*LMA -Ghiocei de martie - aprilie 2006 !*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinutza

...cand e ziua cuiva neaparat trebuie sa fie tort (daca e si cu printese si mai bine...se apropie ziua lui tati...si daca nu i-oi lua tort cu printese iite asa, numa' de dragu' lu' fi-sa).



...sa fie cu rochia mai decoltata printesa...sa le placa amandurora...

Nici noi nu o ducem pe roze...Eli cu traheita...e iar pe augumentin...Saraca ieri a luat-o husband de la gradi la pranz ca avea febra...Mi se rupe sufletul si de ea...ca e bolnavioara, dar si de Cri...ptr ca evident ii acord ei mai multa atentiune.
Concediul l-am anulat...cica sa-mi iau in august...dar ne-ar costa dublu...asa ca...nu intrevad nimic...Maybe later!

Sper sa ne acomodam si noi cu noua situatie...ca tot romanul...rau e daca n-ai job, rau e daca ai! ...Ma simt cam vinovata ca i-am "abandonat" pe pitici...dar si de neuronii mei imi era mila ca vegetau ...

Ata ete!

Roxi ptr ieri! Sa va traiasca flacaul si sa fiti fericiti!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

CATRINUTZA, multa sanatate copiilor!
ca mult ati mai tras voi cu bolile astea...

MIHA, multa sanatate lui Eli!
lasa, bine ca ai gasit servici, ca pe criza asta...nu vezi ca nimic nu e sigur?

STEFANNA, ce mai face Lucutz?
nu stiu daca ti-am spus, dar e taare dulce, pupa-i-as falcutele lui
Bia?
wow, mergi la servici deja?

oare POLI ce mai face?

dar IRINA, CATRINEL, CIUF, ALINA?
ANDREEA???

haideti mai fetelor, chiar nici o veste?


Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lloryy25 spune:

Buna ziua!
Sunt noua pe forumul vostru cu toate ca il citesc cu mare imteres inca de acum 4 ani jumate pe cand eram gravi cu puiul meu.Si ca sa nu fiu off topic ma aliniez cu un pui de fata de 4 ani nascuta pe 4 aprilie 2006,si pe care o cheama Anca Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lloryy25

Buna ziua!
Sunt noua pe forumul vostru cu toate ca il citesc cu mare imteres inca de acum 4 ani jumate pe cand eram gravi cu puiul meu.Si ca sa nu fiu off topic ma aliniez cu un pui de fata de 4 ani nascuta pe 4 aprilie 2006,si pe care o cheama Anca Ioana


bun venit si asteptam sa ne scrii mai multe despre voi

Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Wow, habar n-aveam ca am coborat un etaj mai jos. Si ce va mai cautai!!!
Eh, sa ne fie cu noroc, sa auzim numai de sanatate si bebelusi cat mai multi. Lloryy, bine ai venit pe meleagurile noastre.
Fetelor, nu mai stiu nimic de voi. am fost ca de obicei ocupata. Dar vreau sa mentionez ca m-a impresionat la culme mesajul Catrinutzei cand a decis pastrarea bebelusului no 3. Catrinutza, am tot incercat sa iti raspund de pe Ipodul meu intr-o zi d emiercuri si dupa ce ca m-am chinuit sa scriu mesajul ... din clasa ... la naiba ca nu s-a trimis. Si mi s-a taiat tot avantul. Imi amintesc ca eram la o clasa de fiziopatologie si ma plictisea de moarte profesoara. Si am zis sa imi bag nasul pe DC la noi sa vedm noutatile. Sa fie intr-un ceas bun si bb sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii.
Sper sa revin mai tarziu


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Si nah ca nu mancai rahatel, cum fac eu de obicei . Ma intorsei.
So, terminai scoala!!! Yeeeh, nu mai studenta de A, ca o scartai de data asta. Imi iesi la o materie 89%, 'tu-i mama lui de B. La celelalte 2 sunt cu A. La ultimul examen la fiziopatologie am luat 99%, cea mai mare nota din clasa. Creste pipota in mine, ca in ochii celorlalti sunt o imigranta. Nah ca le dovedi ce pot eu sa fac.
Socrella a plecat marti dimineata. Sa va spun ca in sfarsit ma simt ca la mine acasa??? Timp de 4 luni am fost musafira in casa mea. Ca daca gatesc, de ce gatesc, ca avea ea de gand sa gateasca "maine", ca daca fac curat, de ce, facea ea "maine". Si uite asa trebuia sa dau explicatii la tot ce faceam la mine in casa. Puneam rufele pe sarma, ea venea din urma si le intorcea pe dos ca sa nu le bata soarele. Doamne iarta-ma, dar rare au fost zilele cu soare primavara asta!!!
Ziua stateam cu copiii si noaptea invatam. Nu stiu cum am reusit sa termin semestrul asta si fara sa pic vreun curs.
Ieri am avut ultimul examen. Va spun ca am venit acasa cu o energie de mutam muntii. Am mutat casa cu fundu-n sus si m-am apcuat de curatenie. Azi fusei sa imi cumpar hartie autocolanta sa pun pe rafturi in dulapuri sa fac ordine peste tot.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Ciuf...FELICITARI pentru notele faine luate....si ma bucur nespus de mult ca ai scris.Ti-am dus dorul.Of.of of....cu socrela....dar asa...putintel...la puct...amintind-ui ca esti doamna casei...nu se poate pune?la modul diplomatic,..dragut,nu la paruieli sau alte cele...ma refer.Bine...ca s-a dus,daca ti-a facut zile fripte.Eu...am ramas eu....cu mama ma iau in colti daca sare calu,dar in fine...e mama.Sa vezi cum ma ia la rost....ca de ce nu calc chilotii nepotului inainte de a-i folosi(nu eu ci copilul)...si sa vezi...cum i spun ca ...asta e....daca am avut pasiuni de "gospodina"....nici nu cred ca o sa incep sa mi le fac de acum doar...ca sa-i fac ei pe plac;si normal ma gandesc....e mama...dar daca era soacra....atunci sa vezi ce scatei....si foc de artificii ieseau....ca de 4 iulie.Eu imi luai 5 cursuri pe vara...sper sa nu ma tampesc de tot....dar zic eu ca se merita sa ma stresez oleaca....pe motiv ca fiind sesiune de vara tare scurtica...si asteptarile/cerintele profilor...sunt cam la jumatate fata de cele din sesiunea toamna/iarna.Ce ne mai spui de puiutii tai blonzi?Cate cursuri luasi pe vara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

CIUF, ma bucur ca ai reaparut!
felicitari pt. note!

DELIA, cum mai sa calci chilotii?

noi suntem ok...cat de cat
e o vreme cam naspa afara, asa ca stam mai mult pe-acasa, eu si Roberta, ca Marc e plecat in oras cu tati.
Marc in ultimul timp numai minuni face
sapt. trecuta s-a lovit urat la cap in curtea gradinitei, apoi a venit cu un ochi vanat ca s-a incaierat cu un coleg de gradi..
ieri si-a rupt un dinte in parc, asa ca acuma e si stirb
ideea e ca musai sa il inscriem la un sport cat de repede - eu m-am gandit la inot - sa aibe ocupatie, e plin de energie si asa nu se ma poate

Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

saluare fetelor...
ciuf, felicitari pt note...normalca le-ai aratat tu lor ca romanasii nostri mai sunt si oamnei destepti, culti si cu chef de munca (mai ales daca ti se pune "staua"-n frunte, trebuie sa muncesti si mai mult, mai ales cu prejudecatile)...sa vada ca romanica nu-i numai o tara de tigani si manelisti...brava, ma bucur pt tine...si ca esti iar stapana in casa ta si ai liniste...pup

Miha...poate ii fac un tort din care sa sara o "printesa"...io si cu nevasta lu' nenea "Corbeanca"...

delia...chilotii ca chilotii...dar io am auzit de unele "gospodine" care calca si sosetele...palaria mea, eu abia calc alea care trebuie calcate...adik atunci cand efectiv arde, darami-te sa mai calc si sosete...la chilotei mai ales la copii cica e bine ca omoara eventule oua de viermisori...dar zau ca nu mai am timp de asemenea acte "eroism"...

Dupa cum vedeti nu suntem la Govora...mariuca inca tuseste, dar macar e o tuse cunoscuta nu chestia aia ciudata de parca era un caine ragusit...aerosolii cu adrenalina au facut repejor minuni, dar nu suficient de rapid ca sa si plecam la Govora...maia steptam un pic mai ales ca Raresu e chitit sa ma albeasca inainte de 35 de ani...
Nu mai departe de miercuri dupa-amiaza a sters-o in curte si si-a prins degetelul mic de la mana dreapta in usa metalia, langa balama...usa care se inchide ermetic...deci va zic ca in ora care a urmat am imbatranit 100 de ani...ii curgea sange de parca injunghiasem un porcsi cand i l-am bagat sub apa sa vad ce-i acolo am innebunit de-a dreptul...era franjuri, franjuri, franjuri...eram numai io cu ei acasa...in criza de plans nebun ca s-a nenorocit copilul, ca s-a mutilat, i-am bagat mana intr-o punga cu spanac congelat (nu radeti), am iesit in strada si noroc cu vecinii ca unii mi-au luat-o pe maria in grija, un alt vecin m-a luiat in masina si direct la Budimex...incercam sa ma opresc din plans ca sa se linisteasca si rares...dar cum puteam cand eu aveam in fata ochilor mereu imaginea degetelului franjuri....
Am avut mare noroc cu vecinul respectiv (nici macar nu-l cunoscusem pana atunci, dar l-au chemat alti vecini pt ca era clar ca eu sa conduc nu mai eram buna, plus ca ii tineam in permanenta mana in spanac - acum imi vine sa rad))...din fericire radiografia a aratat ca osul era intact, doar carnita era sfasiata...asa ca a urmat vreo 20 de minute de urlete timp in care i-a facut doctora "goblen" la degetel....si dupa 14 de antibiotic, la nici 5 zile el era deja iar pe antibiotic ca sa nu faca vreo infectie... si acum cand ma gandesc la prima imagine cu degetelul lui mi se face stomacul cat o nuca...
Vineri, in timp ce conduceam catre spital, sa ma duc cu bebeu la control (aporpo, se mentine caruciorul roz), cum a facut cum n-a facut si-a scos tot pansamentul, cu tona de fasa...a fost primul meu contact cu ce era acolo...dezolant...dar m-a fortat sa ma intaresc, sa ma opresc in prima farmacie si sa iau tot ce imi trebuia ca sa dezinfectez si sa repansez...acum am devenit experta in schimbat pansamente si bandajat manute cu bubite...
Dar va zic ca nervii mei sunt si ei franjuri...trece la mustata de operatie la urechi si acum asta...sper doar acum sa se refaca binisor degetelul si sa ii mai creasca unghiuta la loc...
Dupa cum vedeti ne "distraM' de n-avem aer...

ma duc sa mai scot o tura de muci verzi si sa mai bag o tura de aerosoli...
va pupez sia veti grija de voi...ca noi vedeti cum avem grija...

-------------------------------------------------------------------------------------------
catrinuta-mamicuta deMariuci, Raresuti si

Poz(n)e
si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze
www.mariasirares.blogspot.com/" target="_blank">ce mai citim
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Nici nu stiu cu ce sa incep, asa ca nu mai incep marea povestire azi. Sau...in noaptea asta. Sunt mult prea obosita sa mai zabovesc pe aici, dupa doua saptamani petrecute la munte (din care una doar cu fetele, fara ajutoare). Ieri am revenit acasa si nu este neaparat mai usor. Catrinuto jur ca meriti statuie!!!! Insa fetele sunt bine, nici nu mai tin minte de cand n-au mai avut guturai (sau muci, pe romaneste) si le-a plouat, au stat in frig, d-ra T. a baut apa de izvor din causul palmelor ei mici, a alergat, a transpirat (eu pe langa ea, carutul sora-sii ramanand in grija vreunui "om de bine"). D-ra T. are zeci de vanatai, una mai "eleganta" ca alta, a mai pus pe ea carnita dar tot n-am reusit sa-i scot din capsor fitzele si nazurile nenumarate. Uneori am senzatia ca se joaca cu nervii mei. Micuta este pufoasa si smechera, face tumbe si se taraste prin patut, ramane blocata in cate un colt, pe burtica si, aidoma unui gandacel, da din picioruse frenetic si plange ca sa fie salvata din pozitia aceea nasoala. O data intoarsa, o ia de la capat. Papa supita (crema direct), gangureste, rade si o iubeste la nebunie pe sora-sa (pe care o recunoaste dintr-o adunatura de 100 de copii).
Jur ca pic. Revin. Va pup si abia astept sa citesc si prima pagina Nu-mi vine sa cred ca am ajuns aici, mai ales ca noi mai purtam scutece noaptea (si le umplem zdravan). Om fi singurele????

Mergi la inceput