FULGUSORI DE NOV.-DEC.2009(70*)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

Lady,in bucatatie sunt pitita. Acum am terminat mancarea. Fi-mea a dormit pana la 9 deci ma tine treaza pana la 11 mai mult ca sigur. E maraita,tuseste,maine direct la pediatru.Am mancat si noi azi piureul de legume pentru prima oara,l-a papat pe tot,dar nu pot spune ca a fost dragoste la prima vedere.Ma duc la ea ca plange. Bine macar ca pe Davis l-am bagat la somn. Revin mai tarziu,sa vad ce faceti asta daca nu va culcati.

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Doamne ce zi am avut!!!

in primul rand, cu scuzele de rigoare Xena te rog sa ma ierti ca nu am apucat sa-i urez si eu lui Daniel La Multi Ani pentru cele 6 lunite! Dar ma recompensez...si-l tuc si-i doresc tot ce e mai bun pe lumea asta! Sa cresti mare!

My_lady hai te rog...nu mai zi nimic de diaspora..ca nu toate mamicile sunt asa cum ai vazut tu la subiectul cu protestele.
O fata din diaspora este LauraB pentru care eu am toata admiratia, chiar inainte de a imparti cu ea aceeasi odisee. Apoi mi-a placut si mai mult...si atunci cand am vb si cu ea la tel...o indragesc si mai mult...si nu se compara nici la degetul mic cu "acele frustrate"..

LauraB cum spuneam...toata admiratia! Pentru tot ce reprezinti tu ca OM!! si faptul ca vezi cu adevarat ce este aici in tara...inca un + de la mine!
Tu ma intrebai daca lucrez in arhitectura...nu-s arhitect, dar in profesia mea...o parte are legatura...chiar mare cu asta!


Ma pregatesc de somn... piciul a adormit...acum a plecat si sotul...soacra face curta prin bucatarie....
Merg la un dus ca sa ma relaxez putin...si




Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

buna seara,
deci cum a ramas treaba cu indemnizatii/alocatii ca n-am fost acasa si n-am apucat sa vad...
lady face f bine piciul, multumesc lui Dumnezeu....ii fericirea intruchipata, se intoarce dar nu foarte des....mananca fff bine, m-am smecherit si prima data ii dau san si apoi papica, mananca si san bine si nu refuza papica deloc, mananca tot cat ii fac, inca ar mai manca daca ar mai avea, io ma tot gandesc ca stie cat ii trebuie? ca el niciodata n-a ,zis' gata, orice si oricat i-am dat....
mada, bine ca a mancat puiutul, nu conteaza ca nu a fost dragoste la prima vedere...asa sa fie si in continuare....
lore nasol cu vaccinul, si 200 lei
lauraB, ce face pufoasa mica? si diana?
camy cum stai cu moralul?
roxy, luciandrea, romanitza, tiusca unde sunteti? va pup...

A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

camelia..scuze..eu nu ma refeream la toata diaspora..ci la cele care ne-au tot stropit
normal ca am toata admiratia pentru lauriciu meu..a noastra...pentru mine e o mama eroina
ady...ma bucur ca il poti pacali.a mea mananca cam 300 mg de legume pasate...si refuza/e satula...atunci cand nu mai deschide gura/scuipa afara mancarea din gura..si apa la fel.
madutzule...ma bucur ca i-a placut supitza..la mai mare
chiar..dar roxaly..unde e?!????parca isi reparase PC-ul
camy..scuze iubita inc-odata..nu am vrut sa te necajesc...
lauriciu..daca te-am atins cu vreo vorba

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nb gagix...ne "citim"..maine..

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Roxyaly chefuieste...va spune ea de ce

My_Lady


offfffffff... mai trebuie sa ma si demachez...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Sunt ici sa

Chefuiesc ca e ziua sotului azi!!! asa ca avem mare chef mare

Noroc ca in curte avem o cabanuta si acolo e cheful ca sa poata sa faca nani Matei, iar eu umblu cu interfonul atarnat dupa gat ca sa il aud daca misca ceva

va pup ca ma duc la chef

vb maine

Lorelix LA MULTE LUNITE pentru Daniel.

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Lady, e ok, am priceput eu de ce esti necajita. Eu cred ca si fetele care te-au suparat au vrut initial de fapt sa va incurajeze, in felul lor, dand exemple din alte parti. Din pacate cu sfaturile respective nu ai cum sa platesti facturile luna viitoare, si nici nu se vor putea rezolva problemele imediate. Apoi discutiile au degenerat... Cat despre mine, eu am incercat sa-mi inchipui cum ar fi daca aici mi s-ar spune ca de luna viitoare imi taie beneficiile de crestere a copilului. Cam stiu cum m-as simti.
Mai bine zi-mi si mie, te rog, de sarmalutele in foi de tei E prima oara cand aud de ele… Sunt cam ca cele in foi de vita?


Romaniza, nu stiu unde gasesti sfecla rosie in Bucuresti. Aici stiu ca sunt mai mereu prin pietele de legume si fructe. Mi-ai facut pofta: ce vrei sa gatesti bun-bun cu sfecla rosie?


A_driana, felicitam baiatul pentru… rezultat
Ca tot ai deschis subiectul, de cand am inceput diversificare Sophia face trebsoara mai compact spre tare. Mai nou i-am dat pasta de prune si mi se pare ca functioneaza bine- o ajuta clar sa iasa afara.


Madalina, cum se mai simte piticuta? Mergeti azi la doctor?


Cami, te-am intrebat de legatura cu arhitectura pentru ca atat sora mea, cat si socrul sunt arhitecti (si asta e singura mea tangenta cu domeniul)


Lorelix, (iarta-mi intrebarea, acum 8 ani stiu ca era de domeniul fantasticului, dar ma gandesc ca poate intre timp s-au schimbat si politicile comerciantilor) nu poti returna vaccinul si sa-ti recuperezi banii, ca nu-s chiar de colo?


Roxy, cu intarziere “La multi ani” sotului tau! Sa va bucurati de multi ani fericiti impreuna!



-ici la toate fetele si copilasii!



"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

De rasu-plansu (inca de actualitate):



Algoritm de calcul al pensiei

satira de Constantin TANASE


Alta chestie
E scoaterea la pensie
Astazi esti functionar
Insa maine pensionar.
Poate te intereseaza
Pensia cum se calculeaza.
Ei, uite cum se calculeaza:
Din 35 de ani servici
Care vor fi socotiti
Scazi primii ani de scoala
Si absentele de boala,
Zilele de sarbatoare,
Orele suplimentare,
Plus un an si patru luni.
Tragi o linie si aduni.
Pe urma imparti la cinci, apoi
Ce-ti da inmultesti cu doi,
Scazi anul cand te-ai nascut,
Adaugi tot ce-ai scazut
Si la cifra ce-a iesit
Pui un zero la sfarsit.
Anii pentru insurati
Se vor socoti dublati
Adica ani de razboi
Socotind ca-n vremea asta
Te-ai razboit cu nevasta.
La totalul obtinut
Pui trei zero la-nceput
Scazi anii de celibat
Ridici restul la patrat
Si-astfel intr-o prima faza
Afli sumele de baza.
Apoi le extragi la toate
Radacinile patrate
Si la suma dobandita
Aplici cota cuvenita,
Care nu trebuie sa fie
Mai mare de 5 la mie.
Din suma ramasa bruta
Scazi 4 si 8 la suta
Trei la mie la pompieri,
Impozitul pe averi.
Supracota respectiva,
Taxele pentru coliva,
Cinci la suta pentru dric,
Pe urma nu mai scazi nimic.
Din totalul rezultat
Versi 2/3 la stat
Si restul ti se cuvine
Nu stiu daca ma exprim bine!



"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata fete


sunt somnoroasa...somnoroasa... si cu un Flavius vioi...vioi....
asa ca ma duc sa-mi beau cafeaua lasata de sot!

Revin!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput