HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cellia78

Si asa, ca sa ma mai descarc de nervi, desi stiu ca e prea tarziu si nu vor fi folosite:

CU BANII DE LA AI NOSTRI
VRETI SA-I CRESTETI PE AI VOSTRI!

CU BANII DE LA COPII
VRETI SA-ASCUNDETI MAGARII!


O palma nu inseamna educatie! Zero toleranta fata de lipsa de toleranta pentru copii!

BINE SPUS...ACEST SLOGAN CHIAR SE POTRIVESTE!!!!!!

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

scuze, dar incercam sa hranesc si adorm puiul.
unde e comunicatul de presa?
maiastrita am incercat sa te gasesc dar nu ai pm
fulguta, iarta-ma ca nu am reusit sa-ti scriu inca nimic



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christy76 spune:


Viata bebelusilor si bunicilor nostri – aruncata fortat in cloaca numita “fondul solidaritatea”

Sub vuitoanele elenei udrea, sub ceea ce le-a prisosit celorlalti pedelisti, sub scuipatul lui basescu aruncat asupra natiunii romane, ne-au aruncat copiii si batranii ...
Ei sunt cei care trebuie sa plateasca banii risipiti anul trecut pe referendumul fara rost organizat in plina criza economica pentru satisfacerea capriciilor unui presedinte avid de putere, pe campania electorala a aceluiasi nesimtit, pe despagubirile datorate prostiei incomensurabile a lui boc si intregului sir de ordonante neconstitutionale, pe lacomia nemasurata a clientelei politice ...
Ei sunt cei care trebuie sa plateasca consecintele incompetentei acestui guvern inutil, care isi uraste cetatenii si nu are alt scop decat exterminarea si umilirea continua a acestora ...
Si atunci nu pot decat sa strig ca inocenta copiilor nostri nu are cum sa fie solidara cu mizeria morala a acestei sleahte de nesimtiti. Ne-au ciuruit pe noi si nu ii putem lasa sa ne ciuruiasca si copiii ...
Nu cred ca am fost in viata mea atat de dezgustata de ceva. Si imi curg lacrimi de sange atunci cand il simt pe bebe cum se agita in burtica si ma gandesc in ce tara se va naste si cum isi bat joc de el cei care ar trebui sa ii reprezinte interesele , chiar si inainte de a vedea lumina zilei... Cum pampersul lui a ajuns sa fie bataia de joc a lui basescu si cum viitorul lui e la mana unor oameni fara constiinta ...
Asta nu e solidaritate ... Toti platesc 15% (maxim 25%) din venituri, iar mamicile si bebelusii ajung pana la 80%??? Adica sacrificam bebelusii pentru a salva ce? Fundul lui boc sau scaunul lui basescu si al PDL?
Si mi se rupe sufletul si pentru pensionarii aceia care nu mai au nici o sansa sa apuce vremuri mai bune. Si pe care taierea banilor de medicamente ii doare pana ala os ... Si care vor muri din cauza unor personaje pe care nu ii mai pot numi oameni ... pentru “doamnele” de la putere, care dau 600 de lei pe chiloti, sau pentru cei care in loc sa bage in fondul solidaritatea ceea ce au furat, isi "doneaza salariile" - care oricum le prisosesc ...
Si nu inteleg de ce, daca vor sa faca economii de la copii si mame, nu gasesc o varianta relativ corecta. Am vazut propunerea presedintelui casei nationale de pensii si mi se pare mult mai echitabila decat tot ceea ce s-a vehiculat pana acum: reducerea perioadei de 85% din venituri la 6 luni (maxim un an) si scaderea acestui procent dupa finalizarea perioadei respective ... Si variante ar mai exista ... insa probabil necesita un efort prea mare de gandire!
Imi pare rau ca nu ma aflu in posesia unor cifre concrete care sa imi permita sa demonstrez exact care este impactul unor asemenea masuri. Poate o veti putea face voi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui grety_niku

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

Fetele haideti sa vedem ce facem cu ccc comunicatul de presa . este urgent trebuie sa plece pana la ora 12!!
mamica de Rares 21.02.2010

Pai, pentru ca aici pe DC nu sunt momentan disponibile persoanele cu experienta in acest domeniu, as zice sa mergem pe mana fetelor de la miresici.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat
Delu Prichindelu'
Prichinduta
Speranta si incredere pentru David


si eu zic la fel... sa nu mai intarziem cu eliberarea comunicatului


25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"



Atunci, daca deja votati pt, ii dam drumul.
Il postam imediat si pe ambele forumuri!

Contam pe voi pt pancarte, cu rugamintea sa tineti cont ca vor fi bebei multi la fata locului si gravide in ultimul trimestru, si sa incercam pe cat posibil sa nu scandam. Doar afisam pancartele cu mesajele si incercam sa mentinem lucrurile cat mai civilizat.

Si inca ceva: la una din fetele noastre se face emisiune realitatea la 7 seara, la ea acasa. Ii mai trebuie o mamica cu un copil. Daca vreti sa desemnati o mamica dispusa sa va reprezinte, va rog sa ne dati de stire pana intr-o ora. Trebuie sa ajunga in zona 13 sept - Lira pana in ora 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Fetelor,
acum este o emisiune pe antena 2, cu M.Tatu , este invitata Lavinia Sandru, si-a lasat o adresa de facebook (?) ,nu am reusit sa o aud, pt.ca il imbracam pe Stef. si nici nu mai pot sta acasa, voi pleca la mama... poate o gasiti voi, am inteles ca organizeaza un protest mare ...
BAFTA !!!

http://family.webshots.com/album/577298563nQKiLG?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

am fost f dezamagita ca nu mai era nimeni langa camy...era asa de singurica.... nesustinuta... trist-trist!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

am vb eu la tel cu elara

amandoua participam la actiunea cu Adevarul

unde e comunicatul de presa???????

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Da-mi mesaj pe pm cu id mess sa il dezbatem daca vreti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Apai daca taie 25% in loc de 15% cum ziceau ieri, se impute treaba de-a binelea . Trebuie sa facem ceva.


11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

unde e comunicatul sa il pot citi?? va rooog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celitia1 spune:

fetele vreau sa va felicit si eu pentru tot ceea ce faceti.....sunt de pe celalat forum dar mi-am refacut si userul de-aici
sunt alaturi de voi si mor de ciuda ca nu pot sa ajut pentru ca inca merg la munca dar luni bag concediu si vin cu voi sa protestam impotriva masurilor ce se vor a fi luate

Mergi la inceput