FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

bytzi
tare m-as bucura sa ne intalnim !!!!!!!!
mami
hmmmm .... ce bine suna urarea ta cu vinuletul rosu ... numai sa ma vad acolo , ca si la mine cand nu-i una e alta .
Acum e mama mea in spital , si nu e prea bine,si nu cred ca pot pleca, asa ca ...parca toate mi se intampla numai mie !!
adrianady
am citit la un alt capitol parca despre tratamentul tau cu prednison si cicloprogynova.
Cicloproginova iei pt endometru?Prednison de cand ai inceput sa iei?
Cine ti le-a recomandat ca PK parca nu recomanda aceste medicamente?
adria
bafta multa maine la punctie?
Spune-mi te rog daca ma poti ajuta ,sa ii trimit un mail doctorului sa-ti dea reteta pt mine.
Eu sunt din Sibiu ,daca nu treceti prin Sibiu vin eu pe traseul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mirela
Doamne Ajuta !!!
Te astept cu cele mai bune vesti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Luck nu stiu daca la mine te refereai dar iti raspund cu mare placere. Eu am facut fiv cu medicii greci , nu cu dr K. Prednison si cicloprogynova fac parte din tratamentul lor de dupa et, sincer nu am intrebat pt ce dau proginova, dar cred ca pt endometru. Din cite stiu se dau aceste doua medicamente pina prin sapt 10-12 de sarcina.
Daca te mai pot ajuta cu ceva , te rog sa ma intrebi.
Multa, multa bafta si sanatate mamei tale! Ai sa vezi ca se vor aranja toate si vei putea face fivul norocos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Condoleante d-nei Ani Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

Pupici la toate fetele

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

ajutoooor!
plasturii pt herpes de la comped sunt siguri in sarcina?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

lauragarner,
multumesc pt incurajare. 2 am, da!

Adi +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cristal totul va fi bine, ai sa vezi
adaca sa-ti traiasca toate Gazele, nici eu nu ma gandisem la acest sens al cuvantului
adria te astept cu o veste mare azi!

Cyclo-progynova am luat si eu si inate de et si dupa - contine estrofem(doar pastilele albe) si se ia pentru estradiol.

mami_vreau poate ca miercuri primesti si tu vesti bune, ca numai de vesti proase ai avut parte pana acum
bytzi sa nu renunti, caci noi avem o cunoscuta care s-a chinuit 5 ani sa ramane gravbida si a reusit pe ciclu natural - acum e in luna a 6-a, are si

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tamyyyyyy..dar unde tie semnatura de gravidutaaaaaaaaaaaa??????????????

mai AMR 9 zile pana la operatie
uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

buna fetelor !

cand faci ET doctorul iti spune : sa nu misti capul cat timp esti pe masa si nici cat timp stai in pat ??????????????????
cat timp stai la clinica in pat dupa ET ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Dar ce-are capul cu uterul? Mie mi s-a spus sa stau foarte linistita, sa nu fiu incordata si sa nu ma misc cand au fost introdusi copilasii. Apoi am fost dusa in pat unde am mai stat cam o ora cu fundul pe o perna si cu picioarele pe grilajul patului.
La Budapesta e ceva diferit?

aaa, si la ei trebuie sa te duci tot nemachiata, fara oja pe unghii, neparfumata si fara bijuterii?

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput