NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 73

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

io ma retrag la nani ca peste 6 ore o iau iar de coada, astept cu interes sa vad ce le poate pielea guvernantilor (sincer le trebuie o scarmaneala buna).

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Citat:
citat din mesajul lui buflea


Sigur ca nu e bine ...doar ca asta nu e un argument. Proasta administrare a fondurilor de stat nu ofera mamelor DREPTUL de a sta acasa 2 ani pe 85%. Daca vecinul fura, asta nu imi da si mie dreptul sa fur ...

In loc sa ne inverzim de furie ca aia isi schimba masinile la 1 ani, in loc sa stau la mila statului sa imi dea si mie un banut cum ii da si aluia masina noua, mai bine ma apuc si muncesc ca sa imi castig singura bani astia.


Asta este ultimul raspuns pe care ti-l mai dau pentru ca vad ca deja ai o idee fixa cum ca noi stam si ne milogim de cineva sa ne tina acasa.Faza pe care voi nu o intelegeti este ca nu poti sta sa fii bataia de joc a unor dobitoci care iti ia si pielea de pe tine sa iesim din criza si ei nu contribuie cu nimic ba mai mult ne sfideaza facand publice niste investitii de care s-ar putea lipsi pana ce tara ajunge pe un fagas normal.Asta e ideea pe care voi nu vreti sa o intelegeti....sau poate ar trebui sa ne exprimam in engleza?




mai, nici tu nu ai inteles! in loc sa multumesti ca ti se ofera solutii de a scoate tara din criza, tu te plangi ca nu ai ce da de mancare la copil?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi


Da asa e...ma prind mai greu...mai vreau sfaturi din astea marete date de oameni de "seama" care considera ca in Romania avem prea multe drepturi si e totul roz de la a sta acasa 2 ani cu copilul pana la a primi niste bani de pomana...de ce ati plecat fetelor daca era asa de bine la Romanica?Veniti inapoi nu va chinuiti printre straini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

asta nu ma impiedica sa visez ca conduc CFR 2 strict cu P&L -ul in fatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

eeee, uite cum ma faceti voi acum sa vin sa va dau niste vesti proaste! este posibil, repet, este posibil, deci nu e inca sigur - ca in continuare femeile sa stea acasa 2 ani in Romania pe multi bani, e adevarat diminuati cu 15%, iote aici proiect legislativ: http://www.avocatnet.ro/content/articles?id=19535

hai nu va suparati acum... respirati adanc si numarati pana la 10... asaaaaaaa... acum beti o gura de apa... plata, neaparat (daca nu e prea scumpa din cauza crizei mondiale)

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

pe bune glumiti? dati un search pe google sa vedeti cam cat de afectata a fost piata americana in urma crizei...cata lume si-a pierdut jobul in 2009 si nu imi amintesc vreo revolta populara.
Sau poate a omis Antena & Realitatea sa transmita



Marina


Nu cred ca a omis antena sau realitatea sa transmita dar probabil acolo edili nu si-au facut de cap cu banii publici si nu si-au batut joc de oameni cum s-a intamplat si inca se mai intampla la noi.Si de curiozitate...tu unde urmaresti stirile?Pe discovery?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

eeee, uite cum ma faceti voi acum sa vin sa va dau niste vesti proaste! este posibil, repet, este posibil, deci nu e inca sigur - ca in continuare femeile sa stea acasa 2 ani in Romania pe multi bani, e adevarat diminuati cu 15%, iote aici proiect legislativ: http://www.avocatnet.ro/content/articles?id=19535

hai nu va suparati acum... respirati adanc si numarati pana la 10... asaaaaaaa... acum beti o gura de apa... plata, neaparat (daca nu e prea scumpa din cauza crizei mondiale)

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi



...nu sunt pentru veste, dar sigur te-ai prins

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

da' ce se facu asa liniste pe aici? imi tiuie urechile... si nici somn nu am... bubulacii mei dorm in camera alaturata si eu mi-am pus baby-monitorul langa mine sa-i aud ... eu cu cine mai vorbesc acum?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

:D pe DC...nu simt nevoia stirilor, DC e parte din sufletul meu si aflu aici tot ceea ce e esential pt mine

am decis cu ceva timp in urma ca Antena si Realitaea nu au ce cauta in turnul meu de fildes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Cred ca le-ai "trimis la culcare" cu vestea...

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

noapte buna tuturor, sa va fie copiii sanatosi oriunde s-ar afla in burtica sau in patutul lor

Mergi la inceput