Prietene la bine si la greu - 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Andre, cum zici tu de cele 6 prietene toate insarcinate cu branca ursului, acu ma gandeam io ca branca ursului ala e un 'el' tare potent (glumeam..off course)


Tu ai gandit sanatos la faza asta, dar tati de Chiara sa nu afle, da?

[

cross my heart and hope to die'(sau cum s-o mai fi zicand cand promiti solemn ca nu sufli mai departe, ca sigur nu am zis bine in english)

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Licuriciu Si Andre

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Dozz,bine ai venit!

Motata mea a inceput sa se strambe si sa refuze supa/piureul de legume...asa ca azi i-am "aburit" doar dovlecelul si i-am adaugat 1/2 cupa de lapte praf. I-a placut f mult,ar mai fi vrut...oare s-a plictisit de supa ? Maine incerc doar cu morcovul,apoi cartoful etc...Credeti ca e ok dc adaug si lapte praf in piure(m-am gandit ca oricum papa apoi laptic..)?

Adaug si eu multe flori in memoria mamicii lui Bradut!Dzeu sa aiba in grija puiul mic!

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dozz,si pisicuta mea are reflux. Noi luam doar Motilium,dar in momentul in care-l intrerupem,se simte rau... Voi ce luati? Mi-ar placea foarte mult sa aud ce medicamente/metode ati folosit pt ameliorare.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

am ajuns si noi de afara.am fost in parc cu tati, in timp ce mami a fost la pensat, vopsit sprancene, manichiura si pedichiura pentru nunta de maine....rares e frant de oboseala...tati a schimbat pareri cu alte mamici din parc...si mi-a venit cu ideea de dus copilul la piscina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dozz, stiu si de posibilitatea de a face pasaport simplu temporar dar mi se pare mare costul doar ptr. un an si ptr. vacanta de la anul sa o luam de la capat, nici gand. Cumva trebuie sa iasa poza aia si sa scapam
Si bine ai venit la noi.
Raluci faci si sala pe langa masaj? felicitari asta da vointa. Pup bulanasul lui Bubu
Andre si eu in pregatirea ptr. primul FIV am luat 2 luni tinctura de branca ursului si sotul tablete, dar mai sunt si alte plante estrogene care ajuta, in functie de afectiuni. Eu cred ca m-a ajutat ptr. endomedru, care nu vroia sa creasca neam, ceaiul de cretisoara.
Stii ca eu merg pe mana ta(gel gingival,supozitoare ) voi ce crema de protectie folositi?
Coquelicot sunt invidioasa pe Mateiutzu , vezi draga de ce era abatut si nervos baiatul in parc
Noi, adica Vlad , am experimentat spanacul, a mancat dar apoi balele au fost verzi si s-a tot frecat de tricoul meu. Si este incontinuare marait si nervos si roade tot. Vreau dintzi.





mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fiica-mii cred ca ii ies maselele,si dupa aia cred ca-i vine si ciclul!!! Primii 2 dintoci au fost relativ de gasca,urmatorii(aia cred eu ca sunt problema),ne rup! O apuca niste crize de tipete si muscaturi,de zici ca a baut copila si e violenta la bautura!
Na,ca am parat-o!
Acum sa o vorbesc si de bine-sta domnisoara mea hopa in carucior,nu mai sta prea mult rezemata pe spatar! A`vorbit` si aratat dintocii la doua doamne,si `vorbit` cu un catel.
Si de ieri are niste incercari serioase de mers de-a busilea-nu ii reuseste si se enerveaza,e simpatica rau!
Si stati,nu a terminat cioara cu laudele: a fost super incantata sa vada fantana arteziana,se uita lumea la noi de atatea gangureli si agitat de manute si picioruse,m-a topit toata,desteapta lu` mama!
Cra cra....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lumi din ce spun mamicile cu experienta, cica primii 2 dintzi sunt floare la ureche pe langa ce urmeaza.
Noi si ptr. primii suntem amarati
Felicitari ptr. fetita care gangureste galagios.

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Buna seara,

sunt si eu prin zona cu restanta la citit pe motiv de plimbat in parc, lipsa chef, si dispozitie proasta. ma doare coloana si nu pot sa il ridic pe grasul meu in brate , cel mai naspa e ca sunt mai tot timpul singura cu el si saracul cere atentie.
nu pot sa fac treaba, de-abia am reusit sa intind un cearceaf pe sarma .
luni cred ca o sa merg sa imi fac o radiografie la coloana, sau sa incerc sa vad ce zice dr de fam, desi nu am chef sa stau iar 2-3 ore pana imi vine randul cu toata programarea.
offf totul mi se trage de la cazatura de sapt trecuta ce inseamna sa fii ametita si sa nu te uiti pe unde mergi .

gata m-am plans si eu



mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_24 spune:

STEPHY multumesc ca ti-ai adus aminte de mine,eu oricum va gasisem si aici si va citeam in continuare cu mare drag,dar pt ca nu si-a mai adus nimeni aminte de noi,am preferat "umbra".Insa acum suntem "pe baricade".mai am un capitol de recuperat si revin.

Mergi la inceput