**Zmeurici de iulie-august 2009 (39)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

www.wholesomebabyfood.com/applebabyfoodrecipes.htm" target="_blank">Applesauce e bun!

Pai vad ca dati cum ar veni doua pranzuri la bebei poate de aia nu vor sa manace atat. O supa umfla o gramada si asta e mancarea!
Si eu stiam aceeasi chestie cu supele - tin copilul satul dar aportul nutritv e scazut, buna pentru diete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

LuisaTL . Nu a iesit nimic nici la coprocultura. Acum s-a reglat dupa 2 pliculete de hidrasec.

Uliiasi, azi-noapte nici Maria nu a mai baut decat 50ml de ceai (intre 22.00 si 7.00), dar noi tot nu scapam de trezirile dese.

Am reusit si am mai descarcat si eu niste poze cam de multicel. De aici:
http://picasaweb.google.com/CorinnaRadulescu/Maria#5469514631493558882

Si Maria stie toate animalutele ei: catelusul-ham-ham, pisicuta-pis-pis, dilu-dilu-crocodilu, ursuletul-doarme, melc-melc-cotobelc, nita-nita-albinita, pusa-papusa.
Stie chiar si unde are mami bubita (o basica in palma):
http://www.flickr.com/photos/47834067@N07/4594109333/?processed=1&cb=1273471560184

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

neata!!!!Wow,ce program au bebelusii vostriAl meu incapatanat si dupa capul lui,cum il stiamNoi nu avem mese la ore fixe....aproximam,+/- 1-2 oreDepinde si cand se trezeste,cat a dormit,etc.Marea mea problema e laptele.....pana-l alaptam,nu-mi faceam probleme cat bea si de cate ori pe zi....De cand am trecut pe formula,experimentam.....ce cantitate ar trebui sa bea?Si de cate ori pe zi?Al meu primeste de cate ori vrea sa doarma,noaptea de 2-3 ori,dar ramane in sticla,nu bea tot......pana ne dam seama ce si cumPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Buna tufa si o sapt. frumoasa va dorim
corinna Maria e asa de dulce, am incercat sa vad si vidio si nu m-a lasat, il ai pe privat?
pooh cum voi abia ati inceput cu formula nu-ti poti da seama cat papa si la cat timp, exact cum spui si tu ii dai cand si cat vrea. Sa-ti faci o idee, Patri a inceput la 4 luni jumate cu un bibe de formula si pt varsta ei scrie pe cutie ca trebuie sa bea 150ml, ori ea abia bea cate 90 ml si acuma ca ar trebui sa bea 180-210ml bea 150 ml..ei pe cutie dadau o estimativa dar nu toti bebeii sunt la fel. Patricia mananca cam la 3-4 ore, acuma i-am introdus 2 bibe pe zi din cauza tranzitului 1 la 9:30 si altul seara pe la 18:30-19:00, dar noi inca papam san de 3-4 ori pe zi, desi nu se mai satura sau ii place prea mult formula asta? dupa ce suge in 10 min chitzaie sa-i dau lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Bely . Nu e pe privat, dar mai incarcam un filmulet si cred ca de aia nu mergea.

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Corinna,doamne,ce dulcica e printesa ta!!!!!Ce freza are!Filmuletul e super!Dienutza,aseara am vizionat pozele voastre,e asa de frumosssssss Albert!Pupam ochisori frunmosi!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Pooh . Cat despre formula, e greu de spus. Trebuie sa vezi cat mananca el. Maria, de ex, mananca 3 mese ziua de 140ml si una seara de 240ml cu 2 masuri de cereale de orez. Mai manca noaptea inca doua de 140 ml, dar si le-a scos.

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

corinna tu ii dai toate mesele de laptic cu cereale sau doar cele de seara?
eu acuma nu-i mai pun cereale in lapte, cica ar constipa si cerealele iar noi ne lupta cu constipatia, dar inainte ii puneam o masura d cereale la 150 ml lapte. Acuma ii dau de 2 ori pe sapt. la pranz cereale 150gr, ii plac tare mult dar evit sa-i dau din cauza tranzitului.
ma duc sa vad vidio cu Maria bucalata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pooh, eu sunt obligata la program cu fetitele. Ar fi un haos total la mine daca fiecare ar manca la alte ore. Eu as fi terminata, nu ca nu sunt deja . Iar faptul ca mananca la ore relativ fixe, eu zic ca le face numai bine, mai ales ca sunt fetite si o sa tina la silueta.
E mult mai usor cu programul, incearca si tu si o sa vezi.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Bely, daca imi refuza tot ce ii dau la o masa, ii pun o masura de cereale in lapte ca sa o sature mai bine, ca altfel imi cere iar la 2 ore si ar insemna sa stam toata ziua sa mancam.

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput