Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ariana1

Fetelor, eu ma mai trezesc dimineata cu o parte din degetele de la maini amortite si pe deasupra le am si umflate. Tensiunea o am buna, ca ma speriam de preeclampsie.
A mai patit cineva asa ceva?

Ariana1
33 - Stefan Calin


da, si mie mi se intampla si stiu ca e normal in sarcina

31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Salut fetele!

Vorba lui Mysya, s-avem un capitol fara prea multe contractii!

Ariana,
bine ai venit! Sa dea DD sa ajungeti cu bine la termen sau cat mai aproape

Belu, felicitari! Numai vesti bune. Ti-am vazut si burtica. Mare si rotunda

Am pus si eu pozici proaspete.

Curaj fetelor care stati cumintele. Mult a fost, putin a ramas. Noi stam aici la datorie sa va ascultam offul si sa va mangaiem cat putem cu cuvintele.




Cris 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

e drept ca eu de la 25 sapt stau la pat si abia de o sapt am liber la plimbarica, dar a mai simtit vreuna din voi o senzatie ca de febra musculara in zona interioara coapselor, aproape de zona inghinala?
eu simt asa ceva dupa o simpla plimbarica...a...si dupa consultul la gineco, atunci cand ma suie pe capra sa vada colul (asta poate si din lipsa de alte activitati mai ).
o fi normal? sau ligamentele mele se desira deja?

Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ela, probabil e normal sa ai febra musculara daca ai stat atata in patut.

Eu mesteresc la o supa de pui si pilaf. Tocmai am mancat peste la cuptor cu cartofi noi si rosii chery, pregatit de sot.


Cris 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Ela, probabil e normal sa ai febra musculara daca ai stat atata in patut.

Eu mesteresc la o supa de pui si pilaf. Tocmai am mancat peste la cuptor cu cartofi noi si rosii chery, pregatit de sot.


Cris 30+ cu


Trebuia sa fie, .


Cris 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Cris2010, sa dea Domnul sa ajunge cu toate cat mai aproape de termen.

Ela, se poate sa fie si lipsa de miscare. Eu am stat la pat de la inceputul sarcinii, iar cand se intampla sa ies si sa urc sau sa cobor 3 trepte, a doua zi aveam febra musculara (dar la picioare). Ligamentele se intind si ele, dar cred ca-i vorba de cele de sustinere a uterului pozitionate pe sub burtica si in laterale (sper sa nu ma insel).

Ariana1
33 - Stefan Calin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_mm

e drept ca eu de la 25 sapt stau la pat si abia de o sapt am liber la plimbarica, dar a mai simtit vreuna din voi o senzatie ca de febra musculara in zona interioara coapselor, aproape de zona inghinala?
eu simt asa ceva dupa o simpla plimbarica...a...si dupa consultul la gineco, atunci cand ma suie pe capra sa vada colul (asta poate si din lipsa de alte activitati mai ).
o fi normal? sau ligamentele mele se desira deja?

Ela 30+ cu


eu simt asa dar numai in partea stanga si mai ales seara dupa ce vin de la munca. am intrebat-o pe doctorita si a zis ca e din cauza greutatii burticii.

28+ cu Bogdan- Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ela asa am patit in iarna, dupa o luna de stat la pat, nu eram in stare sa merg pe jos 10 min, aveam o febra musculara....si apoi am ajuns sa merg la pilates....acum imi e greu sa merg la baie, dupa nici 2 sapt de stat la pat

belu felicitari pt bebe sanatos

ariana uneori si pe mine ma doare jos cand misca bebe...sau ma bate cand stau pe el pe parti

Bulina 32+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Elena, felicitari pt vestile bune, amr 1 vizita oficiala? Ce poze super, te prinde bine bine burtica
Cris, sexy

Alina 28+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Merci fetelor pt raspunsul in lgatura cu sughitul. O sa semen cu taticul daca e mancacioasa, asa inca din burtica.


Cris 30+ cu

Mergi la inceput