LMA: Matei si mami Cris !!! Mai-Iunie 2009(76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Buna ziua, stup. Scuze pt absenta, voi incerca sa recuperez zilele acestea.
Deocamdata imi framant neuronul cu declaratia presedintelui cum ca pampersii pentru copii "au facut bugetul Romaniei un buget de asistenta" si ca "daca vrei sa faci un copil, trebuie sa stii ce e aia, trebuie sa-i poti cumpara pampersi".
Aaaa, si mai era si ideea potrivit careia se va renunta la cei 85% din salariu pt cic, ori facandu-se o suma fixa, ori reducandu-se procentul. Asta cu incepere de la 1 iunie, ca asa sarbatorim noi copiii, "omorandu-le" pe mame.

Multi ani fericiti inainte sarbatoritilor Sofia Ioana de Mamica Oana, Dominic Antoniu de Coraly si Razvan Ionut de SoriLea. Sa cresteti frumosi, sanatosi si norocosi.

Poze cu noi
blog de mama
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

fetelor, astia au inebunit??????????????????

vor sa faca 600 lei mama si 200 copilul????????/ adica nu mai luam 85%????doamne ce taraaa

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

narcisica, uof eu zic sa mai mergi la un dr; era cardiolog cel care a zis de suflu? si Mayei ii zisese la cateva saptamani si apoi am fost la un cardiolog bun si a fost ok; sanatate multa

baby first, ma bucur ca esti bine cu sanii
cris, daaa,asa e,scapam uof uof
mamica-oana, foarte fain filmuletul, s ava traiasca
philip, m-am uitat aseara la toate pozele si am ramas incantat de cat de dotati sunteti la calatorii

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mamica oana, ai niste copii super frumosi
la multi ani sofiei, lui dominic si lui razvan. sa cresteti mari si neinfricati!
laura, aici majoritatea caselor are mocheta din perete in perete. eu am jumate mocheta, jumate gresie.
coraly, cam pe la aceeasi varsta am fost si cu Philip la cort si a fost tare bine numai ca P mergea deja. de ieri, N nu a mai mers...
laura, felicitari pt maselute
cris, am crezut c-ai disparut iar
profit ca N asculta muzica, dar fug sa-l scot afara, iar se fac peste 30 de grade azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

buna fetelor,
LA MULTI ANI FERICITI Sofia Ioana ,Dominic Antoniu si Razvan Ionut
Eu sunt nitzel cam zomby, ceva mai mult decat de obicei. Amir a facut ieri febra mare, cand am ajuns la dr avea 39,5 si noaptea a avut iar reprize cu 39, asa ca toata noaptea nu am dormit. Ii dau dolipran supozitoare si nurodol sirop (ibufrofen) alternativ, din 3 in 3 ore, plus azi-noapte baita caldutza, sosetele cu otet si compresii reci pe frunte. Se pare ca este vinovati sunt dintzisorii. Astazi a scazut temperatura dar tot i-am mai dat preventiv, ca tot mai urca cate putin la cateva ore. Daca se mai repeta episodul de noaptea trecuta maine mergem sa facem analize sa vedem care-i cauza. Sper sa nu fie cazul insa.
In rest el e bine, are 72 de cm si 7.900kg, cred ca e "grasul" stupului, oricum in 2 luni a luat 450 de gr, cred eu ca nu e chiar rau dar e putin pt gabaritul lui. Dr a spus ca pana nu o sa-l intarc sa nu ma astept sa manance bine, pt ca e clar ca e fan tzitzi.Si tot ea mi-a spus ca nu stie vreo metoda usoara de intarcare. Dar o sa astept pana ajungem in tara, adica o sa aiba Amir cam un an si o luna si mai vedem atunci cum o sa facem. De ieri de cand cu febra nici nu vrea sa vada nimic in fata ochilor inafara de san.
Philip superbe pozele, jos palaria in fata voastra cu plimbatul. Cum spun americanii, ma inspirati si sunteti un model de parinti pt mine. Adica pe romaneste spus ar trebui sa nu ma mai panichez si stresesz cand e vorba de plecat cu copilul
Poate mai revin pe seara, ma pun si eu langa pitic la somn, poate am noroc si ma lasa macar 1/2 de h
stupul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ganesha, sanatate, sa treaca febra repede si multumim mult de vorbele frumoase.
laura, asemenea
narcisica, imi pare rau, zic si eu ca laura sa mai cereti si o a doua parere. am venit de afara, ma duc sa pun copilu' la somn
am sa incerc si eu dovleceii coraly azi ca nu mai stiu ce sa-i dau.
ieri a papat supa de linte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ce-a mai papat N zilele astea:
pulpe de pui la gratar
fasole verde cu un pic de sare
ou facut scrob (da, am inceput sa-i dau albus fara reactii negative)
cereale Cheerios
avocado si rosii fara piele cubulete
clatite
waffles din faina integrala
creveti
porumb cu orez (la borcanel)

astea-s asa mai noi ca sa va mai dau sugestii. astept si altele. acum am dovlecelul la facut, cred ca i-l dau fara paste ca am sa iau paste la borcan diseara cu noi la meciul de fotbal al lui Philip.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Fetelor, de astazi, oficial, avem o mergareata in familie. Pe distante lungi Am intrat numa' ca sa ma laud, nu am apucat sa citesc nimic din urma.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

IoanaFELICITARI!!!!

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

bravo Sara !!!

Mergi la inceput