Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

(11 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 99

ariadna33

2355 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiariadna33 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ariadna33 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Fiecare le intelege cum poate. Eu n-am zis ca sunteti proaste. Ci ca cine are o cariera adevarata nu sta acasa 2 ani indiferent de idemnizatie, asa ca nu vor fi "copii inferiori", ci la fel ca acum. Ce va ofuscati aiurea ma rog? Va dati toate carieriste? Vad ca nu v-a deranjat alexandra cand a zis ca se vor naste doar copii inferiori dc. se reduce idemnizatia. Asta e ceva OK, ca deh, "nu ai nostri, ai lor"

directoarea mea a stat 2 ani acasa cu copilul si asta nu i-a afectat cariera, e o femeie care munceste 12 ore pe zi la birou si duce un departament in spate! cu brio! si sunt convinsa ca mai sunt multe femei ca ea! aaaa, si copilul e foarte ruesit, are grija sa-i ofere cea mai buna educatie!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Editat de - ariadna33 on 11/05/2010 17:10:19
Mergi la inceput
ruxij
ruxij

8145 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ruxij un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui beren

Citat:

Fiecare le intelege cum poate. Eu n-am zis ca sunteti proaste. Ci ca cine are o cariera adevarata nu sta acasa 2 ani indiferent de idemnizatie, asa ca nu vor fi "copii inferiori", ci la fel ca acum. Ce va ofuscati aiurea ma rog? Va dati toate carieriste? Vad ca nu v-a deranjat alexandra cand a zis ca se vor naste doar copii inferiori dc. se reduce idemnizatia. Asta e ceva OK, ca deh, "nu ai nostri, ai lor"

Ruxij, nu ai scris "cine are o cariera adevarata", ci " femeile cu adevarat educate" in primul mesaj. Nu e deloc acelasi lucru.

Am cateva sugestii:

1) poate ca te refereai la situatia din US (legat de cariera), nu din Ro?
2) poate iti editezi mesajul, daca tot nu transmite ce ai vrut sa spui?

Umanitar DC | www.savethechildren.net/romania/copiii_romania/legislatie/legislatie_acteinternationale.html" target="_blank">Drepturile Copilului | www.salvaticopiii.ro/index.html" target="_blank">Salvati Copiii | R.A. Rescue | Quackwatch | www.math.caltech.edu/code/petition.html" target="_blank">"Mistere" | www.tolkiensociety.org/ts_info/mallorn.html" target="_blank">Mallorn

Mi l-as edita, asa e, nu suna cum am vrut, dar m-au tot citat, asa ca la ce bun.
Mergi la inceput
ruxij
ruxij

8145 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ruxij un Mesaj Privat
Bine mai, atunci retrag, se vor naste copii inferiori, ca numa' inferiorii vor sta acasa, superiorii vor fi nevoiti sa munceasca si sa nu faca copii. Multumiti?
Mergi la inceput
Guestus
Guestus

6904 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Guestus un Mesaj Privat
Citat:

Bine mai, atunci retrag, se vor naste copii inferiori, ca numa' inferiorii vor sta acasa, superiorii vor fi nevoiti sa munceasca si sa nu faca copii. Multumiti?

te-au pindit la cotitura......hehehe
Mergi la inceput
ruxij
ruxij

8145 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:

te-au pindit la cotitura......hehehe

Mi-am luat-o
Mergi la inceput
iileana
iileana

4910 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iileana un Mesaj Privat
Citat:

Hai ca-ti zic eu de ce m-am "ofuscat", "ma rog". (tu iti recitesti mesajele inainte de a le trimite??).

O cariera in adevaratul sens al cuvintului au cam 0,01% dintre noi. Tu ai, desigur.
Noi, restul, putem fi eventual buni profesionisti in domeniile noastre. Eu in categoria asta ma includ. In plus, lucrez intr-un domeniu in care 2 ani de stat pe tusa nu te scot deloc din rindul lumii, ce-am eu in cap nu-mi ia nimeni. Asa ca am stat fain frumos 2 ani acasa, dupa care mi-am reluat, cu zero emotii, job-ul.
A, da, am beneficiat de indemnizatie proportionala cu contributia, altfel nu mi-as fi permis luxul, ca, deh, nu toate ne-am ales soti cu super-venituri.

Ce-ai zis tu e o magarie oricum ai lua-o si oricum te-ai justifica gen gradi "da' si cutare a zis nu-sh ce".

Inca o data, mamicile rezidente in Romania care se afla in CIC iti multumesc de suport. Esti un adevarat sprijin la nevoie.

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details
Mergi la inceput

ariadna33

2355 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiariadna33 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ariadna33 un Mesaj Privat
multumim politicos ca solidarizati cu noi, eu una am ramas muta de admiratie ca alocati din timpul vostru atat de mult , mai ales ca nu sunteti deloc vizate de masura asa-zis legislativa care se intampla pe aici... recunosc, eu una nu as putea sa pierd atata timp ca sa scriu la un subiect care :

- nu ma implica
- nu ma afecteaza
- nu ma intereseaza

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Editat de - ariadna33 on 11/05/2010 17:16:31
Mergi la inceput
beren
beren

1690 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite beren un Mesaj Privat
Citat:
Mi l-as edita, asa e, nu suna cum am vrut, dar m-au tot citat, asa ca la ce bun.

Nu e asa.

Daca il editezi si apoi explici neintelegerea (intr-un rand), orice alt comentariu/atac va fi disipat usor. In plus, e vorba despre gest.

Umanitar DC | www.savethechildren.net/romania/copiii_romania/legislatie/legislatie_acteinternationale.html" target="_blank">Drepturile Copilului | www.salvaticopiii.ro/index.html" target="_blank">Salvati Copiii | R.A. Rescue | Quackwatch | www.math.caltech.edu/code/petition.html" target="_blank">"Mistere" | www.tolkiensociety.org/ts_info/mallorn.html" target="_blank">Mallorn
Mergi la inceput

madau

7622 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui madau Adauga semn de carte la raspuns Trimite madau un Mesaj Privat
Mai e si categoria celor care muncesc de acasa...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX

Mergi la inceput
ruxij
ruxij

8145 Mesaje
E OK, va purtati ca un mob. Linsati-ma pe mine, poate va ajuta la CIC.
Mergi la inceput
Pag. din 99 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com