Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Adaaaaaaaa cu ce ti-am gresit de descri in cel mai mic amanunt tortul ala?!?!! mama ei de cura, ca nu mai suport......

Din pacate eu nu m-am tinut de cuvant si nu m-am dus la protest...toate mi-au mers prost azi ...
1. tati s-a trezit bolnav de dimineata si abia acum l-am dus eu la servici, nu putea nici sa stea in picioare.
2. Daria s-a trezit mucioasa si fff ragusita (cred ca de la vantul de ieri), si se tot scarpina intr-o ureche, asa ca la 1 jumate tre s-o trezesc ca ma asteapta ORL-istul la ora 2 la spital
3. Dimineata am plecat in fuga si am uitat sa iau ghiozdanul lui Matei de gradi si m-a sunat educatoarea ca nu are pijamale si acum fug si acolo....

Mai zic?? :(




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

nocom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Nerantula un gand bun pt. tine si bebelina Bafta multa, stim ca va fi bine

Ada sa iti indeplineasca Doamne Doamne toate gandurile Un calduros La Multi Ani!!

elly_16 eu iti povestesc despre experienta mea cu intzarcatul..Mihnea a fost alaptat pana acum 2 saptamani si jumatate, eu insarcinata fiind in ultimele 4 luni si ceva. Nu am acceptat sa il intzarc fortzat, desi nici el nu parea ca va renuntza de bunavoie, in conditiile in care, sincer, nu ma vedeam alaptand in tandem. Am rezistat tuturor comentariilor care au venit si din partea medicilor si din partea familiei, cunoscutilor. Unele comentarii ma amuzau, altele ma enevau, pe toate insa le-am ignorat, am facut cum am crezut eu ca e mai bine. Si M. s-a intzarcat pana la urma singurel, si-a redus mesele de san progresiv si in cele din urma nici mie nu mi-a fost dificil - in sensul ca, intzarcandu-se treptat, cantitatea de lapte s-a diminuat si nu am avut probleme cu sani care pleznesc&CO..
Asa ca...fa cum iti dicteaza tie inima si cum e mai bine pentru voi

Mami fericita de Mihnea-Cristian & cu 24s2z
Mihnea se face mare Gargaritza Roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Pai cum? sa mananc eu singura asa si sa nu impart cu voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

baby_boy multumesc pt. sustinere . Le-am mai dat si cu flit, le-am explicat, dar imi racesc gura de pomana, ei o tin tot pe-a lor, plus ca imi zic asta persoane care nici macar nu au ideea despre ceea ce inseamna sa alaptezi
babytza Imi pare rau pt. Valentina, oricum a fost o experienta pt. ea, si apoi mai sunt olimpiade si la anu'. Inca nu sunt hotarata ce masina sa-mi iau, mai ales ca vreau sa ma incadrez intr-un anumit buget, oscilez intre un Golf 6 1,4 80CP si Fiat Bravo 1,4 120CP, fiecare cu avantaje si dezavantaje. O zi vreau Fiat, a doua zi ma razgandesc si vreau Golf si tot asa o tin de vreo 2 saptamani. Daca as fi rationala as alege Golf, daca as alege cu inima, as alege Fiat.
Nocom, asa ziceam si eu "mama ei de cura", sunt alaturi de tine. Multa sanatate pt. Daria si sot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ely, nu iesi mai bine cu un opel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

LA MUUUUULLLTI ANIII!!! ADA , SA FI SANATOASA, FERICITA, SA TE BUCURI DE COPII SI DE TL MUUUUULTI ANI .....vreau si eu o felie daia de tort

babytza a facut mai devreme kk, a fost moale, dar nu apa sper din suflet sa nu mai faca.......imi pare tare rau ptr. rezultatele Tinei....pacat ....dar capul sus vor mai fi si altele

nocom ooffff..mami ....sti cum se zice cand vine una.....vin toate, dar sper sa nu fie si la tine cazul...muuulta, muuuulta sanatate sotului si Dariutei

Si cireasa de pe tort...azi ne-a iesit si ultimul canin ....gata am scapat,de ei,.... dar mai sunt de venit

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Ely, nu iesi mai bine cu un opel?

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


Ar fi fost o varianta, dar Opel are sotul si n-as vrea 2 masini la fel in familie, mi se pare lipsa de imaginatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Corrina multumesc tare mult . Eu inca imi doresc s-o alaptez pe Bianca, avand in vedere ca e pt. ea cea mai mare bucurie, lasa totul pt. tzitzi. Singurul inconvenient ar fi faptul ca nu pot lipsi nicio noapte de langa ea, deci nu putem pleca singuri nicaieri - mai imi propune sotul cate un week-end in doi la munte si s-o lasam pe Bianca la bunici . As vrea ca intarcarea sa se faca natural, insa toti ma descurajeaza ca de acum inainte nici macar sa nu ma gandesc ca Bianca va renunta de bunavoie la tzitzi. Si de cate ori o iau in brate incepe sa ma traga de bluza, iar noaptea se trezeste de 2 ori special pt. tzitzi. Deocamdata pana la 2 ani continuam cu tzitzi si apoi mai vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

elly paprerea mea este ca, un golf este muuuult mai sigur...din punctul meu de vedere Fiat-ul nu este masina....sper sa nu te superi pe mine ...dar eu zic totusio sa gandesti rational

Acum va rog frumos, aspiratoarele la control ...mi sa stricat cel din dotare si pe cuvant ca nu stiu ce sa iau...adica nu mai stiu ce este mai nou, mai frumos si mai inteligent....care v-ati luat de curand sau care ave-ti acasa, ceva mai performant, rogu-va dati-mi si mie un ajutor ...va multumesc.

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput