Sezatoarea canadiana (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Nelia la multi ani Tudorei! Sa fie sanatoasa, sa-i aduca viata tot ce-i mai bun!! Si eu am un Tauras naravas, joi a fost ziua lui si de-atunci tot o tinem intr-o petrecere, ieri am terminat abia, .
Ai niste copilasi frumosi si dulci, o placere sa-i privesti. Si pentru topicul de la cabinetul psi, , jos palaria, imi merg la suflet mesajele tale, sunt ca un balsam. N-am timp sa-l termin, sunt abia la capitolul 2, mai citesc din cand in cand, sper sa ajung pana la capat. Nici nu vreau sa-l citesc in graba ca sunt atatea chestii de retinut si de invatat de-acolo incat il savurez asa cate putin in fiecare zi.

Zavalita drum bun! Sa ajungi cu bine, sa ne vedem cu bine aici!

Mamaana cati ani au fetele tale? pe-al meu nu reusesc nici pace sa-l fac sa scuipe. Nici nu prea il spal pe dinti pentru ca vrea sa manance tot tubul de pasta cum ii dau putin. E pasta din aia care poate fi mancata, insa nici chiar cu tubul.


Alina bine ai venit la sezatoare!

Intallnire in parc eu as vrea insa o sa venim la urmatoarea, pana in 20 mai sunt ai mei la mine, week-endurile sunt toate planificate.
Intlanirea SATC - pot vineri sau sambata.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Mamaana cati ani au fetele tale? pe-al meu nu reusesc nici pace sa-l fac sa scuipe. Nici nu prea il spal pe dinti pentru ca vrea sa manance tot tubul de pasta cum ii dau putin. E pasta din aia care poate fi mancata, insa nici chiar cu tubul.



Mami de pitic Patrick (29.04.2008)




fetele mele au facut ieri 3 ani jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

LMA Tudora!
Nelia am admirat fetite si flacau frumosi frumosi. Si mari
Si trebuie sa zic LMA si celor pe care i-am ratat de acu o sapt doua
Eu sunt in suferinte de frumusete Cred ca am cam ajuns la limita, de fapt cam e marimea care vreau, dar pt asta ar tb sa mai cresc o tura, si dupa cum doare dupa ultima nu stiu cum sa procedez
Noroc cu tantea cu acele ca ma mai indreapta ca altfel...
Mona, felicitari si bine ca ai mai trecut pe la noi.
Oana iote ce bine cu magazinele asteaSi noi cam facem toate cumparaturile in state mai nou, ca au mai multe organice si iesi mai convenabil.
Parca aici e de groaza in ultimul timp. Nu stiu unde a cumparat anca ca eu ies cu cate o sacosica cu un lucru doua (mancare ma refer nu diamonds) si gata 50.
In rest nimica nou, ma alearga ast mic de nu ma vaz. Acusi imi fac de cap in somnul de dupa amiazaPana nu vine sa inchida calc.Ar tb sa ma mut sa scriu la mamici acolo, ca numai ma vait de bbei

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri

Eu sunt in suferinte de frumusete Cred ca am cam ajuns la limita, de fapt cam e marimea care vreau, dar pt asta ar tb sa mai cresc o tura, si dupa cum doare dupa ultima nu stiu cum sa procedez
Noroc cu tantea cu acele ca ma mai indreapta ca altfel...

Numai bine tuturor


Zi mai pe romaneste ca sa inteleg si yo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Sorry delphin, dar nu prea vreau sa explic in public. trimit pm

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Nelia la multi ani fericiti Tudorei! Am vazut-o in poze, ce-a crescut si ce frumoasa e! De fapt, toti trei sint niste scumpi!

Daiopri tinem pumnii sa fie bine!

Ce de-a sarbatoriti zilele astea! Stiu ca trebuie sa urmeze si Antonia in curind, asa-i Oana?

Azi dimineata am decis ca trebuie sa parchez masina mai departe de gara, sa merg si eu pe jos un pic. M-a plouat de m-a rupt, aveam pantalonii uzi pina la genunchi cind m-am urcat in tren. Azi m-a gasit sa fac miscare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Simi, da, in curind este si rindul nostru, cam in 2 saptamini ...Ne pregatim de zor

Pentru mamele cu copilasi sub 2 ani, un articol de citit (efectul nefast al TV la copiii mici):
http://www.cyberpresse.ca/vivre/sante/enfants/201005/03/01-4276710-la-television-plus-nefaste-que-prevu.php

Si pentru amatorii de activitati in aer liber: Festival Plain Air et voyage (la Montreal si Quebec).Sint multe activitati gratuite pentru adulti si pentru copii, probabil ca va fii multa lume, dar nu se stie niciodata.
http://www.espaces.qc.ca/plein_air/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Nelia, la multi ani ptr Tudora.Am vizionat si eu pozele, e domnisoara in toata regula. Cu parul lung negru si ochii asa expresivi parca doar se uita la tine si intelegi ce vrea. Asa e?

Mamaana, la multi ani si ptr fetele tale. Le-ati sarbatorit sau nu? Ceva poze vedem si noi?

Am si eu un taur in casa, asa mai batrinel, deja a "inaugurat" ochelarii de citit de vreo 2 saptamini. E asa haios cu ei pe nas la citit ziarul Eu inca ma tin bine, citesc cu usurinta si ziarul si ... etichetele de la medicamente

Daiopri pm lui Delphnin il poti trimite si pe adresa mea? Mie mi-a fost nu stiu cum sa te intreb

zavalita
, drum bun si acomodare usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui simi

Azi dimineata am decis ca trebuie sa parchez masina mai departe de gara, sa merg si eu pe jos un pic. M-a plouat de m-a rupt, aveam pantalonii uzi pina la genunchi cind m-am urcat in tren. Azi m-a gasit sa fac miscare!



Bine dispusa pe azi, trebuia sa intru mai devreme! :))) Te si vad! Noi n-avem un club de gym, ceva, la jumatea drumului? Ca amu' as putea sa trimit Infanta cu partea masculina a fameliei in parc si sa-mi vad de-ale mele...

Re: intilnire, ok pt. Centeniall - not sure doi de l... Intilnirea cu SATC, voi mergeti cind mergeti, daca pot sa vin dupa, oi veni. Complicat, m-am cam avintat, inca e mai safe sa o culc eu pe Dinsa...

Gata, ca s-a suparat ep tot neamul!

Nelia, sa-ti traiasca Tudora!!!!!!
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Mamaana, sa-ti traiasca frumoasele !


Dana, ma intrebam daca ati plecat cumva in vacanta deja, iti trimit un pm.

vin si eu cu odrasla in parc in DDO, sper. Ionela, nu te putem lua de undeva de la o statie de autobuz/metrou?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput