Burtici cu ursuleti nov - dec 2010 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

La mine e vorba de noiembrie 2004, insa si acum (stiu de la o cunostinta) exista farmacie la parterul Spitalului Universitar, de unde poti procura trusa. Atunci mi-a spus dr sa o cumpar de la farmacia spitalului si costa 70 RON.Daca va mai pot ajuta cu alte info, va rog sa ma intrebati. Sunt mamica tanara, dar cu un baietel de 5 ani jumate .

Claudia 12+ cu Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Vasari nu stiu ce sa zic de personalitate. E bun, foarte bun, sufera ingrozitor pentru altii (plange si la Dansez pentru tine cand apar cazuri cu copii sau persoane sarace), iubeste animalele si florile, are un simt dezvoltat al dreptatii dar este si foarte incapatanat si pesimist.

Tatal e o varianta mai soft, el tot scorpion este. La adulti am vazut doua categorii cam extreme. Unii buni si intelegatori si altii draci tot timpul. Eu ma inteleg bine cuz zodia asa ca ma bucur

La noie familie de incapatanati: 3 scorpioni contra 1 leu

Sagetator e super, iar la fete e si mai si. Scorpionica cum este?

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Allexia, eu stiam ca se gaseste si in farmacii trusa pt epidurala. Eu nu a trebuit sa o cumpar pentru ca aveau ei. Cred ca depinde de fiecare spital si e mai bine sa vorbesti inainte cu doctorul.
In legatura cu anesteziile, mi-a spus un dr de la Universitar ca au fost 3 cazuri (nu sunt deloc la curent cu stirile) cu probleme cu anesteziile la nastere. Si nu se prea mai fac. Dar vedem, intai sa se redeschida maternitatea...

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

misticgirl felicitari si sa-ti traiasca baietelul !

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Vasari multumesc pentru raspuns.
Sa-ti verifici PM-ul, ti-am trimis user si parolele cerute

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Miruna, esti optimista cu scorpionii. eu m-am bucurat de cezariana dintr-un singur motiv: ca voi avea o balanta si nu un scorpion! am antecedente cu scorpionii si sunt foarte reticenta cu zodia asta. unul mi-e frate, altul mi-e fost iubit, greu cu amandoi, de aceea "fug". oricum, la noi era culmea zodiacului, doi tauri sa faca un scorpion. nici al meu nu se intelege cu taica-su, care e tot scorpion. deci...

Ana
14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Dar poti cumpara trusa pentru epidurala de la orice alta farmacie. De exemplu, acum la Helpnet exista 3 tipuri de truse (cred ca doar firma producatoare difera), cu preturi intre 83 RON si 130 RON. Eu cred ca nu este o problema cu epidurala, atat timp cat vorbesti cu medicul,ii spui ca aceasta este optiunea ta si el isi da acordul.
Pana la urma este vorba de siguranta ta si a bebelusului, nu de comoditatea medicului anestezist.
Eu cred ca si daca nu aveam nevoie, ceream cezariana, pentru ca sunt fricoasa, nu rezist deloc la durere si riscam sa dau in alte complicatii.

Claudia 12+ cu Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Miruna, sper ca ai observat exprimarea-mi....
"al meu"....

Ana
14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

http://www.farmaciiledona.ro/produse/trusa-anestezie-epidurala-braun-I38119 de exemplu se gaseste si aici. In 2007 era 1 mil cred. :)

Scorpioanca mea e cu ascendent in leu. :) E foarte empatica, desi e mica, dar si un drac. Mie imi place tare mult de ea, dar e si greu. E foarte motrica si cataratoare... si incurajata... Bine, nu mi-as fi dorit un copil cuminte. Poate acum abia. :))
Noi suntem altfel, eu balanta si sotul meu gemeni, deci nu prea ne potrivim cu scorpionii, dar incercam sa nu ne impunem personalitatea. Eu in general admir ce am in jur.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Deci ana_o sa intelegem ca ne dai o veste buna legata de "al meu" ?
adica al tau .... sa nu se inteleaga gresit
14+

Mergi la inceput