FIV 274

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

felicitari, gravidutzelor .
Ce vesti frumoase :), ne imbarbatati pe toate cand vedem ca minunea esate posibila!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna
ma cam dor ovarele destul de tare, in special dreptul, am stranutat si am crezut ca mi crapa.
ce o fi asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Pai in primele 3 luni vei mai avea dureri de ovare de la stimulare ... si-n paralel cu asta durerile de la ligamentele care incep sa se intinda. In trimestrul 2 te vei simti grozav (sper) si in 3 ... vei merge din ce in ce mai greutz. Iti doresc succes.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Fetelor, Menopur se tine la frigider? Farmacista mi-a zis ca se tina la temperatura camerei si nu sunt convinsa. Nu mi-a dat nici prospectul ca cica trebuie sa il pastreze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Speranta, nu este obligatoriu sa tii menopurul la frigider, dar eu cred ca e cel mai bine sa fie in frigider....fiindca in camera temp nu e constanta...cu vremea asta....
pup si bafta..
Mirelo, gravida scumpa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Broscuta 7, Boo: Sunt si eu cu pumnii stransi pentru voi!!!!
Miki: Tare mult mi-as dori sa ai dreptate, dar stiu ca sansele sunt destul de mici....stii cum e ....te gandesti ca daca nu a fost cu cei "perfecti" cum va fi cu cei decongelati...Tu la cte luni distanta de FIV ai facut FET? Crezi ca se poate si in luna imediat urmatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Speranta2 mi s-a spus sa tin menupurul la temperatura camerei dar nu mai mult de 25 de grade, la intuneric.

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Multumesc fetele! Imi fac atatea probleme cu injectiile astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Maria, eu am facut FET-ul la 9 luni dupa FIV (am avut probleme de sanatate cu sotul si nu mi-a stat capul). Cu o luna inainte am facut histeroscopie (singura investigatie pe care nu o facusem) si cred ca a contat si asta. Acum la FIV 2 am facut FET la 2 luni dupa FIV, pt ca m-am ales si cu un chist si din pacate nu s-a prins. Mai am 3 puiuti la rece si inainte de transfer vreau iar sa mai fac o histero.
Hai fii optimista, puiutii sunt puternici si daca rezista la decongelare sansele ar trebui sa fie aceleasi.

Adhanana, ce mai face burtica? Ai mai fost la eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08
Tare mult mi-as dori sa ai dreptate, dar stiu ca sansele sunt destul de mici....stii cum e ....te gandesti ca daca nu a fost cu cei "perfecti" cum va fi cu cei decongelati...Tu la cte luni distanta de FIV ai facut FET? Crezi ca se poate si in luna imediat urmatoare?


Draga mea, eu am un baietel de 7 luni obtinut prin FET. Embrionii congelati i-am obtinut la un FIV care a fost necastigator.La 4 luni de la FIV (facut in oct.08) am facut Criotransfer(feb.09) si s-a lasat cu bebe. Trebuie sa crezi in sansa ta.
Bafta

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput