FIV Dr. ALBU DRAGOS 3

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Mirela, nu-mi vine sa cred!!!! Tu stateai langa usa????? Si Tammy e cea care statea langa mine???? Bai da mica e lumea!!!!! Cum stateam noi toate trei la usa....si eu habar n-aveam cine sunteti voi!
Sa dea Dumnezeu sa iasa toate asa cum ne dorim noi!

Mirela pai zi-mi ce date sa-ti dau......pe forum sau MP??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

hope, se intalneste munte cu munte......
date.....uita te la cele scrise pe prima pagina la aspirante...si scrie si tu ceva in genul acela.

tamy cica m a recunoscut dae i a fost jena sa vina sa ma traga de maneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Ok, Mirela! Atunci o sa incerc sa scriu cat pot de "pe scurt" povestea mea.....tutreci pe prima pagina cat consideri, ca eu de obicei ma lungesc mai mult decat trebuie!
So......
- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);
- 2000 - mi s-a pus diagnosticul de endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;
- 2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate;
- intre 2000 si 2010 am fost la aprox. 8 doctori, insa nici unul nu mi-a spus exact din ce cauza nu raman insarcinata; nu am facut IA sau FIV pana acum;
- AMH-ul il am foarte mic - 0.11!!!!
- 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.A - urmeaza in iulie sa fac primul meu FIV! Va fi singura incercare cu ovulele mele!
Presupunand, prin absurd, ca nu-mi reuseste voi face FIV cu ovule donate....dar eu sunt convinsa ca voi reusi cu ovulele mele!!
Asadar, intr-un fel sau altul, anul acesta voi deveni mamica!


Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

gata, m am executat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor,pupici
Rica ,eusi manutza mea nu facem prea bine,ma doare tare rau si nu prea am ce sa-i fac,gipsul mi se pare asa greu,cateodata imi vine sa-l dau jos insa trebuie sa il mai suport inca trei saptamani de acum incolo
Gabi,si sotului meu tot ciprobay 1000 i-a dat dr dar mai are si flamexim,tratament pe care trebe sa il ia 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Multumesc Mirela! Eu am scris.....dar tu ai pus chiar tot!!!Acum am cea mai lunga poveste.....sper ca cine citeste sa inteleaga ce-am vrut sa spun! Daca ai timp s-o mai scurtezi putin....ca parca totusi e prea mult!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hopefull

Multumesc Mirela! Eu am scris.....dar tu ai pus chiar tot!!!Acum am cea mai lunga poveste.....sper ca cine citeste sa inteleaga ce-am vrut sa spun! Daca ai timp s-o mai scurtezi putin....ca parca totusi e prea mult!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010


iarta ma ca am pus tot, aveam de gand s o scurtez, adik s o rearanjez un picut, dar m am intins un pic ca ma doare burta tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

off lumi, tu cu mana eu cu burta....daca nu am fost cuminti
las ca ne facem noi mari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Mirela, nu-i problema.......n-o muri nimeni daca ramane asa cateva zile! Tu sa stai in pat cat trebuie, ca si-asa ai bagat munca la greu pana acum! Daca trebuie sa stai in pat, pai stai! Ca bebe e mai important decat orice pe lumea asta! Te pupik! Doamne Ajuta sa fie totul bine!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hopefull

Mirela, nu-i problema.......n-o muri nimeni daca ramane asa cateva zile! Tu sa stai in pat cat trebuie, ca si-asa ai bagat munca la greu pana acum! Daca trebuie sa stai in pat, pai stai! Ca bebe e mai important decat orice pe lumea asta! Te pupik! Doamne Ajuta sa fie totul bine!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010


aranjat listuta ca m a luat barbatu la trei pazaste

Mergi la inceput