*LMA!*Puiuti de Randunici 2008 !! (407)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui mstela

Tocmai m-am certat nitel cu randunoiul care mi-a atras atentia ca el nu mananca friptura ce se face la cuptor,ca nu e cum ii place lui..Pai in puii mei,eu am contract cu bucataria,sau am ATATEA pe cap ca abia le pot duce,si mai si ajung acasa si ma spetesc sa arunc ceva in cuptor de mancare,inainte de asta,gandindu-ma pe drum ce sa mancam..pai e corect??
Ia sa-l vad cum face foamea.
SI ACESTEA FIIND SPUSE,DECLAR RAZBOI BARBATILOR, ca nu-i pot suferi!!
Acum sa nu va ganditi ca am alte inclinatii.

deci incearca sa nu te mai enervezi,nu-i place nu mananca...si eu am mai patit-o ,era f pretentios dar l-am dat pe brazda...Cata are o alta problema...de ex daca mananca asta seara o mancare si ii dau si maine la pranz comenteza"pai iar???"..paui iar ca doar nu o sa dorm in bucatarie...de ex sambata am facut pilaf(e printre mancarurile nepreferate)..dupa indelungi insistente ce vrea sa gatesc si fara nici un rezultat am zis eii lasa ca fac eu ceva ce n-am mai facut demult si a mancat 2 portii la mese diferite...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

la noi ploua de o ora

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

No, ce sa va zic. Al meu nu face mofturi. Daca chiar nu ii place este foarte politicos si imi spune ca ori a mancat la serviciu prea mult la pranz... ori ca este am obosit si nu intra... Dar se intampla rar sa nu manance. Mai, ce sa spun, ii avem cum ni-i educam .

Matei este in chiloti de bumbac. Si sta pe canapea... sper sa faca nefacute... Ma duc sa-l schimb...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

A facut primul pishu la olita, din picioare!!! Se tinea cu mana de puta si am zis sa incerc... Nu a facut mult, dar e de bine!! si ce fericit era apoi!

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Ramo,tocmai ca nu m-am enervat deloc..noroc ca m-a prins intr-o zi buna..cred ca de la prea multa oboseala mi se trage.Si,la fel,i-am raspuns si eu:Sa nu manance.
Numai ca friptura a scazut frumos,s-a crocantzit,l-am pus sa presare putintel vin si adulmeca pe langa ea..deci,a vb gura fara el si stiam..eram preciisa ca va iesi buna...o sa-l pun sa-si ceara scuze.
Nico,cam greu sa-i educam noi,din moment ce au fost educati intr-un fel...noroc ca din asta putem invata noi,mamele de pui in curs de educare.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Da, deci eu ascult minunatele stiri si sunt socata.

Naty, Tuchi nu pot sa va zic decat: PLECATI DIN TARA! Exista tari in Europa care vor medici si sunt dispusi sa plateasca.

Eu cu economicu' n-am ce face

Mai avem si alte bugetare?

Edit: mai avem: Mihatp nici nu vreau sa ma gandesc. Numa' de asta nu aveau nevoie.

Ramo imi pare tare rau. Ai dreptate, si somajul intra in lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Da, ma Stela, dar daca zice ca nu-i place ar putea sa o spuna si el mai finut, sau sa astepte sa guste intai :). Hmmm, nu ar trebui sa-i mai dai!

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Asaaa, era la masa, a zis Ciish, pana sa ajungem la olita a facut pe el. Apoi iar, Ciish, pana sa descheiem totul... pe el. Gata, are scutec. Pfiuuu!

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Si sotul meu e bugetar

In alta ordine, ce bine e!!!!Am stat o jumatate de ora in cada, fara sa aiba nimeni nevoie de mine... Lucutza doarme in carut de la 7.30. Parca vad ca se scoala si nu mai are chef de somn... Dar asta e...Avem filme pe AXN de vazut seara asta...

Ma retrag la orizontala...


Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ariel ce haios e Teo cu perlutele deja!
M-am distrat si de dushul rece a lui Gecko, ala cu batista bebelusului si mucul neblender-uit Aici suntem pe aceeasi lungime de unde, da eu am zis ca tac. Nu de alta, da numa' m-am intors si n-as vrea sa fiu alungata in huiduieli
Kya nu te supara cu BB, dar secretiile nazale au de fapt rol de protectie, impiedica virusii sa patrunda mai adanc pe aparatul respirator inferior. Daca sunt aspirate intruna, virusii au cale libera, organismul fiind lipsit de protectia naturala. Singurul lucru de care ar trebui sa avem grija e ca secretiile sa fie suficient de fluide ca sa nu infunde caile respiratorii si trompa lui Eustache (provocand astfel otita) a bebelusilor si copiilor mici, care nu sunt suficient dezvoltate. Si ca tot zicea Nico ca nu se recomanda nici suflatul, si aici este o explicatie logica, suflatul ar putea cauza o presiune prea mare asupra urechii medii, de unde iarasi ar putea aparea otita.
Kya pentru giardia, eu le-am facut la ai mei tratament preventiv, ca nu le iesea in analize, dar Vladut tot avea eruptii alergice, aparent de la nimic, eozinofilele erau in regula. Ulei de dovleac cate 1 l-ta dimineata si una seara, timp de o luna si Giardinophyt (de la farmacii naturiste), nu mai tin minte ce cantitate, dar scrie pe prospect - 7 zile, dupa care 7 zile pauza, si iar 7 zile cu medicament.
Mimo ca erai curioasa, asa se manifesta si Vladut al meu la orice bolesnita. La Daria toate trec mult mai soft. Pana si la dinti: Vlad se urla cate o luna la fiecare canin si masea, la Daria i-au iesit cate 4 odata si zau ca aproape n-am simtit.

Multa sanatate puilor bolnaviori! sa va treaca repede!

M-am distrat cu se distra Olgutza pe seama noastra! Zoze felicitari mamica de baietel si de fetita!!! O sa vezi ce fain ii si cu fetita!

Hai ca trimit cearsaful asta si pe masura ce citesc, mai scriu.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput