MONTIGNAC (138) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

No, sa zic si eu... 49,6... Sunt la 600g de target Asta ca sa nu ma mai certe Puisorul.

Ieri m-am intalnit cu prietena care m-a "convertit" la Monti si ne-am abatut amandoua cu cate o inghetata. Azi am bagat un meniu conform, ca in vreo 10 zile sper sa facem rubrica "montignace finaliste"

md. branzeturi (3-4 feluri)
p. paine cu magiun
c. ciorba de peste si cred ca o salata.
g. cioco 70%

Mai astept rapoarte si maine si, daca piticului ii trec mucii si kurul de maimutza, fac modificarile.

Aflandu-ma la greutatea asta, ia ziceti, la cine scot ??

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Puisorule, de mai multa vreme vreau sa te intreb. Ce ai tu cu caloriile? Cred ca daca ai tine un Monti mai strict ai da jos si restul. Si eu am stagnat si apoi am dat jos cu cateva zile de atentie.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ziua buna!
m-am cantarit si eu azi si am 70.4 kg. cuminte am fost, nu am mancat prostioare, cu toate ca vineri era sa mor de pofta de pizza "d-aia rea" si sambata dupa o inghetata. noroc ca la mine poftele vin repede, puhoaie si trec repede. daca nu am "dusmanii" in casa, rezist. insa acum am cam pus ochii pe ciocolata fiica-mii, bine ca e amaruie si aia (ciocolata )...
spre deosebire de prima data cand am tinut monti si savuram orice bucatica de cioco amaruie, acum imi sta in gat! brrrr. nu o mai sufar deloc, insa cand urla ceva in mine dupa dulce, bag o amareala d-aia si imi trece

azi am mancat:
dimineata: un iaurt
gustare: o portocala
pranz: salata de fasole verde cu usturoi si maioneza
seara: nu stiu inca....imi face cu ochiul rau salata orientala cu care se lauda mama c-a facut-o, insa, sper sa rezist si sa mananc niste ciuperci.


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Moni, eu am cu caloriile ca m-au ajutat sa scap de cateva kg dupa o perioada lunga de stationare. E drept ca faceam si sport in perioada aia. Si daca nu mai ai mult de slabit merge tot mai greu cu monti oricat de strict l-ai tine. A fost singura metoda prin care am redus portiile deci eu zic ca nu e asa de condamnat pe o perioada limitata de timp.

Felicitari pt apropierea de target

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Monvas, felicitari pentru apropierea de target.

Eu nu pot sa raportez pentru ca nu-mi merge cantarul. Al meu zice ca mi-l repara saptamana asta , da eu nu-l cred.

Meniul de azi: Md branza cu rosii si 2 oua
P sarmale cu carne fara orez; n-au iesit rele, cred ca data viitoare fac pentru toti asa.
C salata de spanac , leurda si iaurt.

Maine iar am o zi grea, e ziua prietenei mele.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ariel

---------------------------------------------------------
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni... dar de ce sa risti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Somleac, te-am intrebat de munci pt ca mai nou si eu visez la 4 copii (inainte sa-l am pe asta micu' visam la 2 acum...) si ma gandeam ca mi-ar fi imposibil sa ma intorc la munci: sa platesc gradi si bona, pe cineva care sa-i ia pe cei mari de la gradi/scoala... nu cred ca as castiga in veci la munca suficient cat sa acopar cheltuielile persoanei/-lor care s-ar ocupa de pitici in lipsa mea.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

monn trece-ma si pe mine te rog in lista cu 73

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexmar spune:

'Neata dragutelor,
Mai tarziu, dar mai bine decat niciodata. Puisorule, trece-ma si pe mine in tabel cu 69,700

Azi sunt imbracata intr-o pereche de pantaloni pe care nu i-am mai purtat dinainte muuuult de a doua sarcina. Deci am toate motivele sa fiu happy

Noi am fost la munte intr-o mini vacanta. Dar m-am tinut super tare. De 1 mai numai gratar (carne si legume) cu salata, duminica mancare de praz si masline cu muuuulta satala, ieri pizza cu legume si am facut iar fursecuri cu cioco (se fac f usor si sunt bune). Si sa mai spun ca duminica am fost la ziua fetitei verisorului meu si dupa ce m-am uitat luuun la tort tortul si mai lung la mine am spus ca ar fi pacat sa stric pentru o gurita de tort si o placere de maxim 1 minut.
Azi mananc fructe - capsuni, ananas crud, mango si pepene galben.

O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexmar

'Neata dragutelor,
Mai tarziu, dar mai bine decat niciodata. Puisorule, trece-ma si pe mine in tabel cu 69,700


monn e responsabila..ca la nebuni e aci...fiecare se plange cui il asculta

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput