Bravo Nikol, Cristina !Flori de mai-iun2010 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:



pt fetele ce urmeaza sa nasca
mult curaj , nasteri usoare si recuperare rapida si bineintels bebei sanatosi! D-zeu sa fie cu voi si cu noi toate !


Doamne ajuta!

Yoyoyo 38 sapt si mami de fecior Tavi (18.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:

arturci: poti pune te rog un liink cu aspiratorul nazal de care ziceai

Yoyoyo 38 sapt si mami de fecior Tavi (18.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui yoyoyo

arturci: poti pune te rog un liink cu aspiratorul nazal de care ziceai

Yoyoyo 38 sapt si mami de fecior Tavi (18.05.07)


uite, asa am luat noi; nu stiu in Romania cum arata si unde se gasesc insa sigur stiu fetele

http://www.parapharmadirect.com/product-2383.html



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

HAI CRIS

HAI CRISTINA

HAI NIKOL


Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Gata, scoatem motzatele pt maine (azi la voi)!!!



HAI CRISTINA!!! HAI CRIS!!! HAI NIKOL!!!



Nastere usoara si floricele de liliac frumoase si sanatoase!!!!

Ana 34+ cu Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

bun gasit dragelor!
Intr-o mare fuga, cu o postare - doua pe zi incerc sa tin pasul cu voi macar citindu-va!:)
BAFTA MULTA BURTICILOR MIINE MAMICI CRIS, CRISTINA, NIKOL.
Nana, super imagini! Bravo, buna achizitie! Sa vedem cum invirtim banutii , poate jucam la alba-neagra sa mai punem, 30% si sa facem de-o camera ca asta. Mi-am dedicat si eu ceva timp comparatiilor si pare convenabil raportul calitate/pret, ca sa nu mai spun de descrierea ta! si mercic inca o data!

Andrada: am retinut parerea ta dar oare stimularea de care spui tu nu tine de o usoara agresivitate a personalului medical sau mamicii care efectueaza masajul? Sa vedeti insa putin linkul si voi fetelor, Rosanne: l-am trimis si tie pe PM: http://www.sanatateatv.ro/emisiuni-medicale/pediatrie/ingrijirea-nou-nascutului-masajul-picioruselor-si-abdomenului/ .

Mira, mi-era si dor de tine: pe mess nu ai mai aparut: sunt datoare cu pozele!

Si-acum: sa mai spun cum am pacatuit eu in seara asta??? O kandia cu cioco amaruie si crema Trufe... de cind citesc vreo 7 pagini... am reusit sa o dau gata. Si la ce oraaaa

Marlena (Mary)36+cu minune de Tudor Mateo



AMR 3 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

ANDRADA: UITASEM!
LA MULTI ANI PRINTULUI DOMINIC!!!!!!!!!! sa fie sanatos si fericit!!! micului barbatel, ce a sarbatorit azi prima data ziua barbatului!

Marlena (Mary)36+cu minune de Tudor Mateo



AMR 3 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

CRIS!! NIKOL!!


Sa aveti parte de nasteri usoare, recuperare rapida si mult laptic, bebei santosi, cuminti si necolicosi!!


Ioana(T_Ioana) ce mai faci?? A venit bebe mic deja???


Noi ne pregatim deja de plecare, la 7.00 trebuie sa fiu deja la spital. Va pup si o zi buna!

Cristina,mami de Mihaita si 38+ cu Mateias

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Neata,


am intrat sa agit si eu spiritele aici pentru fetele care nasc astazi

Fetelor,curaj,trece repede nasterea,abia de dupa incepe show-ul!!!


Fetelor,legat de masajul bebeluslui,nu va speriati ca nu sunt asa fragili cum ii credem plus ca o sa vedeti ce curaj si dexteritate o sa prindeti.Noi am masat-o pe caprita asta mare pana pe la 1 an.A avut piciorusele putin indoite in interior(laba piciorului)din cauza pozitiei din burtica,asa ca vrand nevrand masajul trebuia sa fie viguros,nu sa mangaiem,ca sa ajutam piciorusele sa ia pozitia normala.Mi s-a aratat de catre un medic cum sa procedez,bineinteles.Pe urma dupa ce a inceput sa mearga,din fericire,nu a mai fost nevoie de nimic,a mers normal,ne temeam sa nu calce stramb sau ceva.

Scutece am folosit doar Pampers la Adriana,am fost cel mai multumita de ele.Am incercat si Happy dar se irita rau cu ele,Huggies mi s-au parut asa si asa (le-am folosit cu succes doar pe cele pentru piscina)si Libero la fel,acceptabile.
In Cora am vazut Pamp cu 54 de lei pachet jumbo cu 93 de scutece(din alea de bebe nou nascut,de la 3 la 5 kg).In farmacie era 45 unul cu 43 de buc,jecmaneala pe fata.

Crema de fundulet eu i-am luat calendula din aia de galbenele,mica,sa o am la spital.E cea mai banala si mai buna,cel putin la cea mare a functionat perfect.Mai exista o crema de galbenele buna,Melkfett.In rest mai am o cutiuta de Sudocrem si atat.



Referitor la povestile nasterii,eu mi-am scris peripetiile aici pe forum,ca sa stie si alte viitoare mamici,e povestea asa mai..tehnica,cu detalii punctuale,nu e foarte emotionant,dar macar va faceti o idee despre ce si cum daca doriti sa cititi...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92315


Putem sa facem un blog comun pe blogspot sau ceva
Pe mine deja ma cauta cunostintele pe blog,sa afle noutati,daca se intampla sa nu raspund la telefon sau mail



Am schimbat si eu semnaturase cheama ca am intrat in saptamana 37,nu?Adica sunt in luna a noua,fericireeee...


Pup

Mami de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 36+ Alexandra Ioana
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Mi-am recitit povestea primei nasteri si ma ia si rasulzici ca am fost la pit-stop la F1,dar chiar asa a fost...o gramada de oameni in jurul meu,fiecare facea ceva pe acolo,dai,hai,impinge,trage,respira,acum...gataaaa

si ce ganduri imi treceau mie prin cap la ora aia...


Multe faze nu le mai tineam minte,tot ce stiu e ca a fost rapid

Mami de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 36+ Alexandra Ioana
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput