Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

nu apar ca nu sunt din gasca

cea mai fericita mamica :)


Cum nu esti din gasca, mey, ce vorba-i asta? Ia da-ne frumusel datele, sa te trecem si pe tine!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





Chiar asa...ce vorba-i asta?
N-ai observat ce dragute si sociabile suntem?


Mai scrisesem un mesaj, s-a pierdut, asta e.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Am uitat sa zic de baneocin pudra/unguent. Numai bine ce va spuneam ca am cumparat ieri unguent (ca pudra aveam), ca am fost sfatuita sa renunt la el, pentru ca ar dezinfecta numai suprafata, riscand sa se infecteze inauntru! Asa ca acum schema de tratament e urmatoarea: dimineata si seara, curatate bine urechiusele fata-verso cu comprese sterile cu ser fiziologic si apoi, sterse cu betadina (tot cu comprese sterile).

Edit: se pare ca betadina usuca ranile si grabeste vindecarea, pe langa faptul ca dezinfecteaza. Tin minte ca asa am facut si dupa ce i-a cazul buricul Irinei si s-a vindecat ok.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)






Si in acelasi timp Betadina distruge tesuturile de aceea e buna dar putin, nu trebuie folosita indelungat si nici de mai mult de 2 ori pe zi, eu stiu ca nici la cezariana nu mi-a dat mai mult de 10 zile sa ma dau cu ea (pana si putin dupa scosul firelor)

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

miremia, ma miram io de ce nu apare mesajul tau, ca tu incepusei dialogul cu dulcineea... M-am bagat io in seama intre timp.

happyella, mersi mult!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Am uitat sa zic de baneocin pudra/unguent. Numai bine ce va spuneam ca am cumparat ieri unguent (ca pudra aveam), ca am fost sfatuita sa renunt la el, pentru ca ar dezinfecta numai suprafata, riscand sa se infecteze inauntru! Asa ca acum schema de tratament e urmatoarea: dimineata si seara, curatate bine urechiusele fata-verso cu comprese sterile cu ser fiziologic si apoi, sterse cu betadina (tot cu comprese sterile).

Edit: se pare ca betadina usuca ranile si grabeste vindecarea, pe langa faptul ca dezinfecteaza. Tin minte ca asa am facut si dupa ce i-a cazul buricul Irinei si s-a vindecat ok.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)






Si in acelasi timp Betadina distruge tesuturile de aceea e buna dar putin, nu trebuie folosita indelungat si nici de mai mult de 2 ori pe zi, eu stiu ca nici la cezariana nu mi-a dat mai mult de 10 zile sa ma dau cu ea (pana si putin dupa scosul firelor)

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


Aha, mersi alexutzzza, e bine de stiut!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Cris D cum va mai simtiti? tu? Ana ? Ema? de sotz nu te mai intreb, presupun ca e deja in padure !!! LOL! shame on me! glumesc, stii nu?

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Sunt culmea... am vazut in citatul meu din mesajul alexutzzzei ca am mai pocit un cuvant: era vorba de "cazut", nu de "cazul"... ce-o fi cu mine?

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

stai sa vad ce tb sa scriu in mesaj Ma uit

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Sunt culmea... am vazut in citatul meu din mesajul alexutzzzei ca am mai pocit un cuvant: era vorba de "cazut", nu de "cazul"... ce-o fi cu mine?

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





vreo dieta ceva? poate ti-e foame si "papi" litere sau iti sta mintea la altceva....acte ratate? recomandam niste lecturi din d-nul Freud?

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Sunt culmea... am vazut in citatul meu din mesajul alexutzzzei ca am mai pocit un cuvant: era vorba de "cazut", nu de "cazul"... ce-o fi cu mine?

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





vreo dieta ceva? poate ti-e foame si "papi" litere sau iti sta mintea la altceva....acte ratate? recomandam niste lecturi din d-nul Freud?

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


Foame imi cam e, desi nu pot sa spun ca tin vreo dieta, dar nu simt ca m-as fi saturat vreun pic cu literele alea... Daca erau din cioco in schimb... Se vede formatia de baza, m-ai trimis repede la Freud. Pe care marturisesc ca nu l-am citit, sunt abia la supernanny.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

A, alexutzzza, ce-ai vrut sa spui cu "acte ratate"? Am o imaginatie destul de bogata si sincer, inca n-am mers sa facem pasapoartele...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput