*LMA -Ghiocei de martie - aprilie 2006 !*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

ELI !!!

sa cresti mare, LA MULTI ANI fericiti cu sanatate!

Miha, cum o sarbatoriti pe printesa?
ce mai faceti? Cri?


Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Catrinutza,sanatate la prunci!!!

LA MULTI ANI ELI!!!MIHA sa te bucuri de minunile tale toata viata!Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Ce de peripetii pe aici doamnele cu nazdravanii nostrii.
Doamne Catrinutza prin ce ai trecut...Bine ca s-a terminat totul cu bine, sti cum se spune.
Ciuf felicitari pt rezultatele obtinute, esti cea mai tare si cea mai desteapta bineinteles.
Am avut si noi parte de ceva pripetii mai putin placute la modul ca a facut Ali iarasi otita, doctori, control etc.
Astazi am fost si i-am facut analizele totale sa vedem ce o iesi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Miha, sa iti traiasca printesa. Sa va duca numai bucurii! La multi ani, Eli!
Carmen, sanatate lui Ali. Otitele astea sunt specifice varstei asteia. Eva, bat in lemn, nu mi-a mai facut otita de vreun an. Si ajunsesem cu ea de imi facea aproape lunar pe timp friguros. Cum mucea se stia clar ca vine otita. Vremea in Ro cum este?
La noi azi e frumos. Ieri am fost la plimbare. Luca cu bicicleta si eu cu Eva in carut, ah, plus Cezar. Am mers vreo 5 km. Azi am febra musculara. Ca deh imi cam lipseste exercitiul fizic si muschii mei sunt fleoscaiti. Am profitat ca trebuia sa duc inapoi un film la Biblioteca si nu ma mai lasau sa-l reinnoiesc pe Internet.
Azi la 7 dim. avusei programare la dinti sa imi schimbe elasticele.
Se arata o zi frumoasa azi. Sa vedem ce planuri avem. Incotro sa o luam.
Ieri mi-am facut ordine in dulapuri, am pus hartie colanta pe rafturi. Mi-a luat jumatate de zi. Nu-mi vine sa cred cate kkturi am aruncat, mai ales cosmetice care erau expirate.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Ciuf, la noi ploua si e frig de aproape o sapt.
temperaturi de 10-12 grade, zici ca vine iarna...
si prognoza meteo e de timp nefavorabil, ploi, inundatii, bleax...
nici nu-mi amintesc un mai atat de mizerabil

si ca sa fie setul complet, iar suntem raciti, Marc nu merge la gradi sapt. asta
Roberta e mai ok, dar stam in jurul casei..

Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Of, Alina, imi pare tare rau ca e Marc bolnavior. Sanatate multa! Vremea asta e tare inselatoare.
Deci zici ca e nasoala vremea in Ro. Socrella mea era scarbita de vremea de aici si tot imi zicea ce frumos e in Ro, temp. de peste 20 de grade. Si nah ca acum se schimba vremea si pe acolo.
Noi ieri am facut mai nimic. Toata dim. mi-am petrecut-o pe DC ca zau ca i-am simtit lipsa, apoi am inregistrat niste muzica. Numai ca site-ul care il stiam eu de inreg., Vixy, nu prea mai "functioneste" asa ca am mai gasit inca un link unde sa downloadez muzica numai ca ma limiteaza doar la 5 melodii pe zi. Am gasit niste cantecele faine pentru copii. Am fost zilele trecute la un magazin si am gasit CD-urile Putumayo kids care erau $15 bucata. Asa ca eu desteapta cum mi-s , am zis lasa ca le gasesc eu pe net. Si de vreo 3 zile, asta fac. Caut de nebuna cantecele pe net. Si de la astea am ajuns si la Putumayo de adulti, care este o colectie internationala de cantece. Realizez ca imi place muzica africana si reggae.
In rest, facem plimbari zilnice. luca cu bicla, eva in carut si mergem km intregi. Ieri m-au dus copiii la locul lor "secret" unde ii ducea tataie si unde le spunea povesti sub un copac unde s-au adapostit ei cand a plouat. Apoi s-au dat uta pe o funie ce statea atarnata de un copac si te dadeai uta deasupra apei. Sper sa imi fac timp azi sa pun niste poze. Oricum copiii se simt atat de bine cu mine acasa, timp sa avem sa facem mai multe chestii.
Diseara il duc pe Luca la gimnastica, Eva incepe si ea gim. de sapt. viitoare. Nu stiu cat o sa o tina dorinta asta, ca am dat-o in bara cu baletul. Nu a fost deloc interesata de el. Mai mult o interesa tutu si poantele. Era numai cu ochii in oglinda. Prof. ii vorbea si in franceza si Eva intelegea ioc.
La gim. se tot intalneste cu surioara unui baietel cu care e Luca in grup. Si se tot joaca ele impreuna cat au baietii ora de gim. Fetita, poloneza la origine, face si ea gim. cu o ora inaintea baietilor si apoi sta cu mamica ei si il asteapta si pe fratior sa isi faca si el sedinta de gim. Si cat il asteapta in sala de asteptare unde poti privi toata sala de gim. si mananca. Eva e numai cu ochii pe biata Stela. Speram ca Mamzel sa nimereasca in grupa cu Stela.
Aseara ma uitam pe Facebook la niste fosti vecini de-ai nostri care s-au mutat din comunitate ca nu isi mai permiteau sa plateasca casa. Si am ramas uimita sa vad fetitele ei care in 6 luni au crescut atat de mult ca nu le mai recunosteam. Inalte si slabe, disparusera falcutele de bebelusi. Doamne, ce repede cresc copiii astia!

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

la multi ani, Eli!



Your heart is my piñata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

ELIANA, LA MULTI ANI! Sa cresti mare si sa fii fericita.Miha, asteptam poze de prntesa sarbatorita
CATRINUTA meriti 1000 de statuii.Mie mi-a stat inima cand am citit prin ce ai trecut.Bianca mea acum vreo sapt a cazut la gardi si si-a spart buzita de sus pe interior.Mi sa facut rau, nici nu m-am putut uita sa vad cum arata in gurita....si mi-e rusine sa spun acum ce profesie am, judecand dupa cum reactionez la o buza sparta si umflata.Si legat de baiat, daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ai dreptate nici io nu sint in stare sa imi dau gogoasa( mai putin dolofana decat Bianca) pe alte un milion de fete.Mor de draagu puiul meu cel mai mic.
CIUF felicitari, pt ex si pt cum te organizezi tu acasa si cu copii.Dar puii tai nu mai merg la gradi?
ANDREEA chiat ma intrebam pe unde esti.Am inceput vreo 2 mesaje pt voi, dar tot neterminate au ramas.Mai vreau poze.
ALINA sar-mana ca intrebi denoi.UIte acum impartasim aceeasi soarta ca si voi.Luca tuseste, o tuse de aia umeda, e plin de secretii in gat, papa prost, dar des si ma bucur ca astfel nu il scap la deshidratare.In rest creste mai lent decat bianca,dar gangure, rade la noi, face gura cat sura cand o aude pe bianca, chair daca ea face reguli.... Luca, nu tipa, mami e obosita....luca nu o bate pe mami ca ti-o iau.... luca nu-i frumos sa faci caca pe tine
ups, tre sa suga tusitorul, sper sa revin
Va pupic

Stefanna mami de BIANCA-NICOLA si LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

La multi ani, Eli!


jur ca am scris ieri un mesaj cat casa si nu stiu unde a disparut!
Mai vin io, acu'sunt la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

La multi ani, micuta Eli Sa cresti mare si cumintica.

Pup fetele. Cind ziceam ca apuc sa-mi trag si eu sufletul putin, de 2 zile a inceput Sophia sa mearga de-a buselea, asa ca sunt dupa fundul ei, sa vad pe unde se aventureaza, sa nu se loveasca de/cu ceva. In ultima luna, tati a fost disponibilizat, si de o saptamina s-a angajat, culmea, la firma unde lucrez si eu. A avut 2 interviuri, si - noroc chior - in ziua in care i-au dat raspunsul, eu am aflat ca departamentul meu se muta din centru intr-un alt sediu, mai aproape de casa, intr-o cladire invecinata cu cea in care este departamentul lui tati. Asa ca din septembrie, cind reincep serviciul, vom putea sa mergem impreuna in pauza de prinz. Firma e de 10.500 de angajati, drumurile noastre nu se vor intrepatrunde profesional (departamentul meu, de Creatie, n-are de-a face cu cel de Inginerie, unde lucreaza el), dar ne putem numi colegi :)

Din pacate, va trebui s-o mut pe Alexandra la alta gradinita, pentru ca acolo unde este ea acum, in centru... e prea departe de casa. Am tot dus-o eu zilele-astea, insa e prea peste mina. Nu mai zic ca ma doare sufletul sa o trezesc pe Sophia si sa ma ridic din pat, cind copiii inca dorm... Trebuia sa o inscriu undeva aproape de serviciul lui tati, ca sa o poata duce/aduce el de la gradinita.

N-am gasit imediat loc la gradinita unde as fi vrut eu s-o dau (acolo incepe din 1 iulie, abia), dar de la 1 iunie incepe la o gradinita aflata la 2 strazi de cea preferata. Sper sa n-o zapaceasca de cap faptul ca, dupa o luna de stat la noua gradinita, trebuie sa schimbe iar locul. N-am ce face, la prima gradinita nu primesc mic dejun si nu-mi convine sa ramina acolo. In plus, nici meniul nu mi se pare foarte sanatos si bogat in fructe si legume, ca la gradinita a doua, unde - apropos - am inscris-o si pe Sophia, din septembrie.

Aici se incalzise foarte bine vremea, am avut si 28 de grade, si na ca iar a venit frigul. Aproape o saptamina vom avea numai in jur de 13 grade. A naibii vreme, ca asa m-am saturat de frig...

O sa mai trimit poze pe contul comun. Acum va las, ca miorlaie pisica Sophia. Cred ca o pun in premergator - e deja experta la mersul in el, parca vad ca si ea o sa mearga de la 10 luni, ca Alexandra.

Pupici

Mergi la inceput