HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Succes fetelor!!
Se vede emisiunea si online?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:






HAI CAMY!!!!!






_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

fetele am vazut pe celalalt forum urmatorul mesaj:
"Buna ziua!
Ma numesc Elena Irimia si sunt redactor la cotidianul Adevarul. Dorim sa facem un reportaj cu unul dijntr eparintii nemultumiti de scaderea indemnizatiei de crestere a copilului. Eu am scris deja foarte mult despre asta si in ziarul nostru facem o campanie pentru mentinerea indemnizatiei la cota actuala. As dori sa ne intalnim chiar si astazi pentru ca materialul sa apara cat mai curand.
Acesta este materialul publicat de mine ieri si care a fost comentat si de multi dintre voi.
http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti/Bucuresti-_Bucurestenii-cei_mai_afectati_de_taierea_indemnizatiei_pentru_copii_0_260374119.html
Acesta este numarul meu de telefon: 0 731 380 043
Multumesc!"
eu nu sunt nici mamica, nici burtica, va sustin din principiu, pentru ca am cotizat sute de milioane si nu am beneficiat de nimic din partea statului si pentru ca pot ajunge candva in aceeasi situatie cu voi, deci nu pot vorbi eu cu doamna respectiva.
Daca vreti sa vorbiti cu cineva care sa scrie un articol, cred ca acum e momentul.
Adresa de mail a doameni care mi-a scris este elena.irimia @ adevarul.ro""



25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Elara este f bine ca actualizezi prima pagina ca este usor de urmarit discutia asa.Multam

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

Fetelor, felicitari pt ceea ce faceti!

Pt timisorence: in Timisoara nu organizam nimic?


11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala


Este un forum al mamicilor din Timisoara unde am propus ieri sa facem si noi ceva dar sunt cam putine fete acolo. Azi voi incerca sa iau legatura cu cineva de la vreo televiziune locala ca sa spuna ceva pe la stiri ca sa auda si alte mamici din Timicoara care nu stau pe net si sa incercam sa ne mobilizam.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elara

Ade24, cred ca de departe esti cea mai tare cu

"Pusca si cureaua lata
Ce pampersi aveam odata"

Acesta va ramane siiiguuur!!!

Mi-a placut tot ce ai propus dar din pacate trebuie facuta o selctie fiindca nu putem imprima decat mesaje scurte si cat mai la obiect.

O sa merg sa numerotez sloganurile pe prima pagina (le-am adunat acolo mereu din tot ce ati propus voi) si daca doriti va astept propunerile pentru a selecta minim 7 (faceti un top utilizand nr. alocat preferatelor voastre) pentru a fi trimise de Alinuk la tipografie. Acum nu e casa dar i-am promis ca ii dau mail cu selectia pana in 12.
Restul de sloganuri ce nu vor fi tiparite vor ramane acolo pentru acelea dintre voi ce vor dori sa se inspire daca vor veni cu pancarte facute manual.




Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca


Multumesc!
M-au inspirat cei de la Realitatea ca l-au dat ieri pe boc la tv tot cintind melodia asta.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Sunt in nerv. Mi-au mai venit cateva idei de slogan. Macar sa le pice ochii pe cateva din toate cele stranse si sa ii puenm pe ganduri. Doamne ajuta!


"BIBEROANE, PAMPERSI, HRANA, JUCARII, MEDICAMENTE
PRESEDINTELE NU CREDE"

"DE GUVERN NE-AM SATURAT
DE COPII EI S-AU LUAT"


"DAR DACA NOI PLATIM CU 15% MAI PUTIN TAXELE VOASTRE?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Camy, iti tinem pumnii! Ai trecut prin multe, Dumnezeu a fost langa tine si ai un bebe minunat, trebuie sa reusesti si acum
Mteleleu, BRAVOS....multumim pt tot ce ai facut!!!
Suntem mai unite ca niciodatasi asta ma face sa cred ca vom reusi! Platesc impozite de 10 ani, sunt administrator la firma unei prietene si plateste si de acolo impozit pt serviciile mele, iar acum....cand Dumnezeu m-a binecuvantat cu acest copil, m-am trezit cu ochii in soare! Clar, eu nu pot trai cu 6 mil, numai rata la casa este 20 mil!!!! Sunt alaturi de voi!!!


Symo 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui elara

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

BASESCU SI BOC-MANIA
NE FURA COPILARIA


"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf



dar tu esti chiat talentata....




Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca


haidi ma , ca e prima oara cand incerc asa ceva vreau sa contribui si eu cu ceva ... asta e

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mteleleu

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

ma duc sa ma imbrac
fetelor ma poregatesc sa plec...poate ma vedeti la TV sa vedeti ce injuraturio pot sa trag eu!!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE



LA ORA 12. Am vorbit la Realitatea si ne-au amanata pentru Jurnalul orei 12 !!!!!!
Oricum dupa 11.30 am sa fiu acolo.
Te pup si ne vedem

http://picasaweb.google.ro/MariaTeleleu
Mami de baietel


Maria, felicitari pentru implicarea activa.

Sper sa nu te superi tare pe mine, dar si mie mi s-a parut putin neconvingator, poate nu atat reportajul tau, cat cel al mamicii de ieri de la pranz.
Am si eu o sugestie. Cred ca ar fi buna o lista de cheltuieli pregatita cu necesitatile lunare ale unui copil si ale mamicii lui, cheltuieli axate in principal pe mancare, gen:
1 ou pe saptamana, carne pui/vita, diferite legume ca nu-i hranim doar cu cartofi, lapte (chiar daca ii dai de vaca si nu praf tot costa bani destui) etc. Scuze ca nu fac eu asta da' mie imi face mama piata si-s cam ignoranta in privinta preturilor.
Tot in lista asta as adauga hainele si incaltarile copilului, as sublinia ca eu nu i-as lua lucruri noi, da' copilul creste si n-am de ales.
Cu siguranta s-ar depasi cei 600 ron si daca mai pui ca si mama trebuie sa manance eu zic ca e convingator.
Deasemenea, nu as mai vorbi de pampers, pentru ca ati vazut ca ni se arunca imediat ca putem folosi scutece de panza si nici n-as aduce in discutie pragul de 4000 ron cu care o persoana care catstiga in jur de 1000 ron nu se poate identifica, ba chiar ii poate starni invidia.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput