Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalucaElenaM

Buna Dimineatza! Multumesc ptr add-ul din listutza.
Si eu vreau carutz albastru...da' nu mi-ar parea rau nici de unul roz...anna_ivan ti-am vazut bebelu' sa creasca mare si sanatos.


App fetelor mai FUMEAZA cineva aici?

Haioase rau emoticoanele( indecent-- :)))


multumesc asemenea

15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianna_83 spune:

LilianaR, stai linistita si nu-l mai stresa pe bebe, l-ai facut sa fie facut (TT), e doar un sondaj, faci o eco si o sa-l vezi pe bebe bine merci .

Cat despre renuntare la sarcina (in general, nu la tine) se poate chiar si in Buc, am o prietena care a trecut prin asa ceva, abia dupa 16 sapt lui bebe incepuse sa-i creasca capu extrem de mare si creierul sa nu fie portionat, a facut toate testele, eco sapt, amnio apoi RMN, la teste si amnio perfect dar la eco se vedea clar, iar la 21 sapt a ales sa renunte, si i-au provocat nasterea. Apoi pt linistea lor au facut analize si bebelusului sa vada ca chiar era cu probleme.
E tragic, dar se poate.




14+ si mamica de baietel nazdravan, Raul 22.08.2008

Poze Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Liliana cam in aceeasi situatie sunt si eu, doar ca la mine e vb de DT si nu TT. Inca ma gandesc daca are rost sa mai fac si TT sau nu. M-am perpelit si eu vreo cateva zile, dar acum sunt destul de calma. Amnio nu ma gandesc sa fac, pt ca pe hartie sansele de avort spontan in urma amniocentezei sunt mai mari decat ca sansele sa avem SD. Asa ca eu zic pas. Oricum -parerea mea- un medic care recomanda avort pe baza TT sau DT e un tembel.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaElenaM spune:

LilianaR eu mai am de asteptat 1 saptaman rezultatul de la TT si stiu ca o sa fie sigur ceva care o sa ma ingrijoreze, probabil pentru ca oricum plecam din start cu conceptia ca testul are o precizie de 70%...si apoi nush dar si eu cand gandesc la rece si imi pun intrebarea daca TT iese nasol si iese si amnio nasol cum sa mai poti interveni asa de tarziu..adika nush nu prea concep tragedia asta...medicul meu recomanda TT tuturor indiferent de varsta nu zic ca e bine ori nu, iau ca atare...dar pana la urma eu n-am inteles de ce sa faci si DT si TT? nush eu nu am apucat sa fac decat TT si in subconstientul meu ma termina timpul de asteptare al rezultatului...si orice durere sau lipsa de miscare din burtica imi provoaca SPAIMA ... MI-as fi dorit sa nu existe sindroame..si boli la nou nascuti!



18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Hai mai LilianaRce naiba!!???!!! Ti-am mai scris si eu ieri ca DT si TT sunt orientative. Ai vazut ca Maricicutz si-a revenit dupa eco.

Uite, cand stateam pana luna trecuta in Dr Taberei, eram vecina cu Adriana iliescu, femeia care a nascut fetita Eliza pe la 65-67 de ani. O vedeam zilnic pe afara cu fata, Eliza era o scumpa. tu cum crezi ca i-a iesit lu' mamaie TT. Cred ca trisomia 1 milion!!!!
Nu te mai gandi la TT. mai faci eco si o sa fie bine!! Ce naiba! Ti-am mai scris si ieri ca testele astea sunt produsele mileaniului 3!

Hai ca o sa fie bine! O sa vezi!

Pupam!!!!

Ghiocela 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Aparui si eu! Cam tarzior azi, am lipsit de la cafeluta! Aseara m-am hotarat sa-mni iau liber azi, asa ca am dat un telefon si am dormit pana la 9 si ceva! Trebuie sa recunosc ca n-a fost rau deloc!
Liliana nu te mai stresa atat! E doar un test statistic si cu erori multe, mult mai multe decat DT. Amandoua au, sa ne intelegem, dar TT le depaseste pe toate!Eu nu prea mai inteleg dr care recomanda TT fara sa recomande DT. In fine, nu va mai amarati fetelor! Sunt atat de mult factori la noi in Romania, inclusiv reactivii care au fost folositi la analiza sangelui. Eu am dubii la orice, desi sunt in sistem si n-ar trebui. Asa ca... capul sus!
Se arata o zi frumoasa azi, sa vedem ce planuri fac si eu. Maine merg la tara la Dunare langa Giurgiu!
Ce vesti frumoase avem de ieri de la eco! Bravo fetelor!


Cristina 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaElenaM spune:

Hihi Ghiocela uitasem complet de mamaie ...si nici sotia printzului Albert de tot ii dau astia la tv nu e prea tanara...si tot un bebe super are...Oricum mamaie la depaseste pe toate deci oare o fi facut DT si TT?

VREAU PIZZA!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buna dimineata burticute, va invit eu de data asta la o cafelutza si niste cornuri cu cioco. Chichiutza, tu stai linistita azi si savureaza
Liliana, testele astea sunt pur orientative din ce mi-a zis doctorita, ecografia e cea concludenta; mie nici nu mi-a dat sa fac TT ci doar DT..O sa fie bine
Bun venit noilor burtici, sa aveti sarcini usoare la termen.
N-am mai vazut-o demult pe aici pe Clabuc, mai stiti ceva?
Sa aveti o zi cu soare, vad ca se anunta vreme foarte calda..

Klarisse graviduta 17+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

A, azi am schimbat semnatura

Klarisse graviduta 17+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui Klarisse

A, azi am schimbat semnatura

Klarisse graviduta 17+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png



Felicitari pentru semnatura!
LilianaR:curaj, totul va fi bine!
Buna dimineata tuturor!

cu(22+) si fetita(2 ani)

Mergi la inceput