MONTIGNAC (138) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Brindusik, dar nu ma abtin de la fructe... dar diferenta aia nu o pot tine! Oricum, ma astept sa ma dati afara din club fiindca saptamana asta am comis-o rau, mai ales in week-end!! Am facut tort nemonti si am mancat, am facut... dar mai bine nu mai spun, ca deja mi-e jena... Asa ca maine voi raporta sigur o crestere! Si perioada aia din luna ma ajuta enorm...

De-ar merge si la mine asta cu vanitatea... of, si ce fain aratam la 59 de kg... Vai de mine...

Sanatate tuturor bolnaviorilor! Si ai mei sunt muciosi, Matei inca si tuseste... ma duc marti cu ei la medic, sa vad si ce au...

Sa aveti o saptamana Monti de la cap la coada!!! Asa cum imi doresc si mie!

---------------------------------------------------------
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni... dar de ce sa risti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Hai la raport...incep eu cu rusinea...70.6kg.Nu sport, nu dieta ...ce sa urmeze?!

O saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

melany ..operatia estetica mai ramane

io azi nu dau raport..ca am uitat sa ma cantaresc,desi mai bien ca am uitat...in vichend..dezmat si la mine

meniu azi:
MD:icre cu 2 felii de paine de tarate
G1:cana de lapte0% cu cacao si fructoza
G2:porto sau mar nu m-am hotarat inca
P:salata verde cu gratar
G3:cioco neagra si inca un fruct
C: cred ca bors de zazavat

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!
la raport? 62,5 kg. Am recuperat si sper sa mai recuperez si azi.Si sper ca s-a terminat cu sarbatorile astea culinare, ca nu le mai suport! imi strica planurile.
Am inceput sa intru in hainele dinainte de sarcina! si ma simt tare bine doamne ajuta!

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Brindusik, dar nu ma abtin de la fructe... dar diferenta aia nu o pot tine! Oricum, ma astept sa ma dati afara din club fiindca saptamana asta am comis-o rau, mai ales in week-end!! Am facut tort nemonti si am mancat, am facut... dar mai bine nu mai spun, ca deja mi-e jena... Asa ca maine voi raporta sigur o crestere! Si perioada aia din luna ma ajuta enorm...

De-ar merge si la mine asta cu vanitatea... of, si ce fain aratam la 59 de kg... Vai de mine...

Sanatate tuturor bolnaviorilor! Si ai mei sunt muciosi, Matei inca si tuseste... ma duc marti cu ei la medic, sa vad si ce au...

Sa aveti o saptamana Monti de la cap la coada!!! Asa cum imi doresc si mie!

---------------------------------------------------------
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni... dar de ce sa risti?

Nicoleta , nu te da nimeni afara, stai linistita. toate avem faze de-astea, important e sa nu renunti

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Nicoleta,cum sa te dam mey afara?Pai daca era vorba d'asa,eu aveam interzis de mult p'aci,la cate abateri am mereu

Ieri,ca si voi,m-am destrabalatam mancat piure cu carnaciori fripti si salata verde la pranz si aseara am facut pizza,am mancat 2 felii babaneasa ca azi,severitate nene!
iaurt c-o felie de paine
supa de legume
piept de pui la gratar
sarmale in frunza de vita

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag
Ieri,ca si voi,m-am destrabalatam mancat piure cu carnaciori fripti si salata verde la pranz si aseara am facut pizza,am mancat 2 felii babaneasa ca azi,severitate nene!


mey ...dar de ce nu faci blat monti?..io fac unu din 3 oo, 4linguri faina de naut si 4 de tarate, pun si putina drojdie pe care o dizolv intr-o canita de apa(de aci ma hotarasc daca sa mai pun tarate sau nu)..mai pun si o lingura de ulei de masline..trebe sa iasa ashea ca aluatul de chec...au mancat si nemontignaci si nici nu au facut diferenta..iese subtire blatul
nu se prinde de tava de la cuptor tapetata de obice cu ulei si faina integrala

asta e prinzu meu la munca de obicei

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Vin si eu sa raportez stationare adica 52.6 kg. Dar sunt multumita mai ales ca acum vreo saptamana o luase cantarul spre 54.

Mai fetelor nu stiu cum se face ca mai mult raportam abateri decat meniuri conforme . Haideti sa ne luam inima in dinti si sa ne tinem de treaba ca acusi vine vara peste suncile noastre .

Nicoleta, imi plac motto-urile tale de mor. Am vrut sa iti zic mai demult dar am tot uitat. Pai gandeste-te ce haine frumoase ai putea purta la 59 de kg si cat de bine ti-ar sta asa silueta si sexi

Somleac, nici eu nu as face fata sa gatesc pe doua fronturi. Hai sa mai vin cu ceva idei poate le plac mofturosilor tai: mancare de mazare cu ochiuri,mancare de linte, spaghete cu sos de carne( pt tine de ciuperci), mancare de pui cu naut, ciorba de perisoare( perisoarele fara orez), gratare de orice carne cu cartofi sau pilaf( pt tine cu legume), supa crema de linte, supa crema de conopida, salata de conopida cu telemea rasa si smantana. Daca vrei, poate mai gasesc cateva feluri.

Brandusik, fetele de pe culi au calculat ceva medie de IG intre tarate si faina integrala. Initial parca ajungeau si mai putine tarate(adica nu jumi-juma) dar pentru ca nu poti fi sigura pe faina integrala s-a ajuns la consensul cu 50-50 in greutate.

Moni, pe mine m-a batut gandul o vreme sa nici nu ii fac ROR-ul. Dar m-a convins pediatra pana la urma, dar macar nu a avut nici o reactie dupa. Pai si tu care erai asa de cuminte ai luat-o pe aratura...

Melany,hai ca nu mai ai mult pana la target. Numara caloriile si vezi cum se topesc kg

Ninha,felicitari pt reusita. Nu e un sentiment minunat sa iti recuperezi haine la care nici nu te puteai uita acum ceva vreme?

Vali,frumos meniul tau. Dar sunt cu ochii pe tine saptamana asta

Meniu azi:
MD: o felie de gouda,wassa si rosii
P si C: spaghete integrale cu sos de rosii si ciuperci
Gustare: un mar

Am facut ieri focaccinele dar cum nu am avut destula faina integrala, am pus faina de secara,faina integrala de ovaz si tarate. Asa ca nu stiu daca IG final a fost sub 35 dar rezultatul e de nota 10 . Asa ca am asigurat pachetul de servici alaturi de un pahar de chefir.

O zi buna in continuare

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mai, era gluma aia cu datul afara... Dar oricum e trist... INSA am stagnat. Sau in fine (bausem 2 cani cu apa inainte), dupa cantarire, la fel: 75,7. Curios! Sper ca nu s-a blocat si eu de fapt sunt pe plus...

Si daaaa, asa bine m-as simti la 59! (vise, taica!) Desi nu ma vad acolo... Sper sa reusesc macar sub 70...

---------------------------------------------------------
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni... dar de ce sa risti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Puisor, nu de numarat mi-e mie, ma oftic ca ma tine piciorul pe loc cand o luasem frumos din loc.Sper sa-mi revin rapid.Acum ma menajez ca ma duc la munte de joi pana sambata, dra de duminica incolo imi revin complet.Fara sport sunt zero barat!

Mergi la inceput