sa ne numaram binecuvantarile (cap.5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Conchita, si eu cred ca e doar o faza. Mai mult datorata faptului ca in ultimul timp nu au prea avut timp mult petrecut impreuna, daca spui ca el a plecat cu serviciul.

Despre implicarea ta in problemele familiei lui, nu stiu ce sa spun, cred ca depinde doar de tine sa stabilesti limita. Este legata problema surorii lui de el? - adica nu stiu, poate ca sunteti prietene, sau in fine...poate ca doresti tu sa faci ceva pentru ea indiferent de relatia ta cu el. totusi de ce te roaga el si nu te roaga ea direct?

Martie, da, mai suntem la balet, si la dansuri, avem in total 5 ore pe saptamana. Dar este singura forma de miscare (in afara de inot) pe care o accepta - a refuzat tenis, de aikido etc nu mai vorbesc. dansul ii place la nebunie si asa am ajuns sa avem atatea ore. Si sa nu mai zic ca m-am inscris si eu cu ocazia asta la dansuri latino - uite ca se fac deja cateva luni de cand frecventez - si am de gand sa mai continui,evident. Noroc cu ea ca a trebuit sa caut sala de dans.

In schimb n-am prea progresat cu pianul, si aici e vina mea exclusiv. trebuie sa ma mobilizez cumva.
Zici ca ai zugravit? Hmmm si pe mine ma bate gandul...de fapt deja am si demarat cateva operatiuni de restructurare pe aici.

Gabi, cand pleci? drum bun, distractie placuta, sa te intorci cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Conchita eu nu as mai insista in relatia cu tatal ei. Daca il respinge copila e vina lui, nicidecum a ta. Sa faca bine sa o recastige. Eu nu le vorbesc fetelor deloc despre tac-su, doar daca me intreaba, dar asta se intampla rar. E strict treaba lui cum isi gestioneaza relatia cu ele, nu am niciun chef sa-i fac lui favoruri. Eu oricum in sinea mea sunt convinsa ca niciun parinte care isi iubeste cu adevarat copilul nu si-l paraseste. Mai ales in timpurile noastre cand absolut toate probleme au rezolvari logice. Mi se pare strigator la cer sa dai bir cu fugitii si nu stiu daca imi doresc cu adevarat ca un barbat las (cum este ex-ul meu) sa fie in preajama copiilor. Eu nu vreau ca ele se invete ca problemele se rezolva abandonandu-le, ci zbatandu-te sa gasesti o rezolvare.

Asa ca, scumpa mea, nu-ti mai bate capul, vezi-ti exclusiv de viata ta si de copilul tau, elimina problemele care nu sunt ale tale, ai si asa destule de dus singura.

Te pup mult si pe tine si pe Sonia si te rog eu muta-te la NY.

Gabi, distractie placute cu MR (banuiesc ca la el pleci).

Happy

Va pupacesc pe toate si we placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Conchi, Giulia a avut asa o perioada in care zici ca mergea cine stie unde. I-am spus sa mearga si sa profite sa se simta bine. Dca ceva nu e ok, sa-l puna pe taxo sa ma sune si sa-i spuna sa o aduca acasa.
Asta pana ii va putea explica chiar ea ce si cum si nu voi pica eu de rea aiurea cand nu e cazul.
Si de aici e treaba lui cum si ce face, daca va face.


Eu am o perioada in care cea mai inteleapta propozitie imi pare asta:
"mai bine singur, decat in companie rea"

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

buna fetelor!
binecuvantarea mea de azi de Happy in To! ieri am vorbit un pic cu ea, si a simtit ca sunt trista si cu moralul subpamant. Azi cand am ajuns la servici am gasit pe birou o orhidee splendida (in ghiveci, deci o voi avea forever) cu un card de la ea, cu cele mai calde si dulci cuvinte posibile! Din nefericire, eu am ajuns tarziu azi la birou, am remas in K sa imi fac vizita trimestriala la doctor, si deci nu am intalnit-o pe Alice cand a venit!
Sunt uimita, impresionata pana la lacrimi si sincer, nu stiu ce am facut sa merit asa un inger de fata in viata mea!
Multumesc Happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Ma duc spre casa... Nici nu stiu ce sa fac de mincare pentru cina. Vreau o femeie sa imi faca curat si o bucatareasa sa imi gateasca... si un gradinar tinar si aratos... si o guvernanta sa faca lectiile cu fetele...


Bine ca nu esti in Romania, ca n-ai prea fi avut tehnic cum sa le platesti impozitele si te-ar fi alergat Vikinga (hallo, Vik ) ca abuzezi forta de munca pe-aici




Ei, trimiteam si eu asa dorinta in Univers, poate devine realitate. :))
Mi-am adus aminte de un interviu pe care l-am vazut acum citiva ani, cu Rosie O'Donnell in timpul cind adoptase copiii. Si persoana care ii lua interviul i-a spus "Vai, dar esti de admirat sa adopti atitia copii (cred ca era vorba de 3?!), imi dau seama ca este munca multa!" La care ea a raspun in stilul ei direct "Eu nu sint deloc speciala pentru ca am adoptat copiii. Sint vedeta si am bani si lumea ma serveste (people cater to my needs - nu stiu cum se traduce direct). Adevarat speciale sint mamele singure care isi cresc copiii fara un ajutor. Pentru ele am toata admiratia!" Nah... nu prea imi place de ea, dar mi-a ramas in minte ce a spus si am apreciat faptul ca cineva isi da seama cit de greu este sa fii mama singura. Asa ca fetelor, sintem de admirat!

Scriu in fuga mare, sa va inveselesc cu o faza.
Azi, acasa, cu doua minute inainte de a iesi pe usa, in fuga... Imi dau seama ca nu mi-am luat de mincare, bag capul in frigider si ochesc ce este sanatos... Carne de pui nefacuta, vegetale... nah! Apuc o jumate de castravete, doua rosii si o conserva de tuna si le azvirl in poseta.
Merg cu metroul, in mina am un pachet. Un tip linga mine se uita insistent la mine, intrigat si cam socat. Ii urmaresc privirea si ma uit in poseta. Din coltul posetei intredeschise vad iesind o jumate de castravete :)) Am uitat geanta deschisa, am apucat din greseala numai o toarta. hahhahaha.... Inchid poseta si ii zimbesc dulce : "Incerc sa maninc sanatos" hahhahahha
M-a inveselit intimplarea si azi rid intr-una.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Maru, ma faci sa rosesc! Ma bucur ca iti place! Sa ai un long weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

Spre deosebire de tine, conchita, eu am o alta problema.. a mea copila vrea sa petreaca timp mai mult cu taica-su.. sa nu mai zic ca a si mentionat de cateva ori ca ar vrea sa locuiasca cu el, am avut o perioada groaznica in care cum nu-i convenea ceva zicea ca se duce la taica-su (si sa nu credeti ca eu o certam sau ma purtam urat cu ea, din contra, eu o duc peste tot, la cursuri de karatem, dans, patinaj, eu ii cumpar absolut tot ce-i trebuie si in plus, el nu chletuieste un ban cu ea decat ce-i da de mancare la el acasa)... nu pot sa zic ce a fost in sufletul meu, m-a terminat cu asta.. dar pe de alta parte, mi-am dat seama ca el o montase, pentru ca stia ca eu ma vad cu cineva si voia sa se razbune, dar din pacate, totul se rasfrangea asupra copilului .. Eu nu am oprit-o niciodata sa se duca acolo, problema e ca el nu vrea sa o tina mai mult.. asa ca i-am dat numarul lui de telefon, i-am dat telefonul si i-am zis sa-l sune de cate ori are chef.. acum domnul isi smulge parul din cap ca e deranjat si de cateva ori pe zi.. si i-am mai spus ca daca vrea sa mearga mai des la tati, sa-i spuna lui, ca eu nu pot sa fac nimic, depinde numai de el..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Binecuvantarea weekend-ului: acum ne-am despartit de Yagmur si Luca, ne-am simtit foarte bine toti 5, daca nu trebuiau sa doarma copiii cred ca mai desfaceam cate o bere am stat la noi in curte, copiii s-au inteles foarte bine, noi si mai si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Morgano, mi-ai luat-o inainte . Cum am plecat de la voi m-am gandit ca asta voi scrie la binecuvantarea zilei.
A fost super sa va cunosc si sper sa ne revedem curand... ne-am simtit grozav
Altfel, sintem bine... iau fiecare greutate usor si incerc sa nu-mi pierd zambetul...

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_bebe spune:

buna fetelor!vad ca sunteti in pline dicutzii..:))sper sa prind firul din urma..incerc pupici dulci mamicilor!sa va traiasca ingerasii

ALEXA_BEBE_PUI

Mergi la inceput