LMA Novus! Ghiocei de martie-aprilie 2009 !! *202*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ce frumosi sunt si bebelusii, pardon copilasii estici! Numai fetite elegante si baietei trendy: Maria tare e frumoasa
(dar asta se stie deja) si o imbraca mami a ei in niste tinute; cred ca fetita cu palarioara mov, frumoasa foc si ea, si baietelul serios care o insotea erau gemenii Iucai ( sper sa nu ma insel); Rares cand sobru, cand suparat de-a binelea e de neconfundat ( si ce bine-i sta lui cu portocaliu!), Gabriel a crescuuut, e un baietel in toata firea, iar mami a lui e o graviduta tare in forma. Ma insel eu sau baiatul cu cei mai frumosi ochi albastri n-a fost la intalnire?...ca m-am chiorat eu pe-acolo, dar nu mi-am dat seama...si mult mi-as fi dorit sa-l revad!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Kuku bau.

Io-s foaaarte fericita, am mers la scoala pentru o (noua) intalnire cu atasat cultural la ambasada franceza, inspectori de franceza etc- in fine, ideea era sa va zic ca m-am imbracat asa incat sa se vada cat am slabit (si sa va zic drept, tot slabesc intr-una), in niste jeansi albi si o bluza fara maneci si am cules plina de satisfactiune exclamari/ priviri shocate etc, hehe, is mandra ca un paun! Cea mai mare satisfactie am avut-o din cauza unei colege, care dupa ce am nascut (ea era atunci gravida, a nascut cam la 3 luni dupa mine) i-a spus "cu mila" unei colege (care normal ca mi-a dat raportu':))):"vaaai, saraca, ce multa a ramas dupa ce a nascut...".Ei na, acum "multa" era ea, tot grasana si shocata ca eu ce am putut face de-am ramas jumate, ca-s mai slaba ca inainte blabla. Da, stiu, sunt cam "vain", dar cum sa nu fiu mandra de mine cand imi amintesc de vara trecuta?! Vara trecuta am purtat 2 (doua) fuste de-alea "pe elastic" ca altceva nu ma incapea; pantalonii care-mi erau largi bine inainte de sarcina atunci nu urcau mai sus de genunchi; in picioare alternam 2 perechi de balerini pe care le facusem shalupe din luna a 8 a...si totusi mi se parea ca-s ok, ca nu-s prea "multa" dupa nastere:)))
Acum ca tot slabesc is tot mai carcotasha, am impresia ca tot rotofeie-s si ca "se poate mai bine", noroc cu reactiile oamenilor ca-mi confirma ca m-am schimbat totusi muuult...si cu hainele, sa va zic drept parca mi-s mai largi hainele decat inainte sa raman insarcinata...atata ca tzatzanele mi-s tot cam mari, dupa gustu' meu:))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever


Las' ca-i bine sa fii si vain cateodata, cand ai si motive, or tu ai din plin!

Azi scriu ca o analfabeta, ca mi-a rezolvat copilul asta tastatura!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

Floric- stai mama linistita, nu merita sa te enervezi, fiecare copil are ritmul lui de crestere, stii vb aceea "cei din urma vor fi cei dintai" .Am vazut pozele, sunt foarte frumoase, Rares e un scump un poza cu fetita lui Iuca cand plage.....sunt faine si imi pare tare rau ca nu am reusit sa ajung si eu dar promit ca data viitoare sa vin.Andy s-a trezit la 18, am alergat cu lingura dupa el 30 min sa manance, nemancat de dimineatza...si nu am mai reusit sa aj...era deja taziu.va pupic
Noi suntem bine, obraznicuti dar suntem ok, sper sa ne treaca si ochisorii..facem alergie si nu stiu la ce..i se inrosesc ochii..la praf posibil..tre sa-i fac testele, stam cu "tobradex-ul" dupa noi.

poze andy
http://picasaweb.google.com/stamate32/Bebelica?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

http://picasaweb.google.com/stamate32/Andy2010?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am citit, am bagat la cap... Pisigri, sa stii ca si eu l-am fortat un pic pe al meu la inceputul diversificarii, regret acum, desi nah, nefiind alaptat a acceptat mancarea mult mai bine. Acum suntem in faza in care tre' sa ascund mancarea de el ca rade tot . Deeeci... rabdare, va veni si vremea voastra!

Ilinca, felicitari. Bun si vainul ala. Las ca si mie mi-au zis la fel la serviciu si acum am scazut sub 50

Vazut poze cu Ariana&Andrei, copiii astia au asa niste zambete... sa-ti insenineze zilele. Vad acum si intalnirea estica si o sterg, ca azi am comis-o. M-am luat de sotz ca a lasat baiatul kkcit si s-a iritat si ai am patit-o eu. S-a kkt in parc, nu stiu cand, ca al meu dispare cand nu te astepti, si acum iar are kur de maimuta... si taman pe la oute e iritat mai tare...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Am fost si noi la vaccin, sper sa fim ok. Am primit si un telefon de incurajare de la MIHAELA si MARIA, asa ca nu am avut motive sa ne temem.
Acum doarme Ana de la 13.10, nici de mancat nu a mancat, era rupta, ca dupa vaccin am fost un pic in Cismigiu si pe urma am trecut pe la mama pe la serviciu, unde au coborat niste colegi sa o vada. In masina am tinut-o de vorba, i-am cantat, am gadilat-o asa, cu o mana, la stop, totul cat sa nu adoarma

Am vazut pozele de la intalnirea estica. F tari toti copilasii, iar Rares ma termina cu privirea aia smechera, parca zice "ia mai lasati-ma in pace cu cerintele voastre. Care-i graba?" Pe bune, cand il vad pe Rares si o aud pe Floric, ma gandesc la Ana si ma buseste rasul.
FLORIC, lasa mama binevoitorii in pace. Si pe mine ma luase una azi in parc "e mica nu? abia are un an. se vede, ca merge greu, mai ales ca e si grasuta". Puteam sa ii zic ca are 1 an, 2 luni si o saptamana, ca nu merge greu, ci normal pt un copil care merge abia de 2 saptamani si tocmai am fost la pediatru care ne-a confirmat ca nu e grasuta, ci perfect normala. Dar nu mi-am batut gura, am preferat sa ii dau un raspuns scurt si la obiect si sa iau copilul din vizorul ei.

Asa ca nu pune la suflet. Eu prevad ca Raru isi da drumul la mers zilele astea, asculta la baba de n-o fi asa

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

A, si inca una. Ieri am trecut pe la socrii, unde isi fac casa. Acolo stau si surorile soacrei si nepotii ei de la sora mare (in case alaturate). Astia sunt o familie tare absurda, si-au crescut copilul numai cu nu e voie. Nu a avut voie sa se joace ca transpira sau se murdareste, vara la 40 de grade statea musai cu ceva pe cap ca e curent, mereu avea vestuta pe el ca e sensibil, inghetata nu ca face rosu in gat, i-au luat calculator de la 3 ani si il tineau cu mileu pe el, sa aiba baiatu cand s-o duce la scoala, etc. V-ati dat seama de gen. Saracul copil e in clasa a V-a si nu vorbeste corect, pt. ca niciodata nu a fost lasat sa vorbeasca, are ochelari, e grasut pt ca nu a facut vreodata miscare si plin de complexe, e un copil sacrificat ce mai...
Ieri Ana dormea in masina si o vad astia doi. Primul lucru a fost "a, doarme cu gura deschisa, sigur are polipi", dupa care a urmat o lunga serie de invataminte docte despre polipil raceli, cat sunt de sensibili copiii, etc.. Sa nu mai zic ca bunica (sora mare a soacra-mii) face apoplexie de fiecare data cand o vede pe Ana cum e imbracata (sau dezbracata in opinia ei). Cand era mica si o tineam cu capul descoperit pe vreme ca asta de acum aduce repede cate un prosop din casa sa o inveleasca. Dar eu deja nu ii mai bag in seama, ma imunizez, tac si gata. Oricum, nu ii schimb cu nimic daca imi bat gura.

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Am vazut pozele cu Andy. Delicios. Iar despre INNA, call me crazy, dar mie mi se pare ca seamana f bine cu ELA. Voi ce ziceti? Mai fetelor, voi sunteti surori si faceti aicea diversiune!

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Azi vreau sa scriu o pagina numai eu

Am fost ieri cu nasii la gratar, undeva pe langa Manastirea Caldarusani. A fost super! Ana a stat la bulanasele goale (nu ma asteptam sa fie asa cald si nu m-am dotata cu haine corespunzatoare, noroc ca aruncasem acolo un body cu mancea scurta si numai in el ma tinut-o), a alergat prin iarba, s-a dat in leagan si...a baut bere fara alcool. A dat de sticla lu taica'su si pana sa apucam noi sa o luam pac, a dus-o la gura si i-a placut maxim. Noroc ca era fara alcool. Mi-a fost cam teama sa nu aiba ceva de la ea, dar a fost ok. Asa ca s-a diversificat fata mea tare de tot nu? Maine poimaine vinde din casa pe bautura

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

L-am vazut si eu pe Andy: simpatic foc! Si cu ocazia asta l-am revazut pe frumuselul Drg, care se face tot mai expresiv! Am constatat ca domnia sa detinea si una bucata buba pe barbie..uf!. sa treaca repede!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput