MONTIGNAC(139) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Brindusik stai linistita ca nu degeaba m-am simtit E un talent ascuns al meu

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

No, daca tot estem la sondaj, sa dzic si io:
nu-s convinsa ca Monti = sanatos. Adica nu tot ce e Monti e sanatos si nu tot ce e sanatos e Monti, dar pe o mare arie se suprapun. Interdictiile mi se par de bun-simtz (faina alba, zahar, cartofi), daaarrr nu mi se pare OK sa nu incluzi laptele in meniu - laptele integral - sau branza nedegresata (Monti zice ca in faza 1 numai degresate). Iarasi nu mi se pare ok sa scoti morcovul si telina fierte. Asa ca nu le-am scos.
...si ma mir ca inca n-am ajuns la target


io is pro degresat forever...merg ep un principiu...daca e nedegresat se pierd si unele bacterii in procedeul ala...stiu ca aste afac bine la digestie bla bla...insa for me bacteriile bagate in organism nu-mi fac bine ..deci MONTI RULES( a nu se intelege ca nu mananc si brinza normala)..dar daca pot sa aleg intreceva nedegresat si ceva degresat..aleg degresatu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetele cochetele

ce mai faceti ??? ce mai ziceti ????
slaba activitate , vad ca nu prea s-a raportat .... intru sa completez listuta

voi cum faceti spanacul ????? ??????? io parca m-am prostit , n-am avut smantana si am pus niste lapte cu putina faina integrala si e groaznic , da groaznic , se simte faina , nu stiu cum sa va explic , da imi vine sa-l arunc copilu a mancat saracutul zice ca-i ffff bun, in conditiile in care lui ii place fffff mult si ar manca oricum da eu nu ma prea incumet sa fac din cauza ca nu prea-mi iese oricum l-as face

cred ca mananc oua fierte cu rosii si sar peste spanac ... aveam de gand sa mananc spanac cu rosii si de aceea am pus putina faina ... ca deh ar fi buna combinatia faina cu frunze



andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anda, daca nu l-ai maruntit la blender merge cu lapte si fara faina. Dar e mai bun cu smantana. Nush, io cu unt si smantana il fac de cand is Monti. Inainte puneam malai.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu am raportat gresit. Am dat 1 kg jos, mai am 10. Scuuzeee!

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata fetele,
Si eu sunt de acord cu Monica, cu mancatul sanatos si Monti, se suprapun pe majoritatea principiilor, dar nu in totalitate.

De exemplu,am impresia ca aici in Qc fructoza s-a retras din magazine.

Pana prin ianuarie, era prin toate magazinele - supermarketurile, acum nu mai exista.
Si am cumparat Stevia. Dar vroiam sa va intreb merge la prajituri ca si fructoza ?

Andanii, ce fericita esti ca baiatului tau ii place spanac.
La noi nu mananca niciun copil.

Dar lui Victor ii place mult sufleul de conopida, asa ca o sa fac in weekend (trebuie sa cumpar conopida mai intai)

Multumesc si o zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

cge nu stiu ce e stevia, habar nu am .... arata ca fructoza atunci probabil ca o poti utiliza la fel

nico modificam

monn stiu ca merge cu smantana, da cum nu aveam aseara in casa am inventat ce am avut

am mancat doua oua cu o rosie si deja lesin de foame ... abia astept sa ajung acasa sa mai mananc ceva

si off topic ... apropo a luat copilu 10 la teza azi ... a meritat sa nu merg la sala aseara nu ????

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

http://www.lesbeauxjardins.com/jardinons/finesherbes/stevia.htm

Cam asta ar fi Stevia, nu stiu daca e acelasi lucru cu Stevia din Ro.

O sa incerc sa fac o prajitura cu, daca nu iese, oricum o mananc.

Andanii, felicitari pentru teza., a meritat sa sari sala.
In ce clasa e baiatul tau ?

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui cge

http://www.lesbeauxjardins.com/jardinons/finesherbes/stevia.htm

Cam asta ar fi Stevia, nu stiu daca e acelasi lucru cu Stevia din Ro.

O sa incerc sa fac o prajitura cu, daca nu iese, oricum o mananc.

Andanii, felicitari pentru teza., a meritat sa sari sala.
In ce clasa e baiatul tau ?

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005


habar nu am de stevia ... nici aici nu o stiu, nu folosesc

copilu e cls VI a .... multumesc , multumesc daaaaa a meritat normal

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Maaai, ce baiat mare ai! Felicitari pentru nota!

Dragi Monti-iste, ce varste aveti? Nu ar fi timpul sa ne cunoastem mai bine? Incep eu: am 32 de ani nou-nouti, 2 baieti ca doua flori, Stefan de 7 ani si 4 luni si Matei - 2 ani si 1 luna .

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput