Prietene la bine si la greu - 8

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

He, he


Citat:

Multumesc! Eu sunt nascuta in 10 nov 1978, ma serbez deodata cu Matei de Coque


Si ziceti sa nu ma culc pe-o ureche cu dintii?Eu ma gandeam sa aflu ca trebuie sa ii cumpar floss cand o sa imi sparga nucile pentru cozonac in dinti...Nu? nu-i posibil?

Lumisi-al meu isi maseaza locul unde ar trebu sa fie maselele, desi eruptia s-a produs in mod clasic, cu dintocii de iepuras.

Sunt p-aici


mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

coque ai facut o alegere buna cred, citisem de asta de la Roche Posay ca ar fi cea mai buna ... din pacate nu am gasit atunci cand m-a apucat pe mine stresul sa caut creme de protectie solara.
Stii ce mi-e teama cu carnita la babycook, ca ramane din sangele ala in apa aia ... plus ca nu stiu daca se fierbe bine. O sa fac o incercare sa vedem ce iese.
dozz bine ai venit!
doris felicitari! a mea cred ca o sa spuna intai tata ca prea se bucura cand il vede pe tac-su ... eu sunt cantitate neglijabila.

Hai sa va mai zic cu ce imi omor eu creierii . Pe la varsta asta cica bebeii ar trebui sa aiba cam 5 mese. Dupa marea diversificare inlocuim 3 cu fructe, legume, cereale... prin inlocuit inteleg ca nu mai vor lapte dupa masa solida. Buuun, deci mai raman 2 mese de lapte. Atunci cum ramane laptele principalul aliment pana la 1 an??? E, sa va aud!! ca eu nu pricep neam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluci imi trebuie si mie un "ursa brancului" sa ma puna la munca. Bravo Bubu
Doris felicitari Ma-ma
Lili te-ai asezat pe bancuta si ai amutit, sau stai la o taina cu Monis ?

Eu am bagat un tiramisu de Italica si parca m-as tara spre pat, parca nu, am o lene ca daca lumea din casa mea mi-ar da pace as dormi in fund pe scaun in bucatrie.
Pupici

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Sa va pupam si noi de noapte buna repede repede, ciudat ca acu ma simt in forma maxima, desi n-am prins nici 5 minute de somn azi. Doris Trebuie ca te simti minunat, felicitari!Mult am retinut. Noi maine avem 2 bucati de petreceri, ziua cumnatei si apoi o alta zi de nastere la mare, care pana acum se lasa cu baute si karaoke, sa vedem acu ca suntem parinti ce ajunge. Noapte buna si uite asa s-au eliberat 2 locuri pe bancuta. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Fete cucuiete, sunt franta, nu mai am putere sa scriu, cred ca azi am stat vreo 6-7 ore afara, maine va coc un chec, o placinta ceva.

Va kissulesc!

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Coque,felicitari pt dintoci! La noi pe 2 se implineste o luna de cand a iesit primul! Sunt constienta ca incisivii apar primii,dar nu inteleg durerile(sau mancarimile?) pe care le are in zona molarilor!
Iarasi am incercat sa fac poze la dintoci,dar cand vede camera nu mai rade,si sta si cu limbuta intre buze.

Ave,Monis,ce faci? Cum se impaca Iuli cu dintocii?

Dragonitza,la cum mananca Annabelle solidele,aia e ultima mea problema Astazi: banana=10 gr, morcov cu branza=7 gr ... Si eu le cantaresc,ca altfel as trece 0 la solide,cu asa cantitati!
Poate iti vor raspunde alte fete,eu glumesc,ca altceva nu pot face!



Cand ma musca Annabelle de deget astazi,ma gandeam la cele care alaptati. Doamne,fetelor,daca va luati o muscatura de aia,ramaneti fara sfarc!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

am venit si eu pe bancuta.
intai de toate lma sarbatoritilor.
am vazut ca doris a fost alintata de puiul ei cu frumosul "mama".
many si monis sunt obosite,asta am reusit sa citesc.
andre .ai poposit si tu pe bancuta.nu mai avea tati treba cu pescarii?
dozz bine ai venit.
pana mi se usuca parul mai fac ceva recuperari.maine la 6.30 plecam la munte si revenim duminica seara.luni lucreaza sotul.


Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

cross my heart and hope to die'(sau cum s-o mai fi zicand cand promiti solemn ca nu sufli mai departe, ca sigur nu am zis bine in english)



cross my heart and hope to die,
stick a needle in my eye.
Asa se jura si copii mei.


Poze noi cu Pinky de la 4 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=sBKDbH6wHNM" target="_blank"> Cezara "vorbeste" cu mami

www.youtube.com/watch?v=VqmBCcv5BkU" target="_blank">Cezara se pregateste de botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Am reusit si eu sa ajung la zi, dar e varza-n capul meu. Prea multe pagini pentru neuornul meu obosit.

Ce am retinut asa, in mare, e ca au inceput sa iasa dintzocii la greu. FELICITARI tuturor mandrilor (mai degraba maraitilor ) posesori, si multa rabdare pentru mamici.
Eu nu prea reusesc sa vad nimic la Timi, ca are limbuta mare, si mereu o scoate daca reusesc sa ii deschid cumva gurita

FELICITARI si pentru bebeii care stau deja in fundulet!
Am tot exersat si noi astazi, si speram cat de curand sa va ajungem din urma.

Bun venit, Dozz.

Ma duc la somn, ca imi pica ochii-n gura de oboseala. Azi am fost super woman : am muncit, am facut curat, mancare, iesit cu pruncul in parc, si...tanaaam....mers la aerobic o ora.
Desi am avut eu antrenament de la impins carutul...acum nu imi mai simt picioarele. Vedem maine daca ma mai pot misca.

Noapte buna!

Edit: ca nu ma pot culca fara un pic de CRA-CRA: Timi a inceput sa spuna si de cateva ori pe zi MAMA! Sunt topiiitaaaa! In seara asta era asa obosit si el, ca nu putea adormi, si tot se vaita in patut: MAMA, MAMA. Eu eram in living, si il aud pe sotz (un picutz ofticat ): auzi, du-te la el, ca pe tine te striga, nu ma vrea pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Un camp de floricele pentru Ralu_Sebi! Multumesc inca o data pentru vaccin.



Poze noi cu Pinky de la 4 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=sBKDbH6wHNM" target="_blank"> Cezara "vorbeste" cu mami

www.youtube.com/watch?v=VqmBCcv5BkU" target="_blank">Cezara se pregateste de botez

Mergi la inceput