NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Fiecare le intelege cum poate. Eu n-am zis ca sunteti proaste. Ci ca cine are o cariera adevarata nu sta acasa 2 ani indiferent de idemnizatie, asa ca nu vor fi "copii inferiori", ci la fel ca acum. Ce va ofuscati aiurea ma rog? Va dati toate carieriste? Vad ca nu v-a deranjat alexandra cand a zis ca se vor naste doar copii inferiori dc. se reduce idemnizatia. Asta e ceva OK, ca deh, "nu ai nostri, ai lor"


directoarea mea a stat 2 ani acasa cu copilul si asta nu i-a afectat cariera, e o femeie care munceste 12 ore pe zi la birou si duce un departament in spate! cu brio! si sunt convinsa ca mai sunt multe femei ca ea! aaaa, si copilul e foarte ruesit, are grija sa-i ofere cea mai buna educatie!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Fiecare le intelege cum poate. Eu n-am zis ca sunteti proaste. Ci ca cine are o cariera adevarata nu sta acasa 2 ani indiferent de idemnizatie, asa ca nu vor fi "copii inferiori", ci la fel ca acum. Ce va ofuscati aiurea ma rog? Va dati toate carieriste? Vad ca nu v-a deranjat alexandra cand a zis ca se vor naste doar copii inferiori dc. se reduce idemnizatia. Asta e ceva OK, ca deh, "nu ai nostri, ai lor"


Ruxij, nu ai scris "cine are o cariera adevarata", ci " femeile cu adevarat educate" in primul mesaj. Nu e deloc acelasi lucru.

Am cateva sugestii:

1) poate ca te refereai la situatia din US (legat de cariera), nu din Ro?
2) poate iti editezi mesajul, daca tot nu transmite ce ai vrut sa spui?



Umanitar DC | www.savethechildren.net/romania/copiii_romania/legislatie/legislatie_acteinternationale.html" target="_blank">Drepturile Copilului | www.salvaticopiii.ro/index.html" target="_blank">Salvati Copiii | R.A. Rescue | Quackwatch | www.math.caltech.edu/code/petition.html" target="_blank">"Mistere" | www.tolkiensociety.org/ts_info/mallorn.html" target="_blank">Mallorn


Mi l-as edita, asa e, nu suna cum am vrut, dar m-au tot citat, asa ca la ce bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Bine mai, atunci retrag, se vor naste copii inferiori, ca numa' inferiorii vor sta acasa, superiorii vor fi nevoiti sa munceasca si sa nu faca copii. Multumiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Bine mai, atunci retrag, se vor naste copii inferiori, ca numa' inferiorii vor sta acasa, superiorii vor fi nevoiti sa munceasca si sa nu faca copii. Multumiti?


te-au pindit la cotitura......hehehe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Bine mai, atunci retrag, se vor naste copii inferiori, ca numa' inferiorii vor sta acasa, superiorii vor fi nevoiti sa munceasca si sa nu faca copii. Multumiti?


te-au pindit la cotitura......hehehe

Mi-am luat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Fiecare le intelege cum poate. Eu n-am zis ca sunteti proaste. Ci ca cine are o cariera adevarata nu sta acasa 2 ani indiferent de idemnizatie, asa ca nu vor fi "copii inferiori", ci la fel ca acum. Ce va ofuscati aiurea ma rog? Va dati toate carieriste? Vad ca nu v-a deranjat alexandra cand a zis ca se vor naste doar copii inferiori dc. se reduce idemnizatia. Asta e ceva OK, ca deh, "nu ai nostri, ai lor"


Hai ca-ti zic eu de ce m-am "ofuscat", "ma rog". (tu iti recitesti mesajele inainte de a le trimite??).

O cariera in adevaratul sens al cuvintului au cam 0,01% dintre noi. Tu ai, desigur.
Noi, restul, putem fi eventual buni profesionisti in domeniile noastre. Eu in categoria asta ma includ. In plus, lucrez intr-un domeniu in care 2 ani de stat pe tusa nu te scot deloc din rindul lumii, ce-am eu in cap nu-mi ia nimeni. Asa ca am stat fain frumos 2 ani acasa, dupa care mi-am reluat, cu zero emotii, job-ul.
A, da, am beneficiat de indemnizatie proportionala cu contributia, altfel nu mi-as fi permis luxul, ca, deh, nu toate ne-am ales soti cu super-venituri.

Ce-ai zis tu e o magarie oricum ai lua-o si oricum te-ai justifica gen gradi "da' si cutare a zis nu-sh ce".

Inca o data, mamicile rezidente in Romania care se afla in CIC iti multumesc de suport. Esti un adevarat sprijin la nevoie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

multumim politicos ca solidarizati cu noi, eu una am ramas muta de admiratie ca alocati din timpul vostru atat de mult , mai ales ca nu sunteti deloc vizate de masura asa-zis legislativa care se intampla pe aici... recunosc, eu una nu as putea sa pierd atata timp ca sa scriu la un subiect care :

- nu ma implica
- nu ma afecteaza
- nu ma intereseaza



***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Mi l-as edita, asa e, nu suna cum am vrut, dar m-au tot citat, asa ca la ce bun.


Nu e asa.

Daca il editezi si apoi explici neintelegerea (intr-un rand), orice alt comentariu/atac va fi disipat usor. In plus, e vorba despre gest.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mai e si categoria celor care muncesc de acasa...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

E OK, va purtati ca un mob. Linsati-ma pe mine, poate va ajuta la CIC.

Mergi la inceput