Laparoscopie 13

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Ma rog pt Dana si fetitele ei! Dz are grija de ele sa recupereze si sa fie sanatoase!
Leopard, eu am fost o singura data la Dr. Albu si mi-a facut o impresie buna. Am fost si cu sotul si a discutat cu noi, a avut rabdare, ne-a explicat unele chestii. Eu m-am dus la el pt ca citisem aici pe forum numai de bine despre el, de la fetele de la FIV. Am inteles ca e bun chirurg si mai ales ecografist. Asta din ce am auzit!
Urmaeaza sa fac o HSG sa vedem daca am intr-adevar hidrosalpinx si eventual laparo. Sper sa fie ok, cele care s-au operat la el sunt multumite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

una dintre fetitele lui NONAME a murit si doar o fetita mai traieste..se numeste MIHAELA...mama fetitelor a externato astazi..numai bunul Dzeu stie ce se va mai intampla

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

deh.......... abia azi il voi suna pe dct..em emotii..aseara nu am putut sal sun, am avut ceva de rezolvat si era apoi prea tarziu sal sun....

dar pe unde sunteti??
toate sunteti in vacanta mult asteptata din BORA BORA????

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Fetele, pupici!!!!
Si eu vroiam BORA BORA la dl. dr. ALBU de la MEDLIFE dar nu se poate!!!!
Am fost azi la el!!!! Este un doctor foarte de treaba, jos palaria!!!
Si, cred ca este un doctor bun...dar mai bine cred ca le are cu INSEMINARI, FIV, si trateaza infertilitatea!!! Asta cred ca este punctul lui forte!!!!
Mi-a zis ca am un chist dermoid, dar ca el nu opereaza asa ceva laparoscopic pentru ca se poate intampla sa se instaleze infertilitatea din cauza aderentelor sau ca pot avea dureri pelvine dupa laparo!!!
Si, ca trebuie sa ma operez dar ca sa o fac clasic si sa ma duc la doctoritza care m-a trimis la el ca sa ma opereze ea!!!
Tipa, de fapt d-na dr. care m-a trimis la el ...a facut asta pentru ca ea nu opereaza laparoscop...Ea nu face laparoscopie pt nimic...Si m-a trimis la el...si el acuma m-a trimis la ea....
Stiu, ca am mai citit pe alte forumuri mai vechi din 2007 parca si ca alte fete s-au operat LAPARO de chisturi dermoide si au fost OK!!!! Si chisturile lor aveau 6 sau 7 cm...Al meu cica are 3,5...la masuratoarea domnului doctor!
In rest, tipul este super OK, are calitatile unui doctor bun!!!!
Eu eram pe ciclu si tot mi-a facut eco transvaginala...ca sa vada si el ce este pe acolo...Altcineva, cred ca zicea sa revin dupa ce imi trece...
VREAU SI EU BORA BORA.....
Pogonici, du-te cu incredere la dl. dr. ALBU...este OK!!! Dar nu se baga la chistul meu, probabil ca nu a mai operat laparo asa ceva... El opereaza LAPAROSCOPIC, dar nu chisturi dermoide...
Asta e!!!! Dar e cautat pt inseminari si probleme sa le rezolve ca sa vina bebe...
Cat am stat la coada, dl. dr. Albu a plecat si eu auzisem ceva incet de SEMINAR...si m-am dus la tipa de la receptie si am intrebat-o cand se intoarce dl dr de la seminar???? Si, tipa, foarte dezorientata zice care doctor??? A plecat la seminar??? Cine???? Si cand i-am zis ca dl dr Albu...Atunci s-a prins si mi-a zis ca e la INSEMINARI, nu la seminar...Intelesesem eu aiurea...
Fetele mai am 2 variante si atat!!!! Dl. dr. STOIAN de la GYNECOLAND sau Dl. dr. TUTUNARU la clinica lui privata....Ce sa aleg?????
Jaguar, ce face ELLYSHOR?????? Cum se simte??? Cum e vremea in BORA BORA????? Cand vine acasa???? Sa-mi zica si mie SINCER cum a fost....
Poate ma ajuta cu un sfat bun...Chiar am nevoie...Ca mi-i se cam termina variantele si eu tot VACA am ramas...SI mai ales MUCI...
Jaguar, zi-mi ceva...
Pupici pe toate fetele si astept vesti de la voi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

POGONICI, V-AM INCURCAT!!!! SCUZE!!!!
SPERANTA2 este fatuca care urma sa mearga la dl. dr. ALBU...Am crezut ca tu...Sorry...
Capu e de vina...
Speranta2, du-te cu incredere la dl. dr. El face laparo dar nu pt ce am eu....Este un tip super ok!!!!
Pogonici, tu cand te duci in BORA BORA???? Vreau si eu BORA BORA....

Jaguar pe unde umbla labutzele tale???? Cand vine Ellyshor????
Ma duc pana afara ca vad ca sunt singurica pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

am sunat azi la cabinet la el..si mia zis ca dct nui in oras pana luni...dar mia zis sal sun pe mobil,,peste jum ora il sun..sa vad cemi zice

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Mai mai...nu sunteti cuminti defel!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Hai ca va fac povestioara si v-o postez

In primul rand imi pare rau din tot sufletul de tragedia prin care trece Noname. Stiu ca si-a dorit enorm un copil...si chiar ma bucuram cu tot sufletul ca in sfarsit isi realizase visul. Dumnezeu s-o ajute in continuare si sa-i dea putere sa treaca peste aceste clipe.

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

ELLYSHOOOOOR....BINE AI VENIT!!!!BRAVO TIE CA AI SCAPAT!!!
Hai, ziiiiii.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Pogonici, sa-l suni sa ne zici ce si cum...
Pe unde o fii leopardul?????

Mergi la inceput