Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (386)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Bine v-am regasit, fete dragi!


Noi am petrecut minunat in weekend, am fost la Deva, la gratare, Sofi si Sara au stat doar in curte, ne-am si bronzat putin, Sara a demarat operatiunea Julirea Genunchilor, dar curajoasa cum e, desigur ca nu a plans deloc.Sofi a uimit pe toata lumea cu incredibila ei cumintenie.

Ieri a fost o zi de vis, ne-am vazut cuscrii si ginereii, mai rar asa familie frumoasa. Cuscra e frumoasa si supla si asa de relaxata, Radu-taticul ideal si cred ca si sotul ideal, despre baieti ce sa spun, nu am cuvinte. Micha e sarmant si fermecator cum il stiti, Alex e asa vesel si voinic ca m-a dat gata. Copiii s-au jucat tare frumos, spre marea noastra satisfactie, isr noi am reusit sa epuizam cam 10% din povesti. Tare scurte mi se par intalnirile cu voi, dragii nostri!

Azi ne-am inscris si noi la gradi si amprimit asigurari ca va avea Sara loc.Una peste alta, sunt din ce in ce mai incantata de gradinita si conditiile de acolo, mai ales dupa ce am vorbit azi mai pe indelete cu directoarea, am ramas placut surprinsa ce viziuni inovatoare are. Gradinita arata foarte bine, impecabil de curata, mobiler nou, sali mari, aerisite, meniu f ok, curte imensa cu verdeata si loc de joaca. Singura temere e educatoarea, nu am putut sa o cunosc, inca nu s-a stabilit si numarul de copii din grupa. Mare avantaj e insa ca e extrem de aproape de casa si e intr-o zona ferita de aglomeratie si praf. Tare ma incanta linistea, verdeata si lumina de acolo.

Erina, minunat ca ati gasit tinute pe placul vostru. Am stabilit si noi in sfarsit data botezului, 22 mai!

Teo[:D], 5, 850 kg era, evidentLa ultima cantarire , 6,050kg, Sunt asa mandra de alaptatul nostru exclusiv!

Bernix, sa va fi de bine iesirea, cat despre Ana, ce fetita cuminte si dulce aveti voi

Luy, ma inscriu si eu in randul parintilor disperati de nemancatul copiilor! Uneori, jur ca imi vine sa o iau razna, azi, spre exemplu nu a mancat aproape nimic, desi a stat afara vreo 4 ore si parca vad ca se trezeste si tot nu ii e foameDar la KFK infuleca orice. Ce sa zic, am ajuns la 12,5 kg, de vreun an stationam la 12 kg. Dar cand ma gandesc ca asa am fost si eu si C...


Spre exemplificare:
http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1




Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Imi este enorm de dor de ea, imi lipseste atat de mult, si nu stiu daca asta e solutia cea mai buna pentru ea.....eu o doresc aici dar stiu ca acolo ii e bine si in primul rand sanatoasa.....voi merge in fiecare vineri sa o vad, plange la telefon cand ma aude si atunci cand suna telefonul spune ; nu mami, soacra-mea ii spune ca nu e mami la telefon ci e o tanti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Cam ata despre noi.....
Gabriela, ptiu, ptiu ce fetite scumpicele ai, iar tu arati.....asa cum imi doresc si io sa arat.faina si fericita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Mai, ma terminati cu sumele astea. Mi se pare mai mult decit exagerat sa dau cu sutele de euro.
Erina, ma faci sa rid. Sa-ti spun ca am incercat aseara sa-i iau o sepcuta lui Vlad 54 si nu ii venea???? 50 cred ca avea la 1 an si jumatate. a fost capos de la nastere.

anca, mami de Vladut... 06.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Va salutam si noi!!! Tot mai vorbareti si mai cumintei!! Sunt tare mandra de iubirea mea!!
Va pupam pe toate si ne bucuram ca sunteti bine!
Saptamana viitoare ne ducem si noi la inscriere la gradi. Sper sa avem noroc. Eu nu dau nimik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Claudia, te cred si te inteleg ca ti se rupe sufletul

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ah, ce pozici frumoase am vazut acolo, dar cam putine, Gabriela ! ( Stii ca te invidiez pt intalnire, da ? )
Superbe fetitele tale motzate, l-am vazut si pe ginerelul tau mai mare harnic si priceput, pe-a lui mama infloritoare si ursuletul junior dormitand... Si tu si tati... radiati...

Erina, bravo pentru plimbarea in 3 incheiata cu sesiune de shopping ! De-acum prinzi curaj sa iesi mai des cu ei, nu-i asa ?
Multumesc pt ganduri si sfaturi - am sa vorbesc cu dr Mariei despre eventuale stimulente ale poftei de mancare. Oricum noi trebuie sa refacem analiza aceea pt celiachie, era programata saptamana trecuta, exact cand s-a imbolnavit . Asa ca acum asteptam sa-si revina deplin si apoi o sa facem si analizele. Doamne ajuta sa iasa bine !

Succes tuturor mamicilor de viitori gradinari ! Sa gasiti loc la gradinita pe care v-o doriti !

Andreea, te asteptam cu vesti proaspete despre fratiorul lui Vladi, cum a fost azi la vizionare ? Ce-a zis Vladi ?

claudia, imi pare tare rau ca esti despartita de Teo. Uneori o mama trebuie sa faca sacrificii mari pentru sanatatea copilului, of... Fii tare, gandeste-te ca este spre binele ei... In timp probabil ca se va obisnui cu lipsa ta... Si daca nu si nu o iei inapoi dupa ce-si revine putin...
Suntem aici si te sustinem

Cecilia, multumesc de intrebare, suntem mai bine. Maria mai tuseste putin, se reface, e clar. Saptamana viitoare merge din nou la gradi sau cu mine in delegatie la Constanta
Eu sunt fericita ca nu-mi mai curge nasul, ieri parca aveam un robinet, azi nu mai am nimic . In schimb a racit soacra mea, sper sa nu ia iar Maria ( desi teoretic de la ea a luat raceala bunica ).
Abia astept sa iesim si noi afara, in sfarsit...

Va pup, ma duc spre casa. Poate mai intru diseara, daca imi da voie Maria .


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Luy, pozele mele sunt asa de incalzire...stai sa vezi ce surprize ne pregateste Radu, cand am vazut ce echipament profesional a desfasurat, m-am ascuns cu aparat cu tot
Multumim de complimenteMa tot uit la semnatura ta si nu-mi vine sa cred ce mare burtica ai tu acolo

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello, pupici !
am sosit si noi, azi-noapte. am dormit 3 ore si apoi la job...planurile initiale le-am schimbat, din cauza distantei prea mari pentru asa timp scurt. Si bine am facut. am avut placuta surpriza sa mearga si mama-soacra, asa ca am avut si eu parte de program de somn dupa necesitati, am venit mai relaxati si mai bogati sufleteste(doar sufleteste )
Adi, o minune de copil, perfect adaptabil la orice si vesel non-stop.
sper maine saamjuma de ora libera sava detaliez,pana atunci va las cateva www.flickr.com/photos/22410163@N08/4578458181/in/set-72157623992309206/" target="_blank"> poze




............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

hello, pupici !
am sosit si noi, azi-noapte. am dormit 3 ore si apoi la job...planurile initiale le-am schimbat, din cauza distantei prea mari pentru asa timp scurt. Si bine am facut. am avut placuta surpriza sa mearga si mama-soacra, asa ca am avut si eu parte de program de somn dupa necesitati, am venit mai relaxati si mai bogati sufleteste(doar sufleteste )
Adi, o minune de copil, perfect adaptabil la orice si vesel non-stop.
sper maine saamjuma de ora libera sava detaliez,pana atunci va las cateva www.flickr.com/photos/22410163@N08/4578458181/in/set-72157623992309206/" target="_blank"> poze




............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )





Chiar ca o minune de copil!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput