup si eu pe mami de unguroaica!
speranta2 si eu cred ca e mai bine la frigider. Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Multumesc Ioana. Succes si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Ioanatugs: Sa dea Dumnezeu ca in aceste 3 luni de incercari sa vina si vestea buna! Iti face anestezie la punctie daca e vorba doar de un singur ovocit?
Fetele cu experienta, credeti ca ar fi indicat sa fac FET in urmatoarea luna de dupa esec??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Maria08, eu am avut un esec luna trecuta ( punctie oarba, adica nici un ovucit nu a fost extras din cei vreo 4 foliculi maturi).
Imediat CM urmator am decis sa mai fac o incercare...nu stiu de ce...asa am simtit eu, desi fetele pe forum zic ca trebuie pauza..ect.
Medicul meu a zis ca e ok daca eu ma simt in stare.
Doar mi-a cerut sa continui cu tratamentul de sustinere ( progesteron) 12 zile chiar daca nu era cazul...pentru a nu-mi deregla CM.
Acum sunt in plina desfasurare a acestui proces si asteptam rezultatul saptamana viitoare...
Asa ca voi putea sa-ti dau sfaturi concrete doar atunci...
Oricum cunasc fete chiar aici pe forum care au facut consecutiv si acum sunt cu bebe la purtator.
Pe scurt, parerea me este ca daca TOTUL E OK CU ANALIZELE SI CHU ECO, si daca te simti in stare....da-i bataie...fa ce-ti dicteaza inima....e important.
Orice vei decide este cea mai buna decizie...
Pupi si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Mona: Eu am facut FIV luna trecuta, acum su7nt la CM si ma gandeam daca merge sa fac un ET cu embrionii pe care-i am la congelat.....Tin pumnii stransi pentru tine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Mona - eu dupa FIV-ul esuat din pricina de punctie oarba am stat 3 luni, asa mi-a recomandat doctora. Si bine am facut ca am avut 10 ovocite. Organismul trebuie sa-si revina putin dupa stimularile astea puternice. Imi aduc aminte ca am si luat ceva naturist alea 3 luni ...

Menopurul, dipherelinul si pregnylul eu le-am tinut toate in frigider, chiar acum 2 ani pe vremea asta eu eram in plina stimulare ...

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Pai in primele 3 luni vei mai avea dureri de ovare de la stimulare ... si-n paralel cu asta durerile de la ligamentele care incep sa se intinda. In trimestrul 2 te vei simti grozav (sper) si in 3 ... vei merge din ce in ce mai greutz. Iti doresc succes.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica


pupicei
sa dea DD sa fie asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2

Fetelor, Menopur se tine la frigider? Farmacista mi-a zis ca se tina la temperatura camerei si nu sunt convinsa. Nu mi-a dat nici prospectul ca cica trebuie sa il pastreze...


eu l am tinut in frigider

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40
Mirelo, gravida scumpa....

Mona

zuza



acusi ma ajungi si tu

Mergi la inceput