Copilasi de Iulie - August 2004 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

IOANA, dulce Maria ca de obicei!
Tu cu cozonacul, eu am de vopsit oua si de facut o prajitura, ceva, sa dau de pomana...

INA, bine ai (re)venit, ce mare e Raducu!

Raport, ceva, de la Olivia, Andreea, Alice?

Corina, lasa ca ploaia aduyce belsug, poate e cu noroc interviul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Salutari si de la noi.

Ioana simpatica foc Maria cu intrebarile...uite-o aici pe sora-sa. In fiecare zi aud; "mami, tu trebuie sa-mi explici tot, dar tot, cum au aparut oamenii, si stelele...si inca multe altele, ai inteles...?".

Monica ai grija pe la grecii ceia mama, ca sunt frumosi, dar periculosi. Am si eu una bucata sef grec, tare de treaba, si simpatic, si-mi face curte de vreo 2 ani mai bine. Dar si la clasa tot asa e...se plang studentii ca vorbeste prea mult despre love , desi el e unul din cei mai buni de la noi...dar, lasa-ma sa te las.

Roxi tie ti-am mai spus odata ca faci copii frumosi, poate , poate...

Olivia nimic nou de pe la voi.

Ioana ca intrebai de planuri de vacanta...venim in Romania in august 3 saptamani si atat. Ca eu in august nu am decat o saptamana vacanta, dar imi iau de la mine putere inca 2, cateva sick days.

A, Olivia, cica Victor vrea sa se intalneasca cu Sorin, sa schimbe impresii de Romania, ca si pe el il bate gandul repatrierii. Poate punem de o intalneala cand vin, si cu Roxi...dar am mai zis eu si anul trecut si nu am avut timp...acum sper sa am ca vrea Adeluta la mare.

Uite cum e omul, stam pe malul lacului Michigan, dar tot la marea noastra ravnim.

Va pup, merg sa scol copilul sa mergem la scoala.

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Va salut dintr-o vienna innorata si friguroasa. Nu-mi place vremea asta deloc, deloc. Bine ca diseara sunt inapoi.

Eric, La Multi Ani si muulta sanatate si noroc in viata!!


Cristalina... pai cand am fost cu husband si a vazut portocale "padurete" cum le zicea el prin analogie cu merele padurete...nu se mai oprea din mancat, de-mi era rusine cum culege ditai omu' portocale din pom. Dar nu a fost nici o problema, nu ne-a spus nimeni nimic.

Eu jucarii nu mai cumpar ca nu se mai poate asa, ieri seara am avut circ la telefon ca vor jucarii cadou!! Nici nu am de unde, ca eu sunt in office la 8 si astia deschid aici la 9... si eu de aici plec direct la aeroport.

Gabi sanatate maxima pentru pici!! Ioana ma bucur ca e educatoarea pe drumul cel bun, nu suport sa aud discriminari si istericale la gradi!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Vremea mi-a rezolvat dilema,ploua deci ma apuc de cozonaci si oo
Liliana o pupacim pe Adelutza...meii daca vorbesti cu Sorin nu cred ca-i zice de bine despre repatriere...nu-i asa Vivia?
Andries sa ai o calatorie fara peripetii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am ajuns si noi acasa, ploua de le rupe
Ce sarbatoriti voi maine ???
La noi nu exista nicio traditie

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Daria e Inaltarea azi, deci oua rosii, cozonaci, etc.

Ioana sunt convinsa ca numai lucruri rele despre repatriere va spune Sorin, dar al meu nu crede, inca se simpte ca pestele in ocean in Romania, si ca pestisorul in balta in state.

Va pup.

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

HRISTOS S-A INALTAT!
Va servesc cu oua rosii si tarta cu mure si capsuni.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
mie imi e somn ca copchiii au dormit tare nasol azi-noapte.
asa ca ma tratez cu cafea.
revin.
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

ADEVARAT S-A INALTAT!
Vin si io la tarta si cafea
Sa va zic ce cozonac am facut io ieri,am pus in masina de paine toate cele necesare dupa reteta lui Roxi...vorbeam la telefon asa ca in loc sa aleg programul de "omorat" aluatul, am ales programul de paine superapida.....dupa o ora juma am avut un shoc ca in loc sa scot un aluat crud am scos un aluat copt...meii scleroza avanseaza rapid la mine
Meii voi stiti cum se spala la duduitza o broasca testoasa?..sau cum vorbesc broastele testoase?....sau daca pe un ou este o pata rosie ce zice broasca cand vede?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Adevarat s-a Inaltat!
Corina - ii dau Zinnat ca de la altele se strica la burta... vad ca e mai bine, e si mai vioi si a inceput si sa manince...
Roberta - tarta cu mure si capsuni??? Nu pui si reteta, pls?
Andries - drum bun si sa ajungi cu bine acasa! Lasa ca le iei ceva dulciuri din aeroport...
Ioana - pai si raspunsurile???????
Ina - !


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput