sa ne numaram binecuvantarile (cap.5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Salut gagici,

La multi ani, Lili (a lu' Gabi)!!

Happy, daca nu-mi trimiti si mie o cupcake de-aia brodata de tine prin DHL, nu stiu ce fac!! (adica cred ca ma apuc sa fac si io, ia baga mata reteta, nu de alta da' sa ma binecuvantez si io ca sa nu fiu off-topic sa ma trimiteti la topicurile de bucatarie)

In rest,va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

buna fetelor,

vin cu florile periodice pentru voi

martie - eu te stiu de la nasterea in apa, nu stiam ca ai divortat, multa putere si rabdare iti doresc

morgano - cum mai esti?

conchita - ce s-ar putea intampla intr-o mica vacanta doar voi doua?

gabi - la multi ani, multa sanatate si fericire tuturor!

adinag - nu mai scrii pe la sub "juniori iunie-iulie"? si asa am mai ramas cateva...

happy - te iubesc! esti o femeie adevarata, un om adevarat. foarte incercat dar care a ajuns la un echilibru deosebit si o mare liniste sufleteasca!

noideea - sa-ti traiasca flacaul! si fata! o singura observatie: tatal va ramane tata pentru orice copil, cel putin atata timp cat acesta e mic si divortul este relativ proaspat. eu cred ca e de datoria noastra sa ii tragem de mineca si sa pastreze relatia cu copiii lor (atata cat se poate, sa nu cadem in cealalta extrema). copiii nu ar trebui sa constientizeze ranchiuna pe care noi o purtam tatilor sau unul altuia, si nici sa se afle in mijlocul ambitiilor noastre. parerea mea

eu , cu (DPN 27.08.2010), andi si tati
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

buna fetelor,

vin cu florile periodice pentru voi

martie - eu te stiu de la nasterea in apa, nu stiam ca ai divortat, multa putere si rabdare iti doresc

morgano - cum mai esti?

conchita - ce s-ar putea intampla intr-o mica vacanta doar voi doua?

gabi - la multi ani, multa sanatate si fericire tuturor!

adinag - nu mai scrii pe la sub "juniori iunie-iulie"? si asa am mai ramas cateva...

happy - te iubesc! esti o femeie adevarata, un om adevarat. foarte incercat dar care a ajuns la un echilibru deosebit si o mare liniste sufleteasca!

noideea - sa-ti traiasca flacaul! si fata! o singura observatie: tatal va ramane tata pentru orice copil, cel putin atata timp cat acesta e mic si divortul este relativ proaspat. eu cred ca e de datoria noastra sa ii tragem de mineca si sa pastreze relatia cu copiii lor (atata cat se poate, sa nu cadem in cealalta extrema). copiii nu ar trebui sa constientizeze ranchiuna pe care noi o purtam tatilor sau unul altuia, si nici sa se afle in mijlocul ambitiilor noastre. parerea mea

eu , cu (DPN 27.08.2010), andi si tati
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Binecuvantarea de azi: Andre mi-a dat un picior in ochi, cand il schimbam, apoi a venit si m-a pupat pe ochi, ca sa imi treaca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multzam inca odata pentru urari!
Casandra ce dulce e flacaul tau

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca
conchita - ce s-ar putea intampla intr-o mica vacanta doar voi doua?


banuiesc ca exact aceleasi lucruri care se pot intampla si daca ai un mascul langa tine, nu? sunt precauta, mergem in locuri publice, nu calatorim noaptea, etc. nu ne oprim din trait doar pentru ca suntem doar noi acuma. :-)

chiar, Morgano, unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

M-am reintors din weekendul plin de adrenalina de la Bucuresti. A fost scurt, a fost frumos, a fost genial la AC DC.
Acum, insa sint deprimata.... diverse motive, dar stiu ca voi trece si peste starea asta....
Din Clujul ploios va pup pe fiecare in parte..

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yagmur

M-am reintors din weekendul plin de adrenalina de la Bucuresti. A fost scurt, a fost frumos, a fost genial la AC DC.
Acum, insa sint deprimata.... diverse motive, dar stiu ca voi trece si peste starea asta....
Din Clujul ploios va pup pe fiecare in parte..

Yagmur si Luca





Yagmur pupici sa-ti treaca repede tot ce te doare!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Yagmur, lasa, ca iese soarele si o sa te simti mai bine! Pe ploaie si vreme urita parca toata lumea este mai trista... O sa te muti in curind si o sa fie bine!

Ciarli, ti-as trimite cupcakes dar se strivesc pina acolo, sigur! Cum merge treaba cu personal trainer'ul? Eu primele saptamini mergeam ca teleghidata dupa antrenamente, ma durea peste tot!
Si al tau este asa "hot"? Al meu este ca o statuie din aia dintr-o piata din Roma si mai si flirteaza cu mine de imi vine sa mooorrr :))

Conchita nu sint eu cea care i-a trimis mesaje jignitoare lui Min. Imi pare rau ca s-a procedat asa...
Eu cred ca este ok sa mergi cu fata in excursii, doar nu o sa te limitezi doar din cauza ca nu ai partener...
Eu merg peste tot cu fetele, si am facut asta si cind erau mici de tot. Cel mai aiurea mi s-a parut in timpul unei vacante in Cuba, de Craciun. Dar probabil atunci eram si eu mai vulnerabila pentru ca era unul dintre primele Craciunuri pe care le petreceam fara el. Si am ales sa plec de acasa, sa il petrec altcumva.
Mi s-a parut aiurea pentru ca stateam la o masa de patru persoane si scaunul ala liber ma zgiriia pe creier si imi amintea de lipsa lui... Dar am inceput sa pun in el geanta mare de plaja, prosoapele. Apoi, un tip african din ala, imbracat in haine de trib africane, gras, cu burta, arata ca un sef de trib, pe bune... a ales sa stea mereu la o masa si pe un scaun drept in fata mea, incerca sa imi atraga atentia insistent de tot... si apoi, cind ma uitam, imi trimitea pupatur din din alea senzuale in aer, cu buzele lui groase :))

Pitzinuca, balanta aia interioara este munca multa si constanta. O data ce ai ajuns la un echilibru, ai invatat cum este si cind te dezechilibrezi din cind in cind, iti revii mai usor. Este un process continuu, nu cred ca poate sa stea cineva in balanta perfecta, tot timpul.

Gabi, eu te stiu pe tine de mult timp, dinainte de divort si ma gindeam la tine zilele trecute... Tu te-ai schimbat foarte mult in bine dupa divort! Parca ai devenit alta

La noi este long weekend si Sarah merge cu familia unor prietene la un resort la Blue Mountain. Vrea sa joace golf, isi face bagajele de doua zile si ma enerveaza rau ca este asa de independenta!
O sa am citeva zile numai cu Maya. Vrea sa mergem din nou la Canada's Wonderland numai noi doua... si vrea sa ii cistig un urs mare de plus la jocurile lor. Aici trebuie sa o dezamagesc, nu le am deloc la jocurile alea. Poate o conving sa ii cumpar un plusat de la magazinul lor :))
Am inscris fetele iarasi in tabara la vara. Iarasi o sa ma apuce trisetea singura acasa numai cu pisica si ciinele...

Va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Gabi, eu te stiu pe tine de mult timp, dinainte de divort si ma gindeam la tine zilele trecute... Tu te-ai schimbat foarte mult in bine dupa divort! Parca ai devenit alta


Pai si nu-i logic? Toate ne schimbam in bine cand scapam de belea

Fii-mea si-a umplut carnetelul de programari de concedii, nu prea mai a ramas nimic neocupat. E mult mai bine sa fii divortat, toata lumea se intrece sa plimbe copilul prin vacante care mai de care, si taica-su, si bunicile, si matusile, pe langa ce aveam deja stabilit noi doua hmm, la calatorii si vacante e prima,nu refuza nimic!

Mergi la inceput