Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

fetele intrebarea vesnica: ce mai mancati?

Doamne ai grija si de noi 11+


snitel de curcan cu salata asortata (rosii, ceapa, castraveti si ardei gras)

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele.”

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam



Ma duc sa cercetez blogurile altora mai inspirati si va anunt

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 12+


chiar te rog .... aseara am mancat masline cu paine si branza....nu avem pofta de nimic dar trebuia sa bag ceva la "ghiozdanel"...apropo am pofta de masline verzi cu gogasar in ele

fetele ati inceput sa va dati cu crema pe burtica?

Doamne ai grija si de noi 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna pisicutelor,

V-am citit azi toata ziua, asa printre picaturi. Am plecat de la servici cam pe la 16, tocma atunci se gasira toti cu treaba.. In fine am plecat si asta e nu? Ca in curand ma cheama patucinu.

Citeam cu taberele-eu sunt de parere (deocamdata) ca ii voi lasa in tabara.Sa invete sa fie independenti, nu legati de fusta mamicii..Acum sa vedem ce parere voi avea cand vin pe lumea asta. Nimic nu e definitiv pan la urma, nu e asa?

sunset_zuzi io azi am papat branza Fagaras cu rosii cherry, ridichi si castraveti. Muaama cat de bun. Cred ca organismul cere calciu pt ca m-am dus sa mai imi cumpar una! Pe care am ras-o evident.

Ce e aia kafta ca sunt curioasa?

sugubina +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Intrebare intrebatoare: ati inceput sa va uitati dupa carut?
Haideti sa facem schimb de experienta, cine ce a auzit ca e bun, cine ce a vazut prin magazine? Fetele la al 2, 3-lea copil, ce experiente aveti?

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele.”

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Iar vorbiti de mancare .....
Ma duc sa-mi iau ceva sa mananc in pat cu laptopul pe picioare si sa va citesc in continuare
Eu raman deocamdata la meniul de ieri, piure cu carnita
gatesc mai tarziu pentru sot

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Doura, te invidiez pentru mancare.

Sunset am hotarat: paste cu mazare, bacon si smantana pentru azi si piept de pui nu stiu cum, trebuie sa meditez pentru maine.

Celesta eu m-am uitat deja Nu cred ca o sa cumpar landou sau o sa cumpar 3 in 1. Este oribil, greoi, si inutil. Alex la 5 luni statea in carut sport. In rest mai am o cerinta, sa fie usor si sa aiba 3 roti Cand va veni vremea o sa testez. A si mai vreau baby wrap

Voi sunteti tentate sa folositi baby wrap la bebei?




MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui celesta

Intrebare intrebatoare: ati inceput sa va uitati dupa carut?
Haideti sa facem schimb de experienta, cine ce a auzit ca e bun, cine ce a vazut prin magazine? Fetele la al 2, 3-lea copil, ce experiente aveti?

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele.”

13+

eu vroiam anul trecut sa-i iau fetei mele de la Hauck www.amazon.co.uk/gp/product/B0017UW9X8?ie=UTF8&tag=shopwiki-uk-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=6738" target="_blank">asta sau www.amazon.co.uk/Shopper-Travel-System-Set-Spring/dp/B001H30QJY/ref=pd_sim_sbs_by_3" target="_blank">asta...fetele de anul trecut majoritatea au luat de la hauck sau graco



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:



am uitat, carutul vreau sa fie uni, negru/beige/gri

pitici pe creier nu gluma...la Alex am avut colorat si ma plicitisisem...

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

eu vreau din ala 3 in 1..cu scoica de masina(eu nu am de gand sa tin copilul in brate in fata..no waaaaaaaaaaay..numai in spate ancoraqt cu centura de siguranta..)..apoi de carut am nevoie cand ma plimb si pe la magazine...si geanta de carut normal in care pui chestii pt bb....wrap nu am de gand sa iau



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Voi sunteti tentate sa folositi baby wrap la bebei?



MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 12+


am vazut zilele trecute pe strada o tipa cu asa ceva...arata haios si cred ca este si ff util...pt ca bebe o simte aproape pe mamica lui

Doamne ai grija si de noi 11+

Mergi la inceput