HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

elara, sa-mi trimita comunicatul de presa pe bia.bia55@yahoo.com

Dam acelasi text care a fost redactat de miresici.ro, numai sa mi-l trimita.
Elara, poti sa-mi scrii pe Yahoo Mess.



Citat:
citat din mesajul lui elara

scuze, dar incercam sa hranesc si adorm puiul.
unde e comunicatul de presa?
maiastrita am incercat sa te gasesc dar nu ai pm
fulguta, iarta-ma ca nu am reusit sa-ti scriu inca nimic



Elara, fericita mamica
a


Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca


uta28 este 18+

http://zaleboutique.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

maiestrita tu nu ai activat pm-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-7268082-ultima-varianta-lucru-indemnizatia-pentru-cresterea-copilului-reduce-25.htm


11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

maiestritza te suuuuun

ma pot baga eu la lira, ajung relativ repede

merg dupa masa cu copilashii acolo intr-un parculetz

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui elara

unde e comunicatul sa il pot citi?? va rooog!


ti-am dat mesaj privat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

BRAVO, CAMY!

Si, asa e, trist ca era singura .......

O palma nu inseamna educatie! Zero toleranta fata de lipsa de toleranta pentru copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

CAMY

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

maiestritza te suuuuun

ma pot baga eu la lira, ajung relativ repede

merg dupa masa cu copilashii acolo intr-un parculetz

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Done. Deci te duci tu. Ce coincidenta simpatica, si pe mamica noastra tot aslina o cheama :))
Discutam imediat detaliile iti dau pm cu tel ei, acum intai sa vb cu fetele cu comunicatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

" Catre guvern: banii si activele statului la control! Sau demisia
de Emil Stoica Jeopardy
Joi, 13 mai 2010, 11:18 Actualitate | Esen#355;ial

Orice firma are un bilant contabil. Pe de o parte are active, pe partea cealalta are obligatii si capitaluri proprii. In fiecare an are venituri si cheltuieli. La fel si o familie: are ca active apartamentul, mobila, televizorul, hectarul de la tara mostenit de la bunici, ca obligatii imprumutul la banca si facturile neplatite, are veniturile din salarii iar cheltuielile sunt destul de clare: caldura, curent, mancare, etc. Guvernul Romaniei insa are doar un buget de venituri si cheltuieli si cunoaste doar o parte din datorii si o parte din active, scrie Emil Stoica, pe blogul lui.

Nu a facut niciodata un inventar al activelor, desi ar trebui sa stie cum este gestionat fiecare metru patrat din tara asta.

Insa nu are o lista cu toate activele pe care le detine. Nu stim ce terenuri are, ce cladiri, ce resurse (naturale, printre altele) si nici nu stim cum sunt ele folosite: se obtin redevente, chirii, profituri.

Nu ar fi utila o astfel de lista sa vedem cat de eficient gestioneaza guvernul activele statului?

Nu stim nici cum cheltuie statul banii. As vrea sa vad o lista defalacata pana la ultimul leu cu unde se duc banii obtinuti din taxe si impozite. As vrea sa vad o lista cu nume si prenume (persoana fizica – salariati, pensionari, someri – sau societate comerciala) si cu veniturile obtinute de la stat si pentru ce anume. De asemenea, organigrama institutiei si ultimul raport de control de la Curtea de Conturi sau raporturi de audit extern. De asemenea, un CV atasat in dreptul numelui fiecarui salariat sau situatiile financiare auditate in cazul firmelor care primesc bani de la stat. In cazul serviciilor platite furnizorilor, toate contractele ar trebui sa fie si ele facute publice.

Nu ar fi utila o astfel de lista?

Caci a anunta doar cateva masuri dure fara a clarifica modul de gestionare al banilor si al activelor nu este suficient.

Au aparut in presa in ultimele zile, inclusiv pe acest blog, mii si mii de exemple de gestionare proasta – frauduloasa uneori – a activelor statului si a banilor de la buget.

Aceste doua liste complete trebuisc publicate la 1 iunie 2010, concomitent cu reducerea salariilor cu 25%, a pensiilor cu 15% si a reducerii alocatiilor pentru mamici cu 15%.

Asa cred eu ca ar fi corect: daca ceri solidaritate si sacrificii, trebuie sa si arati ca nu ai alta solutie de a reduce celelalte cheltuieli, asa ca trebuie sa arati ban cu ban, metru patrat cu metru patrat cum anume gestionezi tara. Daca nu esti in stare, atunci ar trebui sa lasi pe altii sa guverneze.

"
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-7267883-catre-guvern-banii-activele-statului-control-sau-demisia.htm

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

maiestrita, alinuk, elara sunteti de acord sa facem in felul urmator:

- fetele de pe DC se ocupa de pancarde si de interviurile la REALITATEA (ca tot aveti cunostinte ALINUK). important este sa vorbim intre noi si sa "cantam" pe aceeasi VOCE.
- grety_niku te-ai oferit tu sa te ocupi de trimiterea semnaturilor la guvern. imi poti da un PM cu numarul tau de telefon mobil ca sa te pun in legatura si cu maiestrita?
- camy_pus, am inteles ca tu dai interviuri de la brasov pentru REALITATEA. daca doresti te potpune si pe tine in legatura cu fetele de pe MIRESICI sa vezi si comunicatul lor de presa.

Este important sa stim ce face fiecare dintre noi sa nu ne imprastiem si sa fim usor de inabusit iar protestul nostru sa fie un fiasco.

Mergi la inceput