Fulgusorii de nov.dec 2009 (69*)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Cu indemnizatia asta...ne-am facut un calcul inainte, stiu ca suna strange, dar avem rate etc. Si acum ne da cu tifla in cap...
Ma scuzati ca sunt negativista, dar am ramas cu o durere in cap de cand am auzit la tv azi.
Laura, f f tare scenariul de la interviu. Eu, azi, daca eram la volanul respectiv, tineam drept in fata, nu ma uitam nici in stanga nici in dreapta, il cautam pe base pana il prindeam :)

Sa mai spun doua vorbe si despre noi.
Am un maree fix, a mea cocuta nu se intorce. S-a intors de pe burtica pe spate la 2 luni si jumatate! am si filmat-o atunci, s-a mai intors in timp, dar de ceva vreme deloc. Sunt stresata pe tema asta. E o mica puturoasa, drept e ca am si o saltea moale in patul in care sta ziua, poate e si de aici. Voi incerca sa o pun pe jos pe patura.

In rest este vesela, vioaie, gangureste cu jucariile, cu degetele, mananca labutele picioruselor, ii place la nebunie sa te joci cu ea "cucu-bau" si rade in hohote, ii place in parc sa se uite peste tot.
Cu mancarea inca nu am inceput marea diversificare. Astept sa facem 6 luni. Suntem pe san exclusiv.
Voi cum va mai jucati cu puii?

Va pup pe toate si mai ales pe toti puiutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata

nu pot sa spun ca este buna, aseara ii povesteam lui Cristi de ce se scrie pe forum legat de indemnizatii ca se spune ca se aduc iar la 600 ron..si el zicea ca nu are cum...ca doar noi doi l-am auzit pe idiot (Base) cum spune ca nu se atinge de indemnizatii...asta era aseara ca acum 15 minute m-a sunat sa iau legatura cu cei de la emigrari (noi ne-am depus mai demult timp dosarul) si sa continuam (a auzit la radio ca intr-adevar se revine la suma de 600 ron)...plecam in Canada neaparat..asa ca LauraB ai pus-o de-o vecina noua as vrea sa plecam in cateva luni..sa nu o lalaim foarte tare...asta este...

Luciandrea sper sa se rezolve problema cu netul cat mai repede... Cu diversificarea merge incet dar bine zic eu..mai evdem pe parcurs!

MadalinaT imediat o sa intru sa fac modificari la listuta!

Dienutze eu nu cred ca ai motive de ingrijorare pentru ca nu se intoarce "cocuta" am auzit (am citit) multe mamici care spun ca bebelusii lor s-au intors la 6 luni sau chiar dupa aceasta varsta...deci relax mami!


Deci...cine mai pleaca cu mine in Canada????

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

MadalinaT am facut modificarile in listuta! E ok acum???

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ma duc sa-mi fac o acum..ca in cea facuta de tati, a scapat crema de funduletz a lui Flavius...asa ca va las si voua

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

NEATZA.
luciaandrea...ma bucur ca ai revenit printre noi
lauriciu sar,mana pentru sfaturi...
e cam nasol pentru noi cu indemnizatia asta...si asa ne luau 25 % din salariu



Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

camy...un ceai beau..cafea nu beau defel..
lauriciu..nu..nu mai fumez...asta e a patra zi



Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Cami, prima trezita azi, buna dimineata! Si zi asa, ne servesti o cafea cu aroma de crema de funduletz?
Deci s-a votat pentru Canada… important e sa fiti voi hotarati,si sa va informati bine. Doamne-ajuta sa rezolvati totul repede, asa cum va doriti! Eu va astept cu mult drag

Luciandrea, sper sa nu mai ai probleme cu internetul. M-am uitat si eu la pozele voastre, ti-am admirat familia, insa nu am vazut poze cu gaza ta nazdravana.

Madalina, eu ma gandesc ca e o idée buna cu analizele. E foarte probabil, ma gandesc si eu, sa fie dintisorii, dar e bine daca poti sa elimini orice alte cause.

Dienutze, aveti toate dreptate, nu e normal sa se schimbe peste noapte legea si sa lase atatea familii cu copii mici in aer… dar totusi, poate nu o sa schimbe nici ei indemnizatia peste noapte.
Asa cum mai povesteam, si Sophia e o mare lenesa la intors. Insa mi-am dat seama ca nici eu nu-I creez ocazii si nu o stimulez suficient. Mai nou o pun pe burtica (nu-i place sa stea mult), asa ca dupa cateva minute incepe sa planga sa o sucesc eu; daca o las cateva minute, se intoarce singurica, se potoleste din plans si continua cu jocul pe spate.


Buna dimineata si o zi buna la toate fetele si puiutii.



"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Lady, esti super tare! Felicitari

"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Neatza fetelor!
Am iesit din butoi "partial".Ieri m-am gandit numai la indemnizatie.Asa tara de R....t mai rar.Sunt plina de nervi.Nu am nicio sansa cu 600 ron.Am rate,nu am cu cine lasa copilul.Sa speram ca nu se schimba totusi.
Laura-esti tare.La Pucioasa ma duc.E super acolo.Tu probabil ca te duceai pe la Bezdead?
Razvanel bate din palme cand facem "bravo".Mi-a indulcit ziua ieri.Credeam ca e doar o concidenta,dar facea mereu asa la "bravo"
De emigrare nu se pune problema.Ar fi un soc ptr.Matei sa-l despart de toata familia.El deja e sensibil,nu m-as putea risca sa-l vad plangand si suferind.Nu-mi ramane decat sa incerc sa schimb ceva pe aici.Dar ce?
O zi buna si cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

so camy...pe funduletzul lui flavi scrie..e booooooooon



Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput