*LMA!*Puiuti de Randunici 2008 !! (406)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

LA MULTI ANI, IRINELOR!! Sa aveti parte numai de bucurii in viata!

Kya, multumim pentru capitol! Zic si eu ca omul care a trecut prin multe ... Intreab-o pe doctorita ce sa faci sa o "aperi" pe Zana de o posibila reinfestare (cum zicea Liana: Helmiflores, ulei de seminte de dovleac...). Mai ales ca va merge in colectivitate si acolo in primii ani sansele de a lua nu numai Giardia, dar si altele, sunt mari... Fiindca stii, alopatele ucid intrusii (si nu numai... sunt destul de toxice). Dar imunitatea se pare ca se capata in timp (cica ar exista totusi o imunitate pe care expunerea la paraziti o da, ca in timp unele organisme devin imune la Giardia care nu le mai gaseste "atragatoare" si nu mai ramane in ele) (asta mi-a zis matusa mea care este farmacista, si nu orice farmacista, ci una care a terminat cu 9 si ceva si a luat licenta cu 10 in Buc, pe vremea lu Ceasca... era aproape socata cand mi-a zis...).

---------------------------------------------------------------------
Un prieten este acela care se apropie cand intreaga lume se departeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Zozelici, abia astept sa intri si sa ne spui (si sper sa nu te trateze bebeliciul cu... partea dorsala!!).

---------------------------------------------------------------------
Un prieten este acela care se apropie cand intreaga lume se departeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Sanatate multa bolnaviorilor mici si mari

LA MULTI ANI, IRINUCILOR!!!

Zozelici, eu pariez pe LOZ, sa vii cu vesti bune



_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Nico deocamdata ne-a dat sa luam Flagyl sirop timp de 10 zile. Habar n-aveam ca uleiul de dovleac e bun la asa ceva. Dupa cum v-am povestit noi il mancam in salate , asa ca de acum o sa ii dau mai des (ce comoara aveam in casa si habar n-aveam - vezi Mimo? ) Si o sa incerc si Helmiflores, macar pentru imunitate, ca dupa ce incepe gradi, intr-adevar ma astept la multe


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Hai ca scriu ca sa fie mai clar: ati inteles ca nu este vorba despre o imunitate ca in cazul virozelor, da? De-asta suna si asa de... neasteptat! Am mai citit pe undeva ca unele organisme elimina singure parazitii intr-o luna sau asa ceva. Ia sa caut eu...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://www.medicinenet.com/giardia_lamblia/page4.htm#tocf Uite Kya ce scrie aici.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hello

multimesc de urare, sa dau si eu ceva de baut si de papat:



Cuscra, de abia astept sa vii cu culoarea caruciorului


Stela, Influcid eu i-am luat Antoniei pastile(nu stiu daca este si sirop)....sunt bunute la gust numai ca au o consistenta ca si aspirina atunci cand se topesc in gura....Antonia le mai scuipa, dar de obiciei cand este atenta la desene o pacalesc, in rest oscilo si homeogenbe ia fara probleme....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE IRINELOR!
Olgutza,sarumana,m-am lamurit pana la capat.Sanatate muuuulta si rapida si voua.Si chiar asa,eu as cere rapid un medical,ca nu o fi foc.
Cu Influcidul m-a lamurit draga Ariel ca se da 1 pe ora in faza acuta,reducand la 2 pe ora si ajungand la 1 la 5-6 ore cand e copilul mai ok.

Marina
Vecinik,sanatate si Zanei..am uitat..cred ca ai putea sa incepi si cu remediile naturiste deja..si eu am auzit ca dau rezultate.
Maria
Uleiul de dovleac se gaseste si la noi?
Zozehai cu loza.
tuturor

Tea cica a mancat,temper pare ca a mai scazut,la mana,macar stim ca nu e mai mare..acum doarme

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Ia priviti:http://www.magazin-naturist.ro/uleiuri-vegetale/ulei-de-dovleac-extra-virgin-(emi-presat-la-rece),-200-ml--1527

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Noua Influcidul ala nu ni l-a recomandat niciun doctor pana acum. Sunt chiar curioasa de ce, o sa ma documentez
La Multi Ani Irinelor, sanatate si fericire
Zoze, nu ne speria cu Marina. Mai stii tu ceva ce noi nu stim, fereasca Dumnezeu! Marina, sanatate multa si scrie daca te putem ajuta cumva. Eu sper sa nu fie nimic grav
Un pariu cu casa inchisa, se mai poate? E fetita
Stela, Olga multa sanatate fetelor ! tztztzz ce anotimp, ce porcarie de virusi
Kya bine ca stii ce are, acum de rezolvat se va rezolva sigur indiferent ce cale de tratament alegi. Pupam fetita , sa vezi ce se cuminteste ea cand nu o mai avea viermisori Iar despre greutate, nu cred ca-i cazul sa-ti faci griji. 12 kile zic eu ca-s destule, arata bine si alearga mult. Tu de cand te tii dupa ea te-ai injumatatit, cum ai vrea ea sa se ingrase?
Hai ca pe Gecko am lasat-o la urma special, sa-mi incapa toate astea :
M-am tavalit efectiv de ras la faza cu mucii neblenduiti, sa stii ca asta e adevarata explicatie
In rest, fiecare cu "piticul" lui.La mine e o gasca mare de pitici si tropaie incontinuu. Se aduna odata cu anii, cred
........
Raport de ieri , de azi: Copil mai intremat, papa aproape normal, mucii mai subtiri si mai putini, afara de neoprit.Ultima achizitie verbala este MANUUUU , care de fapt inseamna BA NU! dar datorita mucilor din nas iata ce a iesit
Mari e cobza, tabloul clinic e "un fals", originalul e la Dudu Familionul Dudesc inca se lupta sa nu pice, stranutam toti, ne mai dregem vocea, dar nu ne dam batuti

Va pup si va doresc multa sanatate si voie buna!



Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput