Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(47)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Fetele voi ati facut triplu test? Citeam pe undeva ca da valori aiurea la gemelara..(pe mine m-a trimis, dar mai ajung la dr si o mai intreb inca o data).




Eu l-am facut ca sa stau linishtita, deshi shtiu ca nu este foarte relevant, dar da bine la moral. Sarcina ushoara si la termen!


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6
Filmuletze

AMR 5 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

va promisesem poze cu hunii pretiosi.

enjoy, nu-s decat putin peste 200. primele poze sunt de la nunta la care am fost, treceti voi peste.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"



Sunt superbi blondinii ...


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6
Filmuletze

AMR 5 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Avem si noi poze recente: aici si aici.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 5 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

larisel si cum ti-a iesit rezultatul? A dat valori eronate..sau a iesit in grafic?

sugubina +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Am vazut niste huni blonzi frumosi. Sa va traiasca. Si Alena care seamana cu tati. Asa e larisel? Scumpa foc. Cat are? Sa va traiasca.
Of ce ti-e si cu testele astea. Am o ruda, gravida si ea dar sarcina era mai mica decat a mea si ei ii iesise pliul ceva mai mare. A pus-o sa faca si dublul test, ci doar atat. Si are sarcina unica. Inca nu a nascut. Zilele astea trebuie sa nasca o fetita.
Poate iesism si noi cu copilasii la plimbare cu carutul. Facem inaugurarea. Ce stres si bataie de cap imi va da carutul asta.
Weekend placut.

mami de  Mina Anita si  Ara Ioan

Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adnana1979 spune:

[quote]citat din mesajul lui andutza_02

Adnana, o sa-ti spun eu ce s-a intamplat in cazul meu poate te ajuta, am sangerat pana in luna a patra de sarcina, initial au crezut ca e de la un mic hematom pe care l-am avut, dar sangerarea a continuat si dupa ce s-a l-am tratat.Mie doctorita nu a putut sa-mi spuna cu siguranta de la ce era dar a spus ca poate unul din ovare si-a pastrat functiile si asa am avut eu un fel de menstruatie peste sarcina, ma tinea vreo 2-3 zile cam in aceeasi perioada a lunii.Apoi a disparut ca prin farmec.Precizez ca am dus sarcina pana la 38 sapt nu am avut probleme din cauza acelor sangerari.Sanatate multa.
Lumi .
Pupam viitoarele mamici, pe mamici si pe pitici.

http://www.photoshop.com/user/gemenelemele/?wf=share&galleryid=3420fd094f3a4ca0b5a3916e85682548&trackingid=BTAGC

mami de Valentina si Alexia 19.12.2008

Multumesc de raspuns, asa cred si eu, doar ca la ea nu dureaza asa de mult. Si eu am presupus ca e asta mai ales ca ea a urmat un tratament pentru ovulatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

larisel si cum ti-a iesit rezultatul? A dat valori eronate..sau a iesit in grafic?

sugubina +14



Mi-a ieshit ok adica negativ. Pe hartie imi scria ca rezultatul a fost ajustat cu nishte coeficientzi pt sarcina gemelara. Triplu test inseamna eco+analiza de sange+interpretare in program informatic specific. Se zice ca nu e relevant la gemeni pt ca partea de eco nu este luata in calcul decat pt un singur bb. In cazul meu fetitzele toata sarcina au fost cam in aceleashi limite, inclusiv pliul nucal de 0.1cm. Drept dovada ca si la nashtere au fost aproape identice: 2.1kg, 47cm, nota 10. Diferea doar circumferintza craniana. Totushi sunt atat de deosebite...atat fizic cat si ca personalitate.
Pe mine rezultatul la TT m-a satisfacut. Deshi shtiam ca este doar un indicator statistic pe mine m-a linishtit mult.

Editez: TT l-am facut la 17 saptamani.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 5 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

adnana Pana acum lumea ne spunea ca Natalia e cap taiat tati iar Alena ar semana cu mine... Mie mi se pare ca amandoua seamana cu tati, dar in mod special Natalia.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 5 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuulti ani: Rares & Bianca !!!
Sa cresteti mari si sanatosi.


Atlfel, as avea o rugaminte... pt. ca nu mai am timp de nici unele... am pierdut sirul burticilor si noilor mamici de gemeni si tripleti... ... v-as ruga, cine are mai mult timp si stie cum, sa deschida noul capitol, ca sa poata modifica lista de pe prima pagina
Din pacate stau f.f. prost la capitolul timp... in primul rand copiii care au nevoie de si mai multa atentie... au crescut si normal ca vor sa cunoasca si mai multe... plus prostiile pe care le fac... si certuri si batai uneori... Plus munca, plus licenta... parca nu se mai termina


gravidutele si mamicile cu piticii din doatare
Sper ca toti sunteti bine.


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eliania, multumim mult!
Promit sa revin cu poze! Ne sarbatorim la mare, am net putin si se tot deconecteaza. Revin dupa ce ajungem acasa.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput