Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Miruna Elena - sa cresti frumoasa si desteapta, mandria parintilor tai!

Mamica Cadina sa ai o viata plina de realizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Adriana, a doua oara o sa iasa mai bun tortul...nici mie nu-mi iese intotdeauna bine de prima data.



Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj



Io cand vba spun ca nu-s "normala", mie-mi iasa ORICE prima oara si apoi... dezastru! Asa ca stiu daca am o zi speciala sa fac ceva deosebit NU incerc niciodata inainte.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!
Mi_bebelina nu mai tin cura dar mananc cu grija mare.
Doloress, am dat si imunobaby (este cu ecchinaceea parca) la inceputul toamnei, dupa care am trecut pe oscilococcinum 1/saptamana + sucul de la o portocala/mandarina pe zi si intr-adevar doar o data muci a facut fata.
Danicris multumim de sfaturile ptr imunizare.
Leeloo sa stapaniti sanatosi casutza.
Adriana imi pare rau ca nu ti-a iesit tortul cum ai fi vrut
Of am citit dar sunt atat de obosita si nu mai tin minte mare lucru... casa e vraiste, am terminat tot ce am gatit in weekend (in sfarsit nu am mai aruncat mancare) asa ca maine ma gandesc cu groaza ce sa fac rapid de mancare... Of...
Simonacip la servici e cam aiureala, multumesc de intrebare. Vanzarile sunt varza, nu se vinde mai nimic, agentii sunt disperati, bietii de ei... si cand ma gandesc cum am dus sarcina cand conduceam doua departamente cand piata era de trei ori mai mare, ma intreb cum de n-am luat-o razna.............
Lumi ce aiurea, ce sa mai vorbiti luni, nu ramasese sa te duci la ei? Of ce oameni! Bafta multa oricum. Superamuzanta faza cu baiatul care dormea in toata harmalaia aia!
Foarte tare, la noi la servici au facut ct cu o clinica si vin sa ne faca analizele (la sediul firmei) etc... ne-a facut si controlul periodic si mi-a dat un tratament naturist ptr endometrioza/infertilitate si deja l-am cumparat jumate (atatia bani am avut la mine - a trebuit sa-mi iau si plasturi ptr bashici la picioare - m-au batut sabotzii cei noi) Sunt tare curioasa sa vedem cum e tratamentul asta, chiar vorbeam cu sotul de bb 2... iar... Of...
Pupici multi!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti!

Belleane a fost frumos la Felix...Pestera e foarte bine conservata...e o minunatie! La Stana de Vale mi-au placut peisajele...inca nu e plin de viloaie.

Noi suntem in mare dilema cu concediul...asa mult imi doream sa mergem in Corfu, dar in august nu prea vreau...E si exorbitant si prea cald
Mor de ciuda...o sa ma uit pe oferte de Espana sau Fr.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Ylari, deci si pe voi v-a afectat criza...daca nu sunt indiscreta, cu ce se ocupa firma la care lucrezi?
Ce super cu abonamentul ala! deh, firma care se respecta...
Succes cu tratamentul si bafta la bb2...si poate totusi nu revin astia la 600 ron indemnizatia.
Da, mai, nu stiu ce d-zeu mai vor sa vorbim...nu mai gasesti oameni parolisti in lumea asta...ramasese ca eu sa rezolv cu gradi si sa-i anunt cand pot incepe...in fine...
Eva cum mai e la gradi?

Mihaser, bafta sa rezolvati convenabil cu concediul!

Desi, si mie-mi mai ies unele chestii din prima, dar mai rar

Noapte buna!

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

LA MULTI ANI ERIKA!

LA MULTI ANI EMYCOR!


_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata.
Luminel, nu ne mutam inca, probabil abia primavara viitoare. Dc s-o putea mai devreme o facem, dar nu ne mai grabim, acum e luata si o vom aranja incet incet. AI mei insa intr-o luna maxim 2 vor fi acolo ca tb sa elibereze fosta locuinta. Ai fost la cresa? Ai vorbit ceva?
Mi-a facut Matei o criza aseara....a urlat si a plins de se inrosise si tremura...Voiam sa iesim afara sa duc niste pantofi la reparat, niste haine la croitorie...deci cu treaba asa rapid...S-a enervat groaznic ca nu am iesit cu trotineta si pt asta a facut criza aia oribila, dar efectiv nu aveam timp de pierdut vremea si am preferat sa-l tin in carut. Aseara a tusit desigur intr-una..si-a iritat desigur gitul...Nu stiu cum sa mai procedez, timpul asta putin care-mi ramine dupa ce vin d ela serviciu, tb sa imi rez si eu problemele, nu pot face numai cum vrea el, plus c anu vreau sa fie un tiran sa dicteze el mersul lucrurilor...I-am explicat ca o sa mergem la parc cind vom avea mai mult timp, acum nu se poate.Bai, nu ma aude cand ii vorbesc, nu mai stiu ce as putea face..
Adriana, bravo ca ai facut tortul ala...Eu una nici nu m-as fi bagat ca nimic nu mi se pare usor cind e vb de dulciuri...Decat sa le maninc ..of course.
Ylari ..si cert e ca va fi din ce in ce mai greu si cu vanzari si cu orice. Sper sa reduca astia indemnizatia doar cu 15%...ar fi mult mai corect pt mamici...
Mihaser, e superb in Corfu! Si eu imi doresc sa ajung acolo. Dar e bine si in alta parte oriunde , concediu sa fie. Tu ai inceput sv?
Danicris, merci de info priv la imunitate, am sa iau si eu imunorezistan dintr-asta...Sa vad dc le merge cu el. E scump?

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Erika!
Emycor!

Fetelor azi sunt varza de oboseala....ieri am muncit o gramada, am mainile uscate de la atata frecat oale si ca sa fie totul bun, aseara pe la 19.00 il intreb pe sot daca vrea sa ii fac cozonac azi. Si el nu, ca daca il fac sa il fac atunci ca sa ia azi si la serviciu....si uite-asa pe la 12 noaptea am terminat de copt 2 cozonacei...nu m-am putut abtine si am gustat si eu...hmmm....bunicei......unul l-am copt in masina de paine, iar unul in cuptor. Azi ma intalnesc si eu cu fostele colege, asa ca le voi servi si pe ele. Si nu, Desiree, sa stii ca si mie mi se intampla ....... cand am facut primul cozonac parca a iesit mai bun decat cel de aseara. Colac peste pupaza, fiica-mea s-a trezit dimineata la 5 si apoi pana a adormit asa s-a foit ca mie mi-a pierit somnul.....deci sunt varza, da? Acum am pus paine la facut,am bagat un piept de pui la cuptor pt Otzu-Deliotzu...vreau sa-i sortez hainele pentru vara pentru ca sambata vreau sa merg la cumparaturi si sa stiu ce sa-i mai cumpar....gata, sunt varza.

Simonacip, parca nu era asa scump Imunorezistan...mi se pare ca e de la Plant Extrakt si astia nu au preturi de speriat....parca in jur de 25-30 lei era. Eu in prima iarna i-am dat fetei Imunnobaby, iarna trecuta am facut catina cu miere parti egale date la blender apoi stoarse prin tifon, pastrat la frigider(nu am fiert nimic) si in fiecare zi am dat cu seringa de nurofen 10 ml....si a fost ok....iarna asta pot spune ca o singura raceala a avut, dar atunci eu am fost bolnava tare de tot, tati la fel....La toamna iar iau catina si fac asa.Eu prefer astea mai babesti asa, la noi dau rezultate

Luminel, nasoala treaba cu astia ca vor iar sa discutati. Mai bine te duci si la interviul de azi, cine stie ce vor aia de fapt.

Ylari, bafta cu tratamentul. Si eu vreau bb2, dar deocamdata suntem in tratative...sotul o cam da la intors....oricum pana la sfarsitul anului tot mai asteptam....

Fetelor unde mai gasesc eu bostan? Adica dovleac din ala de placinta? Ca sa ii reduc laptele, ii dau Deliei la pranz si noaptea spre dimineata bostan fiert 3/4 si doar 1/4 lapte...vad ca-i place. Si e si bun pentru constipatie. Am tot gasit pana acum vreo 3 saptamani in piata si am pus la congelator, dar acum ajung la fundul sacului...Prin supermarket s-o gasi?

Fug la spalat vase....va pup, o zi buna!



Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Mi_bebelina, da si eu le prefer pe astea naturale. Eu le-am dat catina cumparata d ela plafar si pe linga ei am luat si eu ca are un gust foarte bun...dar n-am vazut cine stie ce efect. Acum nu le mai dau nimic ca am zis ca a venit vremea buna si sa nu-i mai bombardez, sa-i las pe cont propiu. Oricum, la noi e altceva ca Matei fiind abia intrat in colectivitate de citeva luni am tot avut probleme peste iarna....Sper insa sa ne mai linistim acum...zic sper ca vad ca tot cu tuse si secretii este fiu-miu, sa vad cum e miine si daca il mai duc...sa vad cine ar putea sta cu el. E greu fetelor, nu stiu parca nu vad lumnita...Si cu serviciu si cu timpul si cu copiii...nu stiu..

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Neatza! poftiti la

Simona, e bine ca o sa aveti totusi unde merge la curte daca se muta parintii tai acolo...incet-incet o sa o aranjati si voi, bine ca ati luat-o.
Si Cris a inceput sa aiba crize din astea de isterie cand plange pana se invineteste si trebuie sa-i suflam pe fata ca sa-si revina...
Si e de-o incapatanare cateodata, face intentionat invers fata de ce vede ca vrem noi sa faca. sunt mici si ei...ce sa te intelegi cu ei la 2 ai!!!!
Cu cresa n-am facut nimic, n-am domiciliul in sect 6. La o gradi particulara am vorbit, pot sa o duc oricand incepand de luni... dimineata devreme fuseram la Puls sa-i fac exudatul si copro...sa vedem ce fac azi si luni la interviuri si o duc la gradi de sapt viitoare.

Laura, ce mai faceti? ai rezolvat cu cresa?

Mi_bebelina, ce-ai mai muncit!!! cu ce freci oalele?
Multam de info cu catina...stiu ca e foarte sanatoasa...
Spor la treaba si azi! dar nu te epuiza!

La multi ani Erika si Emycor!

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput