Bobocei de sept-oct 2008 (283)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

lumi sanatate multa hunisorilor
nerantula eu zic sa fii mai optimista
piolica d-ne ajuta sa fie cum vreti voi!!!!
eva sarcina usoar si un bebe sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

nocom, chestia aia de care zice Ada, pentru molii, cica e doar pentru molii... la soacra-mea a fost invazie de molii si cica se pricepe... un spray de gaze ar trebui sa ajute.

andreutac, inca ceva, acum am citit reteta: ai folosit crap file sau cu os? ca stiu ca fierbe repede si daca se imprastie oase pe acolo, cum le mai dau hunilor? am o fobie cu chestia asta. maaare.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Lumi, am incercat fara zahar si nu vrea .. de dimineata cred ca a baut vreo 20ml de siropel .. dar posibil sa fie de la canin. Oricum, e de bine!

Pio, intr-adevar, fara legatura cu fetita care a murit, voi aveti alta poveste, nu te gandi asa! Doar ca, cel putin cum am trait eu pana acum, lucrurile minunate se intampla cu ceva efort, nu vin simplu, de la sine ... e nevoie de rabdare si de straduinta, de parca Cineva ne incearca sa vada daca intr-adevar avem nevoie de ceea ce ne dorim, daca meritam sau putem duce ... nimic nu e la voia intamplarii .. o sa vina, o sa vezi, si minunea voastra!

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

nocom, chestia aia de care zice Ada, pentru molii, cica e doar pentru molii... la soacra-mea a fost invazie de molii si cica se pricepe... un spray de gaze ar trebui sa ajute.

andreutac, inca ceva, acum am citit reteta: ai folosit crap file sau cu os? ca stiu ca fierbe repede si daca se imprastie oase pe acolo, cum le mai dau hunilor? am o fobie cu chestia asta. maaare.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"


Am folosit peste intreg, ca mie-mi place capul. Dar il lasi sa fiarba 10-15 min maxim. Si eu sunt stresata de chestia cu oasele, dar nu s-a intamplat. Oricum crapul are oasele maricele.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ei hai ca asta e culmea

andy_g, poate-mi sufli premiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

claudinna incerc
andreutac
anamona am citit din urma ce ati patit...imi pare tare rau pentru micuta Thea...sper ca acum e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Andy_g, ici, ce face nazdravanul? tot cu personalitate??
Nerantula, 550 ron??? Suna horror, sper macar daca se ajunge la diminuarea indemnizatiei sa fie vb. de o suma mai maricica. De unde ai luat The secret? Si mie mi-a fost recomandat, as vrea sa-l vad, cand...nu stiu, dar poate-mi iese.
Pio, , dar nu trebuie sa te simti tu vinovata ca incerci sa ai si bb2. Pana la urma, toate se intampla dupa cum vrea D-zeu.

Benzile de care zicea Ada sunt si pt musculite, dar din cate stiu de la taica-miu sunt ineficiente. Alte solutii n-am.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

andreutac daaaaa cu fffff multa personalitate: dar are si el zile cand se joaca frumos si ne asculta si ne intelegem tare bine si zile cand devasteaza toata casa...intentionat (inca ma striga sa imi arate ce face)
pupici Evei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreutac

Nerantula, 550 ron??? Suna horror, sper macar daca se ajunge la diminuarea indemnizatiei sa fie vb. de o suma mai maricica. De unde ai luat The secret? Si mie mi-a fost recomandat, as vrea sa-l vad, cand...nu stiu, dar poate-mi iese.



Mama are 900 ron pensie. Din asta ii mai iau 15%. Oricum ai privi, tot horror e
Filmul l-am luat de pe torrentz.com. Vizionare placuta!

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Multumesc pentru cuvintele frumoase, aveti dreptate Sper sa-mi usurez putin inima si sa ma gindesc la lucruri mai frumoase.
Nerantula, multumesc pentru ideea cu filmul, o sa-i fac si eu download. Da, ai dreptate, lucrurile frumoase nu cad din cer si trebuie sa muncesti pentru ele.
Oricum, de ieri seara parca vad lumea cu alti ochi. Sper ca astfel de intimplari sa ne faca mai buni, sa stim sa apreciem ce avem. Ii multumesc lui Dumnezeu pentru copilul pe care mi l-a dat, pentru familia pe care o am, pt tot ce am realizat pina acum, si daca mai vrea sa ne dea un copil, atunci bucuria va fi si mai mare, daca nu, o sa ma gindesc ca acel copil a ajuns intr-o familie care avea mai multa nevoie decit noi, iar bucuria lor va sterge suferinta mea.


Mergi la inceput