Hai REMY,MARYLENAC,CRIS!Bv IOANA,YOYO iun10 (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dunemaire

In alta ordine de idei am fost ieri la doc pentru ultima intalnire inainte de ceza, am stabilit data - 20 MAI - daca Dora nu se hotaraste sa apara mai repede, evident. Puiuta e bine, are deja 3 kg si un pic conform ecografului, iar mie mi s-a dat regim de stat la pat la fiecare doua ore si papa cu sare putina sau deloc, pe motiv de glezne de elefant. Mi-am luat inima in dinti sa il intreb daca nu pot sa ocolesc clisma si mi s-a zis ca se poate, cu conditia sa pap doar supe strecurate, iaurt de baut si sucuri in ziua dinainte. De acum, doar sanatoasa sa fie iubita mica si sa stea la caldura pana terminam de pus la loc lucrurile in apartament, ca e inca o mare varza...

Ada, mamica de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 38+


Felicitari pentru rezultatul la eco si stabilirea datei nasterii !

Eu nu inteleg de ce va obliga pe voi sa faceti clisma inainte de cezariana ! Eu nu voi manca nimic cu o seara inainte si nici in ziua respectiva . In plus am avut parte de 2 operatii cu anestezie intrarahidiana si nu am avut parte de clisma , nici macar nu s-a pus problema . Chestia asta cu clisma o vad mai degraba ca o alta metoda de a chinui gravida, ca parca nu sufera ea destul !



R_ocsy 38 + Ana Sofia
AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

gand la gand cu Corina..parca suntem vorbite..

Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Rocsy, gand la gand suntem

Ada, mamica de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Formam deja perechi cu " gand la gand " ; mai avem de exersat telepatia . LA CE MA GANDESC EU ACUM ?!



R_ocsy 38 + Ana Sofia
AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui Onana

gand la gand cu Corina..parca suntem vorbite..

Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 2 saptamani



Hihi
mamica obosita si putin ingrijorata!
Iti doresc sa va faceti bine cat mai repede si sa luati cele mai bune decizii!


Corina 33s+ cu Maria

AMR - mai putin de 7s si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

~

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Formam deja perechi cu " gand la gand " ; mai avem de exersat telepatia . LA CE MA GANDESC EU ACUM ?!



R_ocsy 38 + Ana Sofia
AMR 7 zile
LA CIRESE???(incerc si eu)~fiecare cu ce il doare

poze


Cristina40+ cu Sebi
AMR:suntem in prelungiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

La mirosul de lavabila? (are dreptate Cris, fiecare cu ce-l doare )

Ada, mamica de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

FELICITARI NANA!
FELICITARI MIRA!
SA VA TRAIASCA BEBELUSII SI SA VA BUCURATI DIN PLIN DE EI!

Eu incerc incet incet sa imi revin sa ma obisnuiesc cu programul Nadiei si sa ne acomodam impreuna la sosirea acasa. Incercam sa nu ne mai facem atatea griji si sa mergem inainte.
M-ati ajuta tare mult sa imi spuneti bebei vostri cat mananca la o masa si cat de des pe zi poate ma mai linistesc si eu si cu orice sfat in general despre prematuri.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Asaaaa, am mai citit din urma si:

Nana, ce ducleeeeee e micutza Adelina!!!

Laura, cred ca tu intrebai detalii despre scutecele refolosibile - ai PM de la mine. Daca gresesc si nu erai tu, sorry si ignore

Anca - ti-am raspuns la PM

Vivela, eu inca nu am decis de unde o sa le cumpar, deocamdata sunt la etapa de stabilire a combinatiei cele mai potrivite pt noi. Daca te intereseaza, iti dau PM cu variantele mele, sa ne mai sfatuim
De fapt caut si optiuni de a cumpara din strainatate, second hand - pt ca e CU MULT mai ieftin si pana la urma de asta sunt REFOLOSIBILE, nu? E mai ieftin sa cumperi chiar si scutecele noi din afara (am gasit oferte f ok pe ebay), unde aceasta "industrie" e mult mai dezvoltata - in Ro sunt deocamdata incercari timide ale mamicilor de a folosi acest sistem, sunt destul de putine site-uri de unde poti cumpara, si au preturi cam piperate.

In aceeasi ordine de idei, as vrea sa rog burticile si mamicile odiseei noastre, care locuiesc in tari europene (Madutza, Cusa, Murica, Theodora - atat imi amintesc pe moment) - daca au ceva timp la dispozitie, sa ne spuna despre fenomenul "scutele lavabile" de prin partile lor. Orice informatii sunt binevenite, link la site-uri de unde pot fi comandate noi sau second hand, si daca, in cazul in care anumite site-uri nu fac livrari in Ro, ar putea sa ne ajute cu comanda si trimiterea in Ro a unui pachet comun pt mai multe mamici de aici, cu rambursarea imediata a tuturor cheltuielilor, bineinteles.
NU vreau sa deranjez sau sa supar pe nimeni, am zis doar sa intreb



Corina 33s+ cu Maria

AMR - mai putin de 7s si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

La Multi Ani, Antonio!
La Multi Ani, Raducu!!
Sa fiti sanatosi, sa aveti o viata plina de bucurii alaturi de fratiori!


Felicitari tuturor fetelor ce au devenit intre timp mamici si bun venit puiutilor pe lume!!!

Cristina,mami de Mihaita si Mateias

BAZAR DC


Mergi la inceput