Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

cred ca e data conceptiei...

8+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

ET=embriotransfer

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

aaaaaaaa......daaaaaaaaaa!!!embriotransfer:)

9+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

miruna cred ca am mai economisi spatiu la lista

Doamne ai grija si de noi 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Eu incep sa-mi fac griji pt ca la mine pofta de mancare nu mai apare . Mananc te miri ce toata ziua, sper sa nu fie bebe afectat.

Ana 13+
Minunate sunt lucrurile tale Doamne!
Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Lorin multumesc din suflet esti o draguta si de mare ajutor pe aici se pare.
Da Symo, si mie mi-e teama ca ne face Boc vreo surpirza plafonata de-o sa ne capiem parintii cu crescutul plozilor sau umplem cresele cu copii. Eu sper sa nu fie asa...
Crisu am si eu aceeasi obsesie de cand am citit despre dia. Noroc ca eu merg maine la dr si o sa fac ca totul e bine, altfel innebuneam. I-am povestit sora-mi si mi-a zis ca noi suntem norocoase si ca la odiseea lor in prima luna aveau 4 nenorociri din astea pe saptamana, era foarte deprimant. Cum naiba sa se opreasca in evolutie si sa nu simti nimic??!! Mi se pare foarte crud!

11+
"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Ral_eli la sector 2 tr sa mergi undeva langa Foisor la registratura si te lamuresc ce acte iti trebuie. Prietena mea chiar a avut o pb, adica a nascut pe 25 oct si ar fi trebuit sa fie cel putin 01 nov si totusi i-au acceptat dosarul. Initial nu a bagat-o in seama si a doua oara cu o cafea si bomboane a facut ravagii. Asa ca...nu-ti face griji.
Important e sa tina Dumnezeu cu noi si sa apucam sa beneficiem de legea asta, ca tare mi-e teama, tinand cont de conjunctura economica!!!

Symo 14+


merci mult msymo
parca mai m-am linistit nitel. oricum indemnizatia care o iau e maxim 14 mil (un calcul brut facut de mine) dar orice leut conteaaza
o sa mai intreb in jur, poate gasesc o fata prietenoasa pe la sectorul 2

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Pai daca ne face Boc vreo surpriza ii dau foc . Eu mi-am marit salariul pe cartea de munca si bineinteles ca imi platesc singura cotizatiile, ca asa se poarta in Romania.La noi nu poti fi sigur de nimic..
Please trimiteti-mi si mie parolele pt mailul comun si pt picasa

Ana 13+
Minunate sunt lucrurile tale Doamne!
Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Sunset, ai votat am schimbat! Daca nimeni nu isi da cu parerea Avem cea mai lunga lista si stati ca vor urma numele bebeilor, data nasterii... trebuie sa economisim spatiu

Cat despre surprizele lui Boc , eu cotizez la stat 16% impozit pe care il baga in ceasuri de aur, 6% (sau cat este) la sanatate desi merg numai la privat, plus 10% extra catre o institutie de care trebuie sa apartin = 32%. Daca dl. Boc se trezeste sa imi faca vreo surpriza eu cu mana mea il strang de gat .

ma duc sa modific lista...

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

rala....sa ajute Dumnezeu sa fie bine!stau si ma gandesc.....eu abia in 1 iunie am urmatoarea programare la medic....o iau pe ulei!
am tot citit...toate care au avut sarcina oprita din evolutie au ramas cu simptomele clasice de sarcina(greturi,sani tensionati,pofte....etc)...plus ca daca nu ar fi existat echouri....cat timp ai sta cu bobo mort in burtica pana isi da cineva seama de acest lucru????

este horror!!!
vreau sa merg undeva sa imi fac un echo...

9+



Mergi la inceput